Партнер Roosh Сергій Токарєв про спроби контролювати AI: Це не регулювання — це гальмування

Спроби контролювати сферу штучного інтелекту призводять до гальмування її розвитку. У цьому переконаний Сергій Токарєв — IT-підприємець та інвестор, співзасновник та партнер інвестиційної групи Roosh. Він наголошує: основна проблема полягає в тому, що участь в обговоренні способів врегулювання галузі беруть представники влади та великих AI-компаній.

“Це означає, що великі компанії, на кшталт Meta чи OpenAI, можуть диктувати власні умови і, як результат, укріплювати свої позиції на ринку. Це ускладнює середовище для невеликих стартапів і сповільнює розвиток технологій загалом. Це не регулювання — це гальмування”, — ділиться бізнесмен.

Перші масштабні дискусії щодо контролю сфери Artificial Intelligence почали з’являтися у 2023 році. Так, у Лондоні відбувся AI Safety Summit, участь в якому взяли представники 28 країн та найбільших AI-компаній. Вони досягли спільної думки щодо необхідності тестувати ШІ-моделей на безпеку. Тоді ж Велика Британія анонсувала створення AI Safety Institute, мета якого — вирішувати питання безпеки технологій штучного інтелекту в інтересах суспільства.

Схожі процеси розпочались і в США. Згідно з наказом президента Джо Байдена, компанії, які розробляють штучний інтелект, зобов’язані інформувати федеральний уряд про тренування моделей, а також надавати результати безпекових випробувань.

А вже у лютому 2024 року Скотт Вінер, сенатор штату Каліфорнія, представив новий законопроєкт, що ґрунтується на указі Байдена, але пропонує жорсткіші заходи. Документ вимагає від компаній, що займаються тренуванням AI-моделей, перевіряти свої інструменти на “небезпечну” поведінку, впроваджувати захист від хакерських атак та розробляти технологію так, аби її можна було повністю вимкнути. ШІ-компанії будуть зобов’язані розкривати Департаменту технологій Каліфорнії запроваджені протоколи тестування та засоби захисту. А якщо технології завдадуть “критичної шкоди”, генеральний прокурор штату може подати в суд на розробників.

Законопроєкт Віннера називають знаковим, адже він може запустити механізм регулювання штучного інтелекту і в інших штатах. Не дивно, що така ініціатива з’явилась в Каліфорнії, адже саме там розташовані офіси багатьох найбільших технологічних компаній. Разом з цим очікується, що американська AI-індустрія розкритикує проєкт як надмірно агресивний і такий, що потенційно перешкоджає інноваціям.

Попри те, що саме програми зовнішньої допомоги США посприяли розвитку AI  в Україні, за словами Бенджаміна Дженсена — представника американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень — українці використовують технології штучного інтелекту значно активніше, ніж американці.
Допоки міжнародна спільнота та окремі країни обговорюють потенційний вплив штучного інтелекту на людство, в Україні технології застосовують у різноманітних сферах та спостерігають за їхнім розвитком.

На думку Сергія Токарєва, вирішувати проблеми, пов’язані з розвитком штучного інтелекту, потрібно не заздалегідь, а тоді, коли вони з’являються. Неможливо передбачити всі виклики, що принесе AI — але можна працювати над подоланням наявних. Натомість сьогоднішні дискусії фокусуються на малоймовірних сценаріях, на кшталт повстання Artificial Intelligence проти людства чи кінця цивілізації через ШІ. Страх перед цим відволікає від таких реальних проблем, як, наприклад, можливе використання технології deepfake перед президентськими виборами в США.

Раніше в інтерв’ю для РБК бізнесмен зазначав, що жодне з існуючих законодавств не було готове до такого стрімкого розвитку Artificial Intelligence. Століттями людство розробляло юридичні системи з чіткими правилами, за порушення яких мають відповідати конкретні люди. Утім наразі не існує механізму, який би визначав винуватих у тому випадку, якщо AI-алгоритм нашкодить людині. Розвиток технологій штучного інтелекту призвів до того, що людству доведеться серйозно змінювати наявні системи законів.

Не менш гостро стоїть питання етики у використанні штучного інтелекту. Наразі AI-технології не можуть давати “небезпечні” відповіді — наприклад, про те, як створити бомбу. Однак Токарєв вважає, що розвиток ШІ-інструментів у цьому напрямку — питання часу. На його думку, невдовзі окремі компанії та цілі країни створюватимуть для внутрішнього користування технології, що даватимуть відповіді навіть на найжорстокіші питання.

Партнерський матеріал


22.02.2024 441
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

179
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1468
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

953
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1308 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2667
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2026

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

348

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

459

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1394

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1371
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

224
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18139
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1101
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3450
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

806
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10569
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6305
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

962
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

241
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

467
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3065
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

786