Перебуваючи на Івано-Франківщині заступник Міністра Міндоходів України М.Ноняк відвідав почесне консульство Угорщини ( фото + відео)

 

 

На прикінці серпня в Івано-Франківську проходив форум української молоді діаспори «Франківськ 2014» . У роботі форуму брав участь заступник Міністра Міндоходів України Михайло Ноняк.

 

Серед численних заходів у яких приймав участь Михайло Ноняк був візит заступника Міністра в консульство Угорщини.

 

Консульське представництво було відкрито у першій половині 2014 року його очолив почесний консул Василь Вишиванюк. На думку Василя Михайловича кількість дипломатичних установ якими є почесні консульства потрібно розширювати за для налагодження продуктивної співпраці з іноземними державами які в ній зацікавлені.

 

Присутній за круглим столом заступник Міністра Міндоходів і зборів України Михайло Ноняк наголосив , що діяльність почесних консульських установ позитивно сприяє налагодженню партнерських відносин та культурному обміну з іншими державами.

 

У свою чергу депутат Угорського парламенту Ярослава Хортяні підтримала думку своїх колег та зауважила, що обмін досвідом який має західний світ може стати корисним для впровадження європейських стандартів в Україні. Зокрема пані Ярослава наголосила , що в Україні першочергово треба побороти корупцію інакше поступу в перед не буде.

 

 

Інформаційна довідка.

 

В сучасному консульському праві існують дві категорії консульських представників – штатні та почесні, які тісно між собою пов’язані. Цей зв’язок особливо виразно простежується при аналізі історичного розвитку інститутів штатного та почесного консулів.

 

Загальноприйнятого визначення терміна “консул” не існує. Просте визначення є таким, що консул – це особа, призначена виконувати консульські функції як агент держави на території іншої держави.

 

Подібність до інституту почесного консула в його сучасному розумінні існувала у відомому інституті Давньої Греції - проксенії. Титул проксена громадськість міста-полісу присуджувала знаному громадянину з іншого полісу, взамін чого він виконував покровительські функції у своєму полісі щодо цих громадян (тт. від яких отримав титул) та представляв їх інтереси. Інститут проксенії, маючи публічний характер, походить імовірно з іншого значно давнішого грецього інституту – ксенії. Ксенія, маючи приватний характер, полягала на усталених зв’язках приязні і гостинності між двома представниками різних громад.

 

Інститут консульства має значно давніше походження, ніж постійні дипломатичні місії. Можна сказати, що це продукт міжнародної торгівлі та комерції. Вже у стародавні часи купці подорожували іноземними країнами, правові системи та звичаї яких значно відрізнялися від їхніх власних, і вони відчували потребу у розв’язанні їхніх суперечок суддями, які керувалися б їхніми національними законами. Інститут, подібний до консульства, з’являється у Китаї у восьмому столітті, подібні інституції з’явилися у дев’ятому столітті в Індії та деяких арабських країнах. Коли ж міжнародна торгівля розквітла у Середні віки, виникли спеціальні магістрати, знані як консули. Обмін консулами відбувся між кількома середземноморськими державами в одинадцятому столітті, а у тринадцятому та чотирнадцятому століттях консульська система стрімко розвивалася у торгових містах на узбережжі Атлантики, Північного та Балтійського морів. Наприкінці п’ятнадцятого століття Англія мала консулів в Італії, Нідерландах, Швеції, Норвегії та Данії.

 

Впродовж цього періоду консули, яких звичайно обирали з місцевих купців, функціонували переважно як судді або арбітри у суперечках між моряками та купцями. У деяких країнах консули мали повну цивільну та кримінальну юрисдикцію над своїми громадянами відповідно до спеціальних угод. У шістнадцятому столітті функції консулів швидко і радикально змінилися. Держави отримали право надсилати консулів, які вже були не представниками місцевої купецької громади, а стали офіційними представниками своїх держав, виконуючи певні дипломатичні функції стосовно захисту міжнародної торгівлі. Вони мали певні привілеї та імунітет.

 

У сімнадцятому столітті стало зрозуміло, що юридичні функції консулів щодо цивільного та кримінального законодавства є несумісними з територіальним суверенітетом держав, де консули діяли. У той самий час стала дедалі поширенішою практика відкриття дипломатичних місій. Це спричинило занепад інституту консульства, принаймні у європейських країнах. Однак, зі зростанням міжнародної торгівлі, комерції та судноплавства у другій половині вісімнадцятого століття, західні держави відновили консульську систему. Консули стали тепер урядовими представниками, основною функцією яких був захист торгівлі та комерційних інтересів країни, яку вони представляють. Вони більше не мали жодних екстратериторіальних прав щодо цивільних або кримінальних справ. Були, однак, деякі винятки. У деяких країнах Сходу іноземні консули надалі мали такі екстратериторіальні права, що ґрунтувалися на специфічних положеннях угод. Впродовж дев’ятнадцятого та на початку двадцятого століття консули західних держав мали такі екстратериторіальні права у Китаї, Японії, Сіамі, Сербії, Болгарії, Румунії, Ірані, Єгипті, Сирії, Лівані, Марокко, та у султанатах Перської затоки. Але ця практика була несумісною із тогочасною концепцією державного суверенітету, і тому вона зникла.

 

Франція була першою країною, яка започаткувала наприкінці вісімнадцятого століття кар’єрну консульську службу. Її взяли за приклад інші країни, такі як Нідерланди, Англія та США. Особи, яких різні держави призначали на постійну консульську службу, тепер ставали знаними як кар’єрні консульські чиновники і набиралися також, як і інші державні службовці. Одна держава за іншою приймала законодавство, що регламентувало консульську службу.

 

Наприкінці дев’ятнадцятого століття з’явилася нова тенденція. Держави ліквідовували окремі консульські служби та започатковували комбіноване зовнішньополітичне відомство, що складалося як з дипломатичних, так і консульських чиновників. У Франції дипломатична та консульська служби були об’єднані у 1880 році. Сьогодні практично в усіх державах ці служби об’єднані. Чиновники зовнішньополітичної служби могли бути надіслані як у дипломатичні місії, так і на консульські посади. Однак, є значна різниця між функціями дипломата та консула, хоч у деяких випадках їхні обов’язки та функції можуть перетинатися.

 

Консульства надалі відіграють важливу роль у міжнародних відносинах. Однією з основних причин цього є небажання частини держав дозволяти діяльність понад одного офісу дипломатичної місії, яка звичайно розташована саме у столиці держави. Тому значну частину роботи, особливо пов’язаної з торгівлею та комерційними інтересами, виконують консули в інших частинах країни. Більше того, у випадках, коли між державами не встановлені дипломатичні відносини, їхні інтереси та інтереси їхніх громадян часто представляють консули.


05.09.2014 445 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

820
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2471
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

624

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1473
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

220
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

305
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1094 1