Папа Бенедикт підніс Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції до гідності єпархії

 

19 січня Папа Бенедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії з титулом святого Володимира Великого (Eparchie de Saint-Vladimir le Grand). При цьому єпископ Борис (Ґудзяк) перестає бути титулярним єпископом Каркабії, а названий першим єпископом єпархії святого Володимира Великого. Повідомляє  прес-служба Апостольської Столиці.

Владика Борис Ґудзяк – перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі

Владика Борис (Ґудзяк) – перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі

Як зазначають у прес-службі новоствореної єпархії, Архиєпископ Луїджі Вентура, Апостольський нунцій у Франції, зробив офіційне оголошення після  Архиєрейської Літургії у соборі святого Володимира в Парижі, яку очолив владика Борис (Ґудзяк).

«На початку нового тисячоліття, після століття лютих переслідувань, Божественне Провидіння розсіяло українських греко-католиків по світу із духовною та церковною метою, – зазначив єпископ Борис у інтерв’ю напередодні оголошення. – Ми сподіваємося, що в секуляризованій Європі діти мучеників зможуть творчо і переконливо свідчити  вічну істину Євангелія Ісуса Христа. Ми дякуємо Святішому Отцеві Бенедиктові, Папі Римському, Блаженнішому Святославові, отцеві та  главі Української Греко-Католицької Церкви, і  Синоді за довіру, яку вони виявили до духовенства, монашества та вірних цієї нової єпархії».

Розповідаючи про місце нової єпархії в церкві в Європі, єпископ Борис зазначив: «Я смію думати, що з Божої перспективи, Церква в Європі все ще дуже молода. Я сподіваюся, що створення нової єпархії буде сприяти її зростанню та життєздатності протягом найближчих століть і тисячоліть».

Єпархія носить ім’я святого Володимира, великого князя Київської Русі, який приніс християнство на територію сучасної України. За євангелізацію свого народу Святого Володимира називають «Рівноапостольним» у відповідності з візантійською традицією.  Святий Володимир також є покровителем кафедрального собору в Парижі.

Нагадаємо, що 21 липня 2012 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив ректора УКУ о. д-ра Бориса Ґудзяка Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Хіротонія владики Бориса відбулася 26 серпня 2012 в архикатедральному соборі св. Юра у Львові, а інтронізація – 2 грудня у соборі Паризької Богоматері.

Екзархат Української Греко-Католицької Церкви з осідком у Парижі був заснований 22 липня 1960 року. Першим Екзархом був призначений владика Володимир (Маланчук). На час створення територія екзархату обмежувалася тільки Францією. Згодом, із призначенням другого Екзарха, владики Михайла (Гринчишина), його душпастирській опіці були доручені також українці греко-католики, які проживають у Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

Додамо також, що 18 січня Папа Бенедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії, надаючи їй назву «Єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні». Першим Єпархом Святіший Отець призначив владику Гліба (Лончину), дотеперішнього Екзарха.


21.01.2013 2016 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

525
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1295
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2227 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1101
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3027
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2083

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

861

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1009

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1438

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2046
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26335 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

733
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

931
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2969
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1217
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

913
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1176
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1184
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

385
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4213
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1043
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1612