Оперативники Нацполіції затримали злочинну групу, яка займалася виготовленням та продажем підроблених документів (фото)

Про це сьогодні, 12 липня, повідомив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції України Сергій Тіхонов. Зловмисники виготовляли різні підроблені документи, які зазвичай у подальшому збувалися членам злочинних угруповань.

За оперативною інформацією, один зі станків для виготовлення документів раніше використовувався у державній установі та був привезений з тимчасово окупованої території Луганської області. Наразі встановлено, що  група виконала більше тисячі замовлень на суму близько 8 мільйонів гривень.

Сергій Тіхонов розповів, що поліцейські документували діяльність злочинної групи з лютого цього року. 

«Отримали інформацію, що в Україні діє організована злочинна група, яка займається виготовленням та масово розповсюджує підроблені документи державного зразка з відповідними ступенями захисту. Це такі документи як свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідчення водія, нотаріальні доручення, довідки науково-дослідного Бюро судових експертиз», – розповів керівник карного розшуку країни.

Всі учасники групи – мешканці Івано-Франківської, Волинської, Черкаської, Київської областей та Києва, віком від 20 до 54 років. «Працювали» за чіткою ієрархією - кожен з учасників виконував свою функцію у групі, відповідаючи за конкретний напрямок роботи.

Так, зловмисники розміщували через інтернет оголошення з інформацією про свої «послуги» та номерами контактних телефонів. Один із учасників відповідав на телефонні дзвінки та приймав замовлення. Після внесення завдатку на банківську картку «клієнт» надсилав свої дані для документів через месенджери. 

Зібрана інформація передавалася учасникам групи, які безпосередньо за допомогою станків виготовляли підроблені документи із захисними голографічними елементами. Окремі учасники пересилали готові замовлення «клієнтам» поштою. При цьому зловмисники використовували різні засоби конспірації, зокрема, постійно змінювали свої анкетні дані та номери телефонів. Попередньо, фігуранти користувалися навіть жіночим ім’ям.

Наразі поліцейські встановили, що зловмисники виконали понад тисячу замовлень на суму близько 8 мільйонів гривень. Але є всі підстави вважати, що їх було більше.

Працівниками Департаменту карного розшуку Нацполіції України спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, Департаментом кіберполіції та спецпризначенцями під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України п’ятьох учасників злочинної групи було викрито та затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

«Вчора було проведено близько десяти обшуків у центральній та західній частині України. Вилучено спеціальне обладнання для виготовлення посвідчень державного зразка, гроші у сумі близько одного мільйона гривень та інші докази, які зараз досліджуються слідчими та оперативними працівниками», – зазначив Сергій Тіхонов.

Окрім того, за попередньою інформацією, один зі станків для виготовлення документів, який використовували зловмисники, раніше використовувався у державній установі та був привезений з тимчасово окупованої території Луганської області. Наразі ці дані перевіряються.

Всім п’ятьом затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 3 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України. 

«Зараз буде прийматися рішення щодо обрання стосовно них запобіжного заходу. Але розслідування на цьому не закінчується. Ми розуміємо, що ці документи виготовлялися для членів злочинних угруповань. Також за допомогою підроблених документів відбувалася легалізація викраденого автотранспорту, інші злочинні схеми. Зараз все це буде досліджуватися і будуть проводитися подальші слідчі дії», – наголосив начальник Департаменту карного розшуку.


12.07.2018 1981
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1345
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1686 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2482
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2309 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7552
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15272 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

328

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1047

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1114

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1904
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

289
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

666
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

905
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3132
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

926
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1961
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1012
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35163 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

278
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

489
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

636
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

953