П’ять міфів про харчування

 

У світі почалася епідемія ожиріння. Деякі автомобільні бренди вже працюють над розширенням салону машин: огрядним людям стає тісно у колишніх салонах.

 

Не дивно, що ожиріння веде до патологій печінки, серця, головного мозку. Багато хто вважає, що у розвитку атеросклерозу винен холестерин, а цукровий діабет розвивається через вживання великої кількості солодощів. Тим часом, основна причина зайвих кілограмів – це висока калорійність їжі, неправильний раціон і відсутність фізичного навантаження, повідомляє сайт "Всілякі цікавинки".

 

1. Жир – це холестерин, холестерин – це шкода

Холестерин – це злісний ворог нашого організму і будь-який жир його містить. Насправді існує два види холестерину – “поганий” і “хороший”. “Поганий” міститься у продуктах тваринного походження: м’ясі, сирі, вершковому маслі. Надмірне вживання цих продуктів призводить до накопичення холестерину у вигляді бляшок на стінках великих артерій. Надлишок холестерину також завжди накопичується у печінці і є причиною утворення каменів у жовчному міхурі, оскільки саме печінка видаляє зайвий холестерин з організму і виводить його у жовч.

“Хороший” холестерин (ліпопротеїн високої щільності), сприяє виведенню “поганого” холестерину з артерій і крові. В організмі “хороший” холестерин утворюється з незамінних, поліненасичених жирів і есенціальних фосфоліпідів, які містяться в яєчному жовтку, оболонках пшениці та інших злаків, горіхах, олії холодного віджиму і морській рибі. У цих продуктах немає “поганого” холестерину, однак не варто думати, що вони не можуть завдати шкоди здоров’ю. Будь-які продукти, що містять “хороший” холестерин, також містять багато насичених висококалорійних жирів. Саме щоденний надлишок калорій, а зовсім не холестерин, приводить до ожиріння, жировій інфільтрації печінки і початку формування цукрового діабету.

2. Оливкова олія корисніша інших сортів

Здорове харчування передбачає вживання не менше 15 грамів (для вегетаріанців – не менше 50 грамів) поліненасичених жирів на день. Вони містяться у горіхах, нерафінованих рослинних маслах, одержувані шляхом “холодного віджиму” насіння. Прийнято вважати, що найбільше поліненасичених жирів містить оливкове масло – головний компонент середземноморської дієти. Однак більш звична для жителів Північної Європи лляна, соєва та соняшникова олії містять у 2-3 рази більше незамінних речовин. Крім того, ці сорти рослинного масла володіють меншою калорійністю. Однак якщо масло піддається високотемпературній обробці це призводить до повної втрати всіх його корисних властивостей.

3. Голодувати корисно

Фахівці з лікувального голодування переконані у користі цього методу лікування навіть при важких захворюваннях внутрішніх органів і раку. Серед пацієнтів палких прихильників цього методу не так багато, оскільки лікувальне голодування займає 1,5-2 місяці, проводиться тільки під наглядом лікаря, часто в умовах стаціонару і взагалі вимагає мужності.

У звичайному житті голодуванням називають не повне призупинення прийому їжі, як при лікувальному голодуванні, а низькокалорійну дієту, яку кожен складає собі самостійно. Таку екстремальну дієту перед виступами нерідко тримають спортсмени, моделі, актори – усі, кому потрібно швидко “підтягнутися”.

Дотримуватися такої дієти тривалий час не можна, оскільки вона різко збіднює організм незамінними жирами, вітамінами та амінокислотами. Це особливо небезпечно для людей у стані стресу, тих, хто важко працюють фізично або недосипають. Тим паче що для людини у стані стресу, навіть повне усунення харчового холестерину не призводить до зменшення його вмісту в організмі. Тому якщо вас супроводжує вічний стрес, недостатній відпочинок і розумові навантаження, раціон повинен містити достатню кількість есенціальних жирів, фосфоліпідів і вітамінів.

4. Сніданок з’їж сам, обідом поділися з другом, вечерю віддай ворогові

Міському жителю, особливо тому, хто пізно лягає спати і не займається вранці фізичною працею або спортом, сьогодні вже не потрібен висококалорійний сніданок. Сніданок також не повинен бути об’ємним і містити багато “легких” вуглеводів, які сильно збуджують підшлункову залозу і призводять до надлишку інсуліну (основна причина переїдання і цукрового діабету 2 типу). Не рекомендується вранці їсти м’ясо, бутерброди з маслом, сиром та ковбасою одночасно, а також розварені каші з роздробленої крупи: манної, рисової або геркулесу. Здоровий сніданок початку 21 століття – сік з овочів і фруктів, натуральні фрукти та зелень, нежирні кисломолочні продукти з медом. Можна їсти каші з цільного нешліфованого зерна і мюслі.

5. Після 6 годин їсти не можна

Не їсти після 18-ї години – перше правило тих, хто хоче схуднути. Але для людей з надмірною масою тіла, метаболічним ожирінням, які страждають на діабет 2 типу – це неприпустима рекомендація. Інтервал між прийомами їжі більше 4-5 годин загрожує підвищенням інсуліну в крові. Відчуваючи сильний голод, людина з надмірною концентрацією інсуліну, завжди переїдає і вага неминуче збільшується. Після 18-ї години їсти можна всім, у тому числі і тим, хто хоче контролювати свою вагу. Головне, щоб продукти не містили великої кількості жирів. Вечеря може включати нежирні молочні продукти, пісне м’ясо, рибу, підійдуть овочеві запіканки, квасоля, сочевиця й якомога більше овочів. Сучасному міському жителю для боротьби з атеросклерозом потрібно з’їдати не менше 700 грамів несолодких овочів і фруктів на день.


vidomosti-ua


22.11.2011 1504 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1866
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3206
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

670

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1570
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

668
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

408
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1272 2