Парафія св. апостолів Петра і Павла у селі Старуня відзначила храмове свято в режимі онлайн (ФОТО/ВІДЕО)

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла.

В рамках відзначення храмового свята на парафії відбувалися триденні духовні науки. Їх проводив о. Софрон Зелінський, ВС. У своїх науках душпастир наголошував на найважливішій меті у житті християнина – спасти свою душу.

«З року в рік ми спостерігаємо за тим, як мало-помалу наближаємося до Вічності. Чи не є це для нас такою гарною пересторогою, щоби врешті задуматися над спасінням нашої душі? Тому все, що ми робимо – маємо робити задля цієї мети. Це повинно бути нашим першим проханням до Господа під час будь-якої молитви», – повчав проповідник.

Він також закликав не просто говорити, молитися про це, але й бути активним у своїй щоденній праці, виконуючи свої обов’язки.

«Часто багато християн жаліються на свою щоденну працю, кажучи, що щоденна робота забирає в них час на молитву. В той же час, насправді наші обов’язки й наша праця можуть допомогти нам у молитві. Для цього ми повинні їх добре та сумлінно виконувати», – вів далі проповідник.

Отець Софрон також дав слухачам п’ять відповідних порад, а опісля, на завершення науки, провів їм своєрідний «іспит», запитуючи та перевіряючи як присутні запам’ятали ці поради.

Кульмінаційним моментом святкувань стали богослужіння недільного ранку. Спершу наша громада молилася акафіст до свв. апп. Петра і Павла, який відслужив отець-парох Ярослав Середюк. Опісля всі процесійно вийшли з храму на церковне подвір’я, де священнослужителі здійснили чин освячення води. Присутній на святі о. Володимир Лукашевський після освячення благословив храм свяченою водою.

Далі, згідно з програмою святкувань, розпочалася урочиста Божественна Літургія, яку очолив отець-реколектант Софрон Зелінський, ВС. Участь у молитві взяв також о. Ярослав Дирів, який здійснює своє служіння на сусідній парафії св. Параскеви.

У своїй гомілії о. Софрон роздумував над постаттю святих апостолів Петра і Павла. За його словами, Церква з давніх-давен згадує пам‘ять цих двох апостолів в один день. Що цікаво – вони були абсолютно іншими людьми, протилежностями. Більше того, вони по суті навіть добре не знали одне одного.

«Петро завжди супроводжував Христа у Його земній місії і проповіді, завжди виступає як лідер апостольської спільноти, який часто бере слово від їхнього імені. Саме Йому Христос довіряє ці ключі від Царства Божого, не зважаючи на його упадок у відречення», – розповідав о. Софрон.

На його думку, це відречення стало моментом, який назавжди сформував Петра в ту особу, яку ми всі знаємо, бо ж, як говорить передання, апостол дуже часто плакав, особливо коли чув спів півня.

«Ми також часто зраджуємо: в більшій або меншій мірі, – вів далі проповідник. – І для того, щоби зробити адекватні висновки з Петрової зради для свого життя, мусимо поглянути на причини цього відречення».

За словами о. Софрона є три найважливіші причини Петрового відречення Христа: гордість, лінивство, а також наслідування Христа «здалека».

«Євангелія дуже чітко пише, що Петро ішов за Христом «здалека», коли Того вели на смерть. Здалека наслідує Ісуса Христа та особа, яка веде подвійний спосіб життя. У церкві вона одна – а в дома, на вулиці – зовсім інша», – повчав отець-реколектант та додав, що не можливо любити і наслідувати Ісуса Христа «здалека», бо дуже швидко впадемо.

«Зрада, – за його словами, – завжди приводить до двох наслідків: або ми каємось, або падаємо у відчай».

«А тому дуже важливо брати приклад якраз із навернення Петра, якому Господь, після свого Воскресіння, жодного разу не пригадав цього епізоду, адже довірився йому», – підсумував о. Софрон.

Після спільної молитви та традиційного «многоліття», о. Ярослав подякував реколектанту та присутнім отцям за їхню участь у храмовому святі. До слова, в цьому році наша парафії переживає своє 14-ліття, а сам отець-парох пригадав, як дев'ять років тому вперше звершив у нашому храмі Божественну Літургію та почав свою душпастирську діяльність.

На завершення о. Софрон поблагословив присутніх мощами святих апостолів Петра і Павла, а о. Володимир Лукашевський окропив усіх свяченою водою.

Фотогалерея


13.07.2020 34198
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

597
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1149
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2459
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1331
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1948 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2908

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

737

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1648

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1628
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

316
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

436
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18354
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7461
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3645
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1031
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10769
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

268
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

262
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

458
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

439
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

672