Олександр Шевченко: Вибори - то шанс на позитивні зміни в суспільстві

 

/data/blog/58495/bb769d5c5b1add3ee144aa1afd744200.jpg

 

Народний депутат України Олександр Шевченко на своїй сторінці в Фейсбуці відповів на 10 найчастіших запитань, що турбують багатьох громадян, і які йому задають на численних зустрічах та в соціальних мережах.

 

1. Скільки повинно бути депутатів у Верховній Раді? І чому саме стільки?

Важаю, що оптимальна чисельність депутатського корпусу - 300 народних обранців. Така кількість необхідна і достатня для ефективної законотворчості. Також вважаю, що повноцінний національний парламент повинен бути двопалатним, щоби відображати не лише пряму волю виборців, але й тонку специфіку різних регіонів нашої держави. Якщо всерйоз ставиться питання про вплив регіонів на політику центру, то питання двопалатного парламенту – на часі. Дві палати повинні страхувати парламент від прийняття неправильних рішень. Разом з тим треба передбачити механізми, які не дозволять «бюрократизувати» та гальмувати прийняття рішень в умовах «двопалатності» в поточних складних умовах для України.



2. Який механізм відклику народного депутата? Якщо є то який і чому не працює, якщо немає то що ви пропонуєте?

Безумовно, люди які обрали депутата, повинні мати право його відкликати. Це навіть не до дискусії. На мою думку, механізм повинен бути наступним:
1) Збір підписів про відкликання депутата ( не менше 5% від кількості виборців).
2) Проведення голосування з недовіри депутатові (голосування вважається дійсним, якщо участь у голосуванні взяло не менше як 30% виборців).
3) Якщо за недовіру проголосувало більше як 50% виборців, що взяли участь у голосуванні, депутат автоматично припиняє депутатські повноваження.


3. Зняття або часткове позбавлення недоторканості народних депутатів.

Потрібно негайно скасувати недоторканість депутатів, або ж значно її обмежити. Це тим більш актуально, що Україна зазнає зовнішньої агресії і статус депутата не повинен бути засобом захисту відвертих зрадників та українофобів. Та й вельможні злодії припинять лізти у нардепи, якщо статус не захищатиме від закону. В парламенті стане легше дихати.



4. Позбавлення або зменшення розміру і кількості пільг народних депутатів.

Переконаний, що усі депутатські пільги повинні бути скасовані. Моє тверде переконання – жодних пільг для депутатів.

 

5. Оплата праці місцевих і обласних депутатів у вигляді заробітної плати.

Переконаний, що будь-які ради, крім Верховної (законотворчість), потрібно розпустити і більше не обирати. Вони крім шкоди нічого не несуть. Це "совєтська" система обдурювання населення.Так брехлива "совєтська" система начебто давала громаді надію,що громада на щось впливає, а реально ні на що... Все контролювала комуністична партія...В перехідному процесі до демократії, начебто випадково, забули ліквідувати місцеві ради і функцію ком. партії по контролю над радами перейняли "старі" партійці та злочинні клани . На справді різноманітні ради забезпечили на довгі роки чиновникам та різним ділкам можливість прокручувати різні брудні схеми, які приймались колегіально,що фактично унеможливлювало прозору систему відповідальності конкретної особи. Подекуди заважали роботі обраним представникам різних громад... Але, як правило, то відбувалось недовго ... Або з радами домовлялися , або висловлювалася недовіра представнику громади...
Тому їх місце на смітнику історії ...




6. Монетизація пільг для населення.

Вважаю за доцільне замінити деякі загальні пільги адресними грошовими виплатами. Взагалі, переконаний, що «масові» пільги, які отримують всі, не зважаючи на конкретні умови, є недоречним пережитком радянщини. Соціальний захист повинен бути адресним. Ті категорії населення, які не мають можливості працювати та заробляти (люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, сироти, люди похилого віку та інші), повинні бути адресно захищеними, але «тотальні пільги» за сумнівними ознаками – це не європейський шлях. Тим більше в умовах нинішніх дефіцитів бюджетів.

 

7. Зменшення кількості податків і ставки по них.

Потрібно провести якісну податкову реформу, в тому числі суттєво зменшити кількість податків та зменшити податкові ставки. Є достойні взірці податкової політики в цивілізованому світі, потрібно на них орієнтуватись і не придумувати в тридцять третій раз самопальний «фіскальний велосипед», орієнтований на негайне закриття бюджетних дірок. Зокрема, податкова реформа повинна передбачити сплату єдиного соціального внеску від ЗП.

 

8. Чому замів міністру і меру Києва призначає Верховна Рада чи Кабінет міністрів?

Так визначено чинним законодавством, що Кабінет міністрів призначає заступників міністрів. Вважаю що заступників міністра повинен призначати міністр за погодженням з Прем’єр-міністром (віце-прем’єром), заступників меру Києва повинна призначати Київська міська рада за поданням Київського міського голови.

 

9. Чому ви не об’єднаєтесь із іншими новими партіями, такими як ДемАльянс, Воля, Нове Життя, Самопоміч, УМ?

Я неодноразово заявляв, що не готовий до співпраці та, навіть, спілкування з такими демонічними силами як Партія регіонів та КПУ. Не можу мати нічого спільного з політичними паразитами, популістами та брехунами на кшталт Ляшка. Але я готовий до співпраці з усіма проукраїнськими силами. Не бачу тут жодної проблеми.

 

10. Залежність заробітної плати народного депутата, міністра і президента від економічної ситуації в країні або мінімальної з/п.

Депутати міністри повинні отримувати заробітну плату, яка забезпечить їх повноцінну діяльність та й зрештою, посадову й людську гідність. Є крилата фраза, що найдорожче державі обходиться «дешева» влада. Але, при цьому, кількість державних чиновників повинна бути суттєво скорочена. Законодавство повинно бути таким, щоб не дозволяло чиновнику брати хабарі. Повинна бути чітка відповідальність, законодавство повинно бути значно жорсткішим до корупціонерів та казнокрадів.


04.09.2014 394 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

314
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1059
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2131
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1996
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1938
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5949

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1158

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1884

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2646

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2584
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

338
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

780
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

862
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

14960
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2510
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

806
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2748
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26244 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

366
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

817
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

902
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1119