
Фахівці буковелівської дорожньої компанії «ПБС» продовжують вдосконалюватись і вивчати європейський досвід.
За сприяння Олександра Шевченка недавно вони повернулися з Німеччини, де взяли участь у семінарі по виготовленню литих асфальтобетонних сумішей, інформує прес-служба нардепа.
Тісно співпрацюючи з провідною компанією “WIRTGEN GROUP”, представники «ПБС» відвідали кілька асфальтобетонних заводів “BENNINGHOVEN”, де спеціалізуються на виготовленні будь-яких асфальтобетонних сумішей, у тому числі гусасфальтів.
«Світ не стоїть на місці. Дорожня сфера постійно вдосконалюється. Використання литих асфальтобетонів зараз вважається найсучаснішою технологією світу у покритті доріг та мостів. З кожним днем значимість гусасфальтів у Європі зростає. Кращі українські дорожні фірми також повинні вдосконалюватися і йти в ногу з часом», - наголошує народний депутат України Олександр Шевченко.
Рідкі асфальтобетони можна застосовувати навіть при -10°С. Їх укладають при температурі понад 200 градусів за Цельсієм. При їх виготовленні використовуються дороговартісні бітуми, у тому числі природний тринідатський бітум, який добувають з асфальтових американських озер.
«Рідкі асфальтобетони мають хороші гідроізоляційні властивості, не пропускають воду, не зношуються і є дуже пластичними. При укладанні не потребують котків і одразу приймають кінцеву форму. В основному їх використовують при асфальтуванні мостів», - розповідає учасник семінару, заступник директора ТОВ «ПБС» Михайло Литвинюк.
Литі асфальтобетони почали використовувати ще наприкінці 19 століття. Але через високу вартість їх виробництво довелось замінити більш доступними технологіями. В Україні є лише одна компанія, яка займається влаштуванням гусасфальтів на мостах. Але на сьогодні в нашій державі такі суміші практично не використовуються. Вартість литих асфальтобетонів щонайменше на 50% дорожча за ЩМА. Та німецькі спеціалісти показують на прикладі майже півстолітні дороги, на яких використовували гусасфальти і жодних дефектів не виявлено.
Фірма «ПБС» планує вдосконалити технологію виробництва та влаштування литих асфальто-мінеральних сумішей, і в майбутньому широко застосовувати їх на дорогах, мостах, паркінгах та ін.
«Місцем випробування світових інноваційних технологій був і залишається туристичний комплекс Буковель. З кожним роком тут все краща інфраструктура європейського рівня. Тому рідкі асфальтобетонні суміші в першу чергу будемо застосовувати тут. Рухатись є куди, адже гусасфальт можна використовувати навіть у вигляді плитки в офісах», - говорить директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.
Найближчим часом представники «ПБС» знову поїдуть в Німеччину, щоб опанувати технологію укладання рідких асфальтобетонів.