Олександр Шевченко запропонував програму розвитку України «Країна гідності і правди»

Народний депутат України від Івано-Франківська Олександр Шевченко зареєстрований в праймеріз «Українського об`єднання патріотів» як претендент в кандидати в президенти України на виборах в березні 2019 року.

Народний депутат запропонував для України програму «Країна гідності і правди».

Передвиборна програма

Претендента в кандидати на пост Президента України від Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Шевченка Олександра Леонідовича 

«Країна гідності і правди»

Друзі!

Я прийняв рішення взяти участь у праймеріз «Українського об’єднання патріотів– УКРОП», щоби стати кандидатом у виборах президента України в 2019 році.

Моя програма, в яку я вірю і яку пропоную партійцям та державі, – має назву «Україна – країна гідності і правди».

Розв’язання питань:

- гідності держави в світі;

 - гідності громадянина в державі;

- правди і справедливості передбачають; 

- викорінення приниження людей корупцією; 

- прості й зрозумілі стосунки громадянина та держави;  

- достойний рівень життя.

Лише на базових принципах гідності, правди та справедливості ми збудуємо сильну модерну країну, яка забезпечить громадянам достаток, комфорт, гармонію стосунків як поміж людьми, так і з оточуючим світом та природою. 

Світ входить в період зламу старої системи цивілізаційного устрою. Це час додаткових невизначеностей, ризиків та конфліктів. Одним із наших пріоритетів повинна стати побудова сильної держави, яка здатна протистояти недружнім зовнішнім діям та
цивілізаційним викликам.

Сила – це не лише потужна армія, а й сильна модернізована економіка. 

Світ потужними темпами входить в постіндустріальний уклад. У нас є потенціал, ресурси та воля для того, щоби посісти в ньому лідируючі позиції. 

Для цього, нам потрібно спочатку відправити на «політичну пенсію» абсолютну більшість старих політиків, «людей системи», які мислять принципами кругової поруки, які були останні 20 років то при владі, то в опозиції, й несуть колективну відповідальність за нинішній стан України. 

Комусь із них слід подякувати. А когось попросити розповісти про свої багатомільйонні статки при зарплаті чиновника, депутата, міністра, слідчого, прокурора чи судді… Із відповідними висновками та вироками оновлених правоохоронної системи та судів. 

У владу повинні прийти нові люди. Молоді не за віком, а за світоглядом, здатні здійснити прорив у майбутнє. 

Мусимо об’єднати наукове, експертне та інтелектуальне середовища як постійно діючу інституцію філософського й експертного осмислення та стратегічного планування поступу держави в світі, що швидко змінюється. 

У нас немає часу на роздуми. Для того, щоби не залишитися на задвірках цивілізації, мусимо знайти спосіб «обігнати не доганяючи» держави та спільноти, які зараз попереду нас. 

У короткій передвиборній програмі неможливо детально викласти бачення розвитку країни, це тема для широкої стратегічної та багатьох галузевих програм. У цій передвиборчій програмі я сконцентруюся на цінностях та принципах, якими буду керуватися на посаді Президента України.

Я обіцяю вам тверду політичну волю до змін. Не на словах, а на ділі. І сподіваюся на вашу підтримку. Тільки разом ми зможемо все. 

Країна Гідності. 

Століттями, із часів Київської Русі та козаччини, у протистоянні орди, гартувалася українська вдача, виборювалися українські самобутність та гідність. 

Чи можемо ми сьогодні говорити про гідність українця – робітника, військового, пенсіонера, підприємця, лікаря, вчителя, працівника бюджетної сфери, який отримує жебрацьку зарплату чи пенсію або ж, покинувши власну родину, поневіряється по світах в пошуках заробітку? 

Чи можна говорити про гідність громадянина в країні, де немає надії на справедливе правосуддя, на захист людини правоохоронною системою, доступ до соціальних програм чи сучасної медицини?

Чи можна говорити про гідність України в світі, коли наші питання світові гравці
вирішують без нас? 

Коли наші сусіди дозволяють собі вчити нас, як нам трактувати нашу історію, намагаються проводити ревізію питань нашої гуманітарної та мовної політики? 

Питання рівня заробітної плати є базовим. Чинна влада довела українців до зубожіння. Україна посідає передостаннє місце в Європі за рівнем доходів на душу населення. 

Гасло про «багатих, які повинні поділитися з бідними» – це питання про поетапне зростання мінімальної зарплати щонайменше до 10 тисяч гривень при відповідному зростанні економіки України. 

Україна посідає передостаннє місце серед європейських країн за тривалістю життя громадян. Показник тривалості життя є інтегральним показником якості життя. 

