З 1 січня збільшилися розміри як мінімального страхового внеску для зарахування одного місяця стажу, так і максимальна величина бази нарахування єдиного внеску.
Про це повідомляє Пенсійний фонд України, передає Фіртка.
Оскільки з 1 січня 2024 року в Україні зріс розмір мінімальної зарплати до 7 100 гривень, то відповідно сума мінімального страхового внеску (а це фактично ціна стажу одного місяця) змінюється також.
Мінімальний страховий внесок визначається як 22% розміру мінімальної заробітної плати, а тому з 1 січня становить 1 562 гривні на місяць (22% х 7 100 гривень)
Також з 1 січня змінилась максимальна величина бази нарахування єдиного внеску
Максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, на яку нараховується єдиний внесок. Тому вона становить 106 500 гривень на місяць (15 х 7 100 гривень).
Наступне підвищення мінімальної зарплати планують на 1 квітня 2024 року в розмірі 8 000 гривень. Таким чином добровільний пенсійний внесок зросте до 1760 гривень (22% х 8 000 гривень).
Відповідно, максимальна база для нарахування єдиного внеску збільшиться до 120 000 гривень з 1 квітня.
Хто може зробити добровільний внесок?
Добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як ті особи, які працюють (застраховані), так ті, що не працюють.
Ці внески також можна сплатити за себе та на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного РЗО є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески (і така особа не є пенсіонером).
Періодичність та розмір сплати добровільних внесків можна визначити самостійно, залежно від побажань та фінансових можливостей.
Зазначимо, що для зарахування повного місяця страхового стажу непрацюючі особи повинні виплатити суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок.
Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Якщо є можливість: чи доречно відзначати свята, коли в країні війна