Парафія св. апостолів Петра і Павла у селі Старуня відзначила храмове свято в режимі онлайн (ФОТО/ВІДЕО)

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла.

В рамках відзначення храмового свята на парафії відбувалися триденні духовні науки. Їх проводив о. Софрон Зелінський, ВС. У своїх науках душпастир наголошував на найважливішій меті у житті християнина – спасти свою душу.

«З року в рік ми спостерігаємо за тим, як мало-помалу наближаємося до Вічності. Чи не є це для нас такою гарною пересторогою, щоби врешті задуматися над спасінням нашої душі? Тому все, що ми робимо – маємо робити задля цієї мети. Це повинно бути нашим першим проханням до Господа під час будь-якої молитви», – повчав проповідник.

Він також закликав не просто говорити, молитися про це, але й бути активним у своїй щоденній праці, виконуючи свої обов’язки.

«Часто багато християн жаліються на свою щоденну працю, кажучи, що щоденна робота забирає в них час на молитву. В той же час, насправді наші обов’язки й наша праця можуть допомогти нам у молитві. Для цього ми повинні їх добре та сумлінно виконувати», – вів далі проповідник.

Отець Софрон також дав слухачам п’ять відповідних порад, а опісля, на завершення науки, провів їм своєрідний «іспит», запитуючи та перевіряючи як присутні запам’ятали ці поради.

Кульмінаційним моментом святкувань стали богослужіння недільного ранку. Спершу наша громада молилася акафіст до свв. апп. Петра і Павла, який відслужив отець-парох Ярослав Середюк. Опісля всі процесійно вийшли з храму на церковне подвір’я, де священнослужителі здійснили чин освячення води. Присутній на святі о. Володимир Лукашевський після освячення благословив храм свяченою водою.

Далі, згідно з програмою святкувань, розпочалася урочиста Божественна Літургія, яку очолив отець-реколектант Софрон Зелінський, ВС. Участь у молитві взяв також о. Ярослав Дирів, який здійснює своє служіння на сусідній парафії св. Параскеви.

У своїй гомілії о. Софрон роздумував над постаттю святих апостолів Петра і Павла. За його словами, Церква з давніх-давен згадує пам‘ять цих двох апостолів в один день. Що цікаво – вони були абсолютно іншими людьми, протилежностями. Більше того, вони по суті навіть добре не знали одне одного.

«Петро завжди супроводжував Христа у Його земній місії і проповіді, завжди виступає як лідер апостольської спільноти, який часто бере слово від їхнього імені. Саме Йому Христос довіряє ці ключі від Царства Божого, не зважаючи на його упадок у відречення», – розповідав о. Софрон.

На його думку, це відречення стало моментом, який назавжди сформував Петра в ту особу, яку ми всі знаємо, бо ж, як говорить передання, апостол дуже часто плакав, особливо коли чув спів півня.

«Ми також часто зраджуємо: в більшій або меншій мірі, – вів далі проповідник. – І для того, щоби зробити адекватні висновки з Петрової зради для свого життя, мусимо поглянути на причини цього відречення».

За словами о. Софрона є три найважливіші причини Петрового відречення Христа: гордість, лінивство, а також наслідування Христа «здалека».

«Євангелія дуже чітко пише, що Петро ішов за Христом «здалека», коли Того вели на смерть. Здалека наслідує Ісуса Христа та особа, яка веде подвійний спосіб життя. У церкві вона одна – а в дома, на вулиці – зовсім інша», – повчав отець-реколектант та додав, що не можливо любити і наслідувати Ісуса Христа «здалека», бо дуже швидко впадемо.

«Зрада, – за його словами, – завжди приводить до двох наслідків: або ми каємось, або падаємо у відчай».

«А тому дуже важливо брати приклад якраз із навернення Петра, якому Господь, після свого Воскресіння, жодного разу не пригадав цього епізоду, адже довірився йому», – підсумував о. Софрон.

Після спільної молитви та традиційного «многоліття», о. Ярослав подякував реколектанту та присутнім отцям за їхню участь у храмовому святі. До слова, в цьому році наша парафії переживає своє 14-ліття, а сам отець-парох пригадав, як дев'ять років тому вперше звершив у нашому храмі Божественну Літургію та почав свою душпастирську діяльність.

На завершення о. Софрон поблагословив присутніх мощами святих апостолів Петра і Павла, а о. Володимир Лукашевський окропив усіх свяченою водою.

Фотогалерея


13.07.2020 34451
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

945
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2741
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3041 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

753

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

107
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2305
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1093