Перебуваючи на Івано-Франківщині заступник Міністра Міндоходів України М.Ноняк відвідав почесне консульство Угорщини ( фото + відео)

 

 

На прикінці серпня в Івано-Франківську проходив форум української молоді діаспори «Франківськ 2014» . У роботі форуму брав участь заступник Міністра Міндоходів України Михайло Ноняк.

 

Серед численних заходів у яких приймав участь Михайло Ноняк був візит заступника Міністра в консульство Угорщини.

 

Консульське представництво було відкрито у першій половині 2014 року його очолив почесний консул Василь Вишиванюк. На думку Василя Михайловича кількість дипломатичних установ якими є почесні консульства потрібно розширювати за для налагодження продуктивної співпраці з іноземними державами які в ній зацікавлені.

 

Присутній за круглим столом заступник Міністра Міндоходів і зборів України Михайло Ноняк наголосив , що діяльність почесних консульських установ позитивно сприяє налагодженню партнерських відносин та культурному обміну з іншими державами.

 

У свою чергу депутат Угорського парламенту Ярослава Хортяні підтримала думку своїх колег та зауважила, що обмін досвідом який має західний світ може стати корисним для впровадження європейських стандартів в Україні. Зокрема пані Ярослава наголосила , що в Україні першочергово треба побороти корупцію інакше поступу в перед не буде.

 

 

Інформаційна довідка.

 

В сучасному консульському праві існують дві категорії консульських представників – штатні та почесні, які тісно між собою пов’язані. Цей зв’язок особливо виразно простежується при аналізі історичного розвитку інститутів штатного та почесного консулів.

 

Загальноприйнятого визначення терміна “консул” не існує. Просте визначення є таким, що консул – це особа, призначена виконувати консульські функції як агент держави на території іншої держави.

 

Подібність до інституту почесного консула в його сучасному розумінні існувала у відомому інституті Давньої Греції - проксенії. Титул проксена громадськість міста-полісу присуджувала знаному громадянину з іншого полісу, взамін чого він виконував покровительські функції у своєму полісі щодо цих громадян (тт. від яких отримав титул) та представляв їх інтереси. Інститут проксенії, маючи публічний характер, походить імовірно з іншого значно давнішого грецього інституту – ксенії. Ксенія, маючи приватний характер, полягала на усталених зв’язках приязні і гостинності між двома представниками різних громад.

 

Інститут консульства має значно давніше походження, ніж постійні дипломатичні місії. Можна сказати, що це продукт міжнародної торгівлі та комерції. Вже у стародавні часи купці подорожували іноземними країнами, правові системи та звичаї яких значно відрізнялися від їхніх власних, і вони відчували потребу у розв’язанні їхніх суперечок суддями, які керувалися б їхніми національними законами. Інститут, подібний до консульства, з’являється у Китаї у восьмому столітті, подібні інституції з’явилися у дев’ятому столітті в Індії та деяких арабських країнах. Коли ж міжнародна торгівля розквітла у Середні віки, виникли спеціальні магістрати, знані як консули. Обмін консулами відбувся між кількома середземноморськими державами в одинадцятому столітті, а у тринадцятому та чотирнадцятому століттях консульська система стрімко розвивалася у торгових містах на узбережжі Атлантики, Північного та Балтійського морів. Наприкінці п’ятнадцятого століття Англія мала консулів в Італії, Нідерландах, Швеції, Норвегії та Данії.

 

Впродовж цього періоду консули, яких звичайно обирали з місцевих купців, функціонували переважно як судді або арбітри у суперечках між моряками та купцями. У деяких країнах консули мали повну цивільну та кримінальну юрисдикцію над своїми громадянами відповідно до спеціальних угод. У шістнадцятому столітті функції консулів швидко і радикально змінилися. Держави отримали право надсилати консулів, які вже були не представниками місцевої купецької громади, а стали офіційними представниками своїх держав, виконуючи певні дипломатичні функції стосовно захисту міжнародної торгівлі. Вони мали певні привілеї та імунітет.

 

У сімнадцятому столітті стало зрозуміло, що юридичні функції консулів щодо цивільного та кримінального законодавства є несумісними з територіальним суверенітетом держав, де консули діяли. У той самий час стала дедалі поширенішою практика відкриття дипломатичних місій. Це спричинило занепад інституту консульства, принаймні у європейських країнах. Однак, зі зростанням міжнародної торгівлі, комерції та судноплавства у другій половині вісімнадцятого століття, західні держави відновили консульську систему. Консули стали тепер урядовими представниками, основною функцією яких був захист торгівлі та комерційних інтересів країни, яку вони представляють. Вони більше не мали жодних екстратериторіальних прав щодо цивільних або кримінальних справ. Були, однак, деякі винятки. У деяких країнах Сходу іноземні консули надалі мали такі екстратериторіальні права, що ґрунтувалися на специфічних положеннях угод. Впродовж дев’ятнадцятого та на початку двадцятого століття консули західних держав мали такі екстратериторіальні права у Китаї, Японії, Сіамі, Сербії, Болгарії, Румунії, Ірані, Єгипті, Сирії, Лівані, Марокко, та у султанатах Перської затоки. Але ця практика була несумісною із тогочасною концепцією державного суверенітету, і тому вона зникла.

 

Франція була першою країною, яка започаткувала наприкінці вісімнадцятого століття кар’єрну консульську службу. Її взяли за приклад інші країни, такі як Нідерланди, Англія та США. Особи, яких різні держави призначали на постійну консульську службу, тепер ставали знаними як кар’єрні консульські чиновники і набиралися також, як і інші державні службовці. Одна держава за іншою приймала законодавство, що регламентувало консульську службу.

 

Наприкінці дев’ятнадцятого століття з’явилася нова тенденція. Держави ліквідовували окремі консульські служби та започатковували комбіноване зовнішньополітичне відомство, що складалося як з дипломатичних, так і консульських чиновників. У Франції дипломатична та консульська служби були об’єднані у 1880 році. Сьогодні практично в усіх державах ці служби об’єднані. Чиновники зовнішньополітичної служби могли бути надіслані як у дипломатичні місії, так і на консульські посади. Однак, є значна різниця між функціями дипломата та консула, хоч у деяких випадках їхні обов’язки та функції можуть перетинатися.

 

Консульства надалі відіграють важливу роль у міжнародних відносинах. Однією з основних причин цього є небажання частини держав дозволяти діяльність понад одного офісу дипломатичної місії, яка звичайно розташована саме у столиці держави. Тому значну частину роботи, особливо пов’язаної з торгівлею та комерційними інтересами, виконують консули в інших частинах країни. Більше того, у випадках, коли між державами не встановлені дипломатичні відносини, їхні інтереси та інтереси їхніх громадян часто представляють консули.


05.09.2014 549 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

112
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13956 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

679
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5942
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13730
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

273
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2