Він залежить від багатьох факторів:

 - від рівня доходів, зарплат і пенсій;
- соціального захисту;
- стану охорони здоров’я та профілактики захворювань;
- розвитку туризму, фізкультури та масового спорту;
- стану екології;
- стану та доступності реабілітаційної та відпочинкової інфраструктури;
- рівня безпеки;
- зрештою, від рівня так званого «індексу щастя», в якому Україна традиційно посідає місця далеко поза межами першої сотні. 

Після перемоги на президентських  виборах я планую завершити розробку та розпочати реалізацію комплексної програми зростання тривалості життя українців. Саме за цим показником буде оцінюватися якість роботи влади на місцевому та загальнонаціональному рівнях. 

Маючи досвід перетворення депресивного регіону (мова про фактично єдине збудоване в новітній Україні з нуля нове «місто» – Буковель) на територію процвітання та успіху, із гідними зарплатами та впевненістю в майбутньому, переконаний, що інвестиції та зрозумілі, прості й рівні для всіх правила спроможні швидко змінювати економічну та соціальну реальність не лише окремих територій, а й країни загалом. 

Країна Правди.

 Правда і Справедливість – це базові закони світобудови. Прагнення до правди та справедливості – це потяг до волі Творця. 

«Руська правда» – саме так називалася збірка стародавнього руського права, укладена в Київській державі в ХІ-ХІІ століттях. Вона містила норми права, що мали на
меті охорону життя, здоров’я та майна громадян. 

Сучасна деградація держави спричинена саме порушенням універсальних законів Правди та Справедливості.

Серед ініціатив, які я запропоную одразу ж після перемоги на президентських виборах, будуть:

• законопроект про імпічмент Президента;
• прості механізми відкликання депутатів усіх рівнів;
• законопроекти про національний та місцеві референдуми;
• законопроект про парламентську опозицію, якій будуть делеговані повноваження та механізми контролю за владою, зокрема за використанням коштів платників
податків;
• ратифікація Римського статуту та подальші звернення в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі для притягнення до відповідальності за злочини проти людяності на території України;
• поетапне скорочення кількості чиновників по всій владній вертикалі на третину, надання можливості скороченим чиновникам за рахунок держави пройти курси для професійної адаптації після скорочення;
• підвищення соціального захисту чиновників із одночасним посиленням відповідальності за зловживання;
• кримінальна відповідальність топ-корупціонерів та хабарників повинна тягнути ув’язнення від 10 років до пожиттєвого з конфіскацією майна. 

Сильна країна. 

Україна повинна жити не минулими поразками, а плануванням майбутніх перемог. 

Безпека воюючої держави є одним із наріжних каменів самого існування України як суверенної держави. 

Завдання Президента – відвернути ситуацію від «великої війни» та укріпити державу. 

Викорінювати зраду, руйнувати російську «п’яту колону», зміцнювати армію. 

Патріотичне виховання має стати наріжним каменем не лише шкільної освіти, а й усієї роботи державних органів із молодим поколінням. 

У разі необхідності українці мають бути готові до мобілізації. Кожний має знати, що робити у випадку ескалації зовнішньої агресії. 

Планую спрямувати ресурси на створення сильної територіальної оборони. 

Володіння короткоствольною нарізною зброєю громадянами України для власного захисту та захисту родини буде легалізовано. 

Практично в кожній сусідній країні поряд із здоровими силами є і радикали, що повчають, якими повинні бути наші герої, трактування історії, підручники, мовна політика та інше. Окремі екстремісти вже висувають територіальні претензії до України. 

Сильна зовнішня політика України повинна бути прагматичною та ефективною. 

Вона буде спрямованою на:
• зміцнення безпеки України;
• боротьбу за повернення окупованих Росією територій на сході України та в Криму;
• захист українців за кордоном, активізацію роботи з діаспорою;
• підтримку українських експортерів на міжнародних ринках;
• залучення інвестицій та новітніх технологій в Україну.

Ми будемо добиватися в міжнародних судах компенсації Росією завданих збитків.

Працюватимемо над зміцненням енергетичної безпеки, повною відмовою від російських енергоносіїв. 

Сильні середній клас та громадянське суспільство стануть основою стабільного економічного прогресу та демократичного розвитку України. 

Адміністративна реформа буде відкоригована та завершена. Україна буде сильною своїми територіальними громадами. Центральна влада передасть реальні повноваження, бюджети, майно, ресурси та землю територіальним громадам, які ефективніше їх використовуватимуть. 

Влада на місцях повинна належати місцевим радам та створеним ними виконавчим органам. Стратегічний курс – на ліквідацію районних, а потім і обласних державних адміністрацій. На першому етапі їхнє чисельне скорочення, звуження функцій до питань контролю, координації та планування, аналітичної роботи. 

Модерна країна. 

Світ змінюється. Країни третього світу, які ще вчора були відсталими клептократичними деспотіями, зрозумівши тенденції змін, розгорнувши боротьбу з корупцією, створивши кращі умови для інвесторів, отримують конкурентні переваги та динамічно змінюються. 

