Перебуваючи на Івано-Франківщині заступник Міністра Міндоходів України М.Ноняк відвідав почесне консульство Угорщини ( фото + відео)

 

 

На прикінці серпня в Івано-Франківську проходив форум української молоді діаспори «Франківськ 2014» . У роботі форуму брав участь заступник Міністра Міндоходів України Михайло Ноняк.

 

Серед численних заходів у яких приймав участь Михайло Ноняк був візит заступника Міністра в консульство Угорщини.

 

Консульське представництво було відкрито у першій половині 2014 року його очолив почесний консул Василь Вишиванюк. На думку Василя Михайловича кількість дипломатичних установ якими є почесні консульства потрібно розширювати за для налагодження продуктивної співпраці з іноземними державами які в ній зацікавлені.

 

Присутній за круглим столом заступник Міністра Міндоходів і зборів України Михайло Ноняк наголосив , що діяльність почесних консульських установ позитивно сприяє налагодженню партнерських відносин та культурному обміну з іншими державами.

 

У свою чергу депутат Угорського парламенту Ярослава Хортяні підтримала думку своїх колег та зауважила, що обмін досвідом який має західний світ може стати корисним для впровадження європейських стандартів в Україні. Зокрема пані Ярослава наголосила , що в Україні першочергово треба побороти корупцію інакше поступу в перед не буде.

 

 

Інформаційна довідка.

 

В сучасному консульському праві існують дві категорії консульських представників – штатні та почесні, які тісно між собою пов’язані. Цей зв’язок особливо виразно простежується при аналізі історичного розвитку інститутів штатного та почесного консулів.

 

Загальноприйнятого визначення терміна “консул” не існує. Просте визначення є таким, що консул – це особа, призначена виконувати консульські функції як агент держави на території іншої держави.

 

Подібність до інституту почесного консула в його сучасному розумінні існувала у відомому інституті Давньої Греції - проксенії. Титул проксена громадськість міста-полісу присуджувала знаному громадянину з іншого полісу, взамін чого він виконував покровительські функції у своєму полісі щодо цих громадян (тт. від яких отримав титул) та представляв їх інтереси. Інститут проксенії, маючи публічний характер, походить імовірно з іншого значно давнішого грецього інституту – ксенії. Ксенія, маючи приватний характер, полягала на усталених зв’язках приязні і гостинності між двома представниками різних громад.

 

Інститут консульства має значно давніше походження, ніж постійні дипломатичні місії. Можна сказати, що це продукт міжнародної торгівлі та комерції. Вже у стародавні часи купці подорожували іноземними країнами, правові системи та звичаї яких значно відрізнялися від їхніх власних, і вони відчували потребу у розв’язанні їхніх суперечок суддями, які керувалися б їхніми національними законами. Інститут, подібний до консульства, з’являється у Китаї у восьмому столітті, подібні інституції з’явилися у дев’ятому столітті в Індії та деяких арабських країнах. Коли ж міжнародна торгівля розквітла у Середні віки, виникли спеціальні магістрати, знані як консули. Обмін консулами відбувся між кількома середземноморськими державами в одинадцятому столітті, а у тринадцятому та чотирнадцятому століттях консульська система стрімко розвивалася у торгових містах на узбережжі Атлантики, Північного та Балтійського морів. Наприкінці п’ятнадцятого століття Англія мала консулів в Італії, Нідерландах, Швеції, Норвегії та Данії.

 

Впродовж цього періоду консули, яких звичайно обирали з місцевих купців, функціонували переважно як судді або арбітри у суперечках між моряками та купцями. У деяких країнах консули мали повну цивільну та кримінальну юрисдикцію над своїми громадянами відповідно до спеціальних угод. У шістнадцятому столітті функції консулів швидко і радикально змінилися. Держави отримали право надсилати консулів, які вже були не представниками місцевої купецької громади, а стали офіційними представниками своїх держав, виконуючи певні дипломатичні функції стосовно захисту міжнародної торгівлі. Вони мали певні привілеї та імунітет.

 

У сімнадцятому столітті стало зрозуміло, що юридичні функції консулів щодо цивільного та кримінального законодавства є несумісними з територіальним суверенітетом держав, де консули діяли. У той самий час стала дедалі поширенішою практика відкриття дипломатичних місій. Це спричинило занепад інституту консульства, принаймні у європейських країнах. Однак, зі зростанням міжнародної торгівлі, комерції та судноплавства у другій половині вісімнадцятого століття, західні держави відновили консульську систему. Консули стали тепер урядовими представниками, основною функцією яких був захист торгівлі та комерційних інтересів країни, яку вони представляють. Вони більше не мали жодних екстратериторіальних прав щодо цивільних або кримінальних справ. Були, однак, деякі винятки. У деяких країнах Сходу іноземні консули надалі мали такі екстратериторіальні права, що ґрунтувалися на специфічних положеннях угод. Впродовж дев’ятнадцятого та на початку двадцятого століття консули західних держав мали такі екстратериторіальні права у Китаї, Японії, Сіамі, Сербії, Болгарії, Румунії, Ірані, Єгипті, Сирії, Лівані, Марокко, та у султанатах Перської затоки. Але ця практика була несумісною із тогочасною концепцією державного суверенітету, і тому вона зникла.

 

Франція була першою країною, яка започаткувала наприкінці вісімнадцятого століття кар’єрну консульську службу. Її взяли за приклад інші країни, такі як Нідерланди, Англія та США. Особи, яких різні держави призначали на постійну консульську службу, тепер ставали знаними як кар’єрні консульські чиновники і набиралися також, як і інші державні службовці. Одна держава за іншою приймала законодавство, що регламентувало консульську службу.

 

Наприкінці дев’ятнадцятого століття з’явилася нова тенденція. Держави ліквідовували окремі консульські служби та започатковували комбіноване зовнішньополітичне відомство, що складалося як з дипломатичних, так і консульських чиновників. У Франції дипломатична та консульська служби були об’єднані у 1880 році. Сьогодні практично в усіх державах ці служби об’єднані. Чиновники зовнішньополітичної служби могли бути надіслані як у дипломатичні місії, так і на консульські посади. Однак, є значна різниця між функціями дипломата та консула, хоч у деяких випадках їхні обов’язки та функції можуть перетинатися.

 

Консульства надалі відіграють важливу роль у міжнародних відносинах. Однією з основних причин цього є небажання частини держав дозволяти діяльність понад одного офісу дипломатичної місії, яка звичайно розташована саме у столиці держави. Тому значну частину роботи, особливо пов’язаної з торгівлею та комерційними інтересами, виконують консули в інших частинах країни. Більше того, у випадках, коли між державами не встановлені дипломатичні відносини, їхні інтереси та інтереси їхніх громадян часто представляють консули.


05.09.2014 568 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

279
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

652
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1921
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3411
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1251
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1371

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1050

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1219
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24181
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

431
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

466
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1422
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15287
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1114 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541