В Україні ж реалії такі, що держава є головним рейдером і шантажистом бізнесу.Чиновники та силовики тероризують бізнес,  створюють неконкурентне середовище, у якому стимули до інвестування відсутні. 

Системне подолання корупції та державного рейдерства створить сприятливі умови для зовнішніх та внутрішніх інвестицій. 

Для необхідного щорічного зростання економіки на 7-10% Україні щороку необхідно залучати близько 10 мільярдів доларів інвестицій. Це складне завдання для нашої країни з її статусом сировинної олігархічної економіки. Таку економіку ми замінимо на «креативну економіку» майбутнього. 

Завжди наводжу такий приклад успіху – якби «Apple» замість «iPhone» намагався створити покращену версію «Nokia», то він завжди був би на крок позаду. Але він створив нове, кардинально інше. І переміг. Саме так повинна мислити й Україна, вибудовуючи стратегію свого розвитку. 

Ми припинимо дотування за рахунок платників податків високорентабельного монопольного бізнесу. Дамо дотації фермерам, а не олігархічним агрохолдингам. 

Модерне технологічне село з розвиненою інфраструктурою та комфортом – один із пріоритетів моєї програми. 

Монополії повинні бути контрольовані державою, багатомільярдні олігархічні оборудки за рахунок родин усіх українців на зразок «Роттердам плюс» – також мають бути скасовані. 

«Вигнати дурнів із влади та збудувати дороги» – такою є одна з формул успіху для України. «Колективні дурні» у владі – це ті, хто своєю некомпетентністю та корумпованістю довели Україну до ризику втрати суверенності та цілісності. 

«Збудувати дороги» – означає відновити транспортну, комунальну та іншу інфраструктуру України, які стануть базою для розвитку держави. 

Донедавна дорожня галузь була чи не найбільш корумпованою в державі. Через корупційні схеми так званих «ямкових» ремонтів розкрадалися мільярдні суми коштів платників податків. Нашій команді вдалося змінити ситуацію. Свого часу саме Буковель став полігоном із випробування найновіших технологій будівництва доріг. Наші дорожники здійснили справжню революцію в укладанні шляхів, застосувавши нові технології та за власною ініціативою вперше в Україні запропонувавши десятирічну гарантію на сотні кілометрів збудованих доріг. Ці заходи зекономлять платникам податків мільярди гривень. 

Навіть кілька успішних інноваційних проектів в галузях транспорту, зв’язку та інформаційних технологій можуть докорінно змінити Україну, дати поштовх економіці, забезпечити роботою сотні тисяч людей, відродити інженерну школу, актуалізувати вітчизняну науку. 

Витрати на освіту та науку – не видатки, а інвестиція в майбутнє. Ми надамо найвищого соціального статусу вчителям – від вихователя дитячого садка до професора університету. Завданням сучасної освіти має бути виховання креативного мислення. Стратегічний напрямок – повна безкоштовна освіта.

Коли кажуть «хто володіє інформацією, той володіє світом» – то кажуть правду. Якщо українці не створять могутнього проукраїнського інформаційного поля, вони рано чи пізно потраплять до нової колоніальної залежності. Ми повинні слухати українське, дивитися українське, транслювати українську творчу продукцію на інші країни. 

Особливу увагу приділимо екології, на якій не маємо права економити. 

Пріоритети – масовий спорт, державне сприяння розвитку туризму. 

У культурі ми маємо підтримати талановитих митців, які готові створювати конкурентоздатний продукт, формувати культурний фасад нової України. Держава має забезпечити захист культурного середовища та умови для вільної конкуренції і розвитку, підтримати кращих серед українців на світовому культурному полі. 

Проста країна. 

Іще одна теза моєї передвиборної програми – «Проста країна».

Це означає (лише деякі приклади):
• прості податки;
• спрощення ведення бізнесу підприємцями;
• просту дозвільну систему, мінімум дозволів, що базуються на суб’єктивних рішеннях чиновників;
• скасування митних зборів та мінімізацію податків на ввезення сучасних технологій і обладнання;
• електронну владу та мінімум прямих контактів чиновника з громадянином;
• дієвий соціальний захист;
• монетизовані пільги;
• простий доступ до сучасної медицини;
• доступ до якісної освіти;
• будівництво житла для соціально вразливих верств, особливо дітей-сиріт, ветеранів АТО та військовослужбовців;
• просте розмитнення автомобіля.

Держава повинна стати сервісною організацією для громадянина. 

Друзі! Переконаний, що ми разом, велика команда українців, маємо достатньо знань, досвіду та волі, щоби, сконцентрувавшись на майбутньому, вирішити наші спільні проблеми на славу України.

Олександр Шевченко

 


17.04.2018 4782
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1638
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1045
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3782 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33891
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2861

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

370

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1723

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1085
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1066
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1512
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

564
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

345
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283