Олександр Шевченко: Вибори - то шанс на позитивні зміни в суспільстві

 

/data/blog/58495/bb769d5c5b1add3ee144aa1afd744200.jpg

 

Народний депутат України Олександр Шевченко на своїй сторінці в Фейсбуці відповів на 10 найчастіших запитань, що турбують багатьох громадян, і які йому задають на численних зустрічах та в соціальних мережах.

 

1. Скільки повинно бути депутатів у Верховній Раді? І чому саме стільки?

Важаю, що оптимальна чисельність депутатського корпусу - 300 народних обранців. Така кількість необхідна і достатня для ефективної законотворчості. Також вважаю, що повноцінний національний парламент повинен бути двопалатним, щоби відображати не лише пряму волю виборців, але й тонку специфіку різних регіонів нашої держави. Якщо всерйоз ставиться питання про вплив регіонів на політику центру, то питання двопалатного парламенту – на часі. Дві палати повинні страхувати парламент від прийняття неправильних рішень. Разом з тим треба передбачити механізми, які не дозволять «бюрократизувати» та гальмувати прийняття рішень в умовах «двопалатності» в поточних складних умовах для України.



2. Який механізм відклику народного депутата? Якщо є то який і чому не працює, якщо немає то що ви пропонуєте?

Безумовно, люди які обрали депутата, повинні мати право його відкликати. Це навіть не до дискусії. На мою думку, механізм повинен бути наступним:
1) Збір підписів про відкликання депутата ( не менше 5% від кількості виборців).
2) Проведення голосування з недовіри депутатові (голосування вважається дійсним, якщо участь у голосуванні взяло не менше як 30% виборців).
3) Якщо за недовіру проголосувало більше як 50% виборців, що взяли участь у голосуванні, депутат автоматично припиняє депутатські повноваження.


3. Зняття або часткове позбавлення недоторканості народних депутатів.

Потрібно негайно скасувати недоторканість депутатів, або ж значно її обмежити. Це тим більш актуально, що Україна зазнає зовнішньої агресії і статус депутата не повинен бути засобом захисту відвертих зрадників та українофобів. Та й вельможні злодії припинять лізти у нардепи, якщо статус не захищатиме від закону. В парламенті стане легше дихати.



4. Позбавлення або зменшення розміру і кількості пільг народних депутатів.

Переконаний, що усі депутатські пільги повинні бути скасовані. Моє тверде переконання – жодних пільг для депутатів.

 

5. Оплата праці місцевих і обласних депутатів у вигляді заробітної плати.

Переконаний, що будь-які ради, крім Верховної (законотворчість), потрібно розпустити і більше не обирати. Вони крім шкоди нічого не несуть. Це "совєтська" система обдурювання населення.Так брехлива "совєтська" система начебто давала громаді надію,що громада на щось впливає, а реально ні на що... Все контролювала комуністична партія...В перехідному процесі до демократії, начебто випадково, забули ліквідувати місцеві ради і функцію ком. партії по контролю над радами перейняли "старі" партійці та злочинні клани . На справді різноманітні ради забезпечили на довгі роки чиновникам та різним ділкам можливість прокручувати різні брудні схеми, які приймались колегіально,що фактично унеможливлювало прозору систему відповідальності конкретної особи. Подекуди заважали роботі обраним представникам різних громад... Але, як правило, то відбувалось недовго ... Або з радами домовлялися , або висловлювалася недовіра представнику громади...
Тому їх місце на смітнику історії ...




6. Монетизація пільг для населення.

Вважаю за доцільне замінити деякі загальні пільги адресними грошовими виплатами. Взагалі, переконаний, що «масові» пільги, які отримують всі, не зважаючи на конкретні умови, є недоречним пережитком радянщини. Соціальний захист повинен бути адресним. Ті категорії населення, які не мають можливості працювати та заробляти (люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, сироти, люди похилого віку та інші), повинні бути адресно захищеними, але «тотальні пільги» за сумнівними ознаками – це не європейський шлях. Тим більше в умовах нинішніх дефіцитів бюджетів.

 

7. Зменшення кількості податків і ставки по них.

Потрібно провести якісну податкову реформу, в тому числі суттєво зменшити кількість податків та зменшити податкові ставки. Є достойні взірці податкової політики в цивілізованому світі, потрібно на них орієнтуватись і не придумувати в тридцять третій раз самопальний «фіскальний велосипед», орієнтований на негайне закриття бюджетних дірок. Зокрема, податкова реформа повинна передбачити сплату єдиного соціального внеску від ЗП.

 

8. Чому замів міністру і меру Києва призначає Верховна Рада чи Кабінет міністрів?

Так визначено чинним законодавством, що Кабінет міністрів призначає заступників міністрів. Вважаю що заступників міністра повинен призначати міністр за погодженням з Прем’єр-міністром (віце-прем’єром), заступників меру Києва повинна призначати Київська міська рада за поданням Київського міського голови.

 

9. Чому ви не об’єднаєтесь із іншими новими партіями, такими як ДемАльянс, Воля, Нове Життя, Самопоміч, УМ?

Я неодноразово заявляв, що не готовий до співпраці та, навіть, спілкування з такими демонічними силами як Партія регіонів та КПУ. Не можу мати нічого спільного з політичними паразитами, популістами та брехунами на кшталт Ляшка. Але я готовий до співпраці з усіма проукраїнськими силами. Не бачу тут жодної проблеми.

 

10. Залежність заробітної плати народного депутата, міністра і президента від економічної ситуації в країні або мінімальної з/п.

Депутати міністри повинні отримувати заробітну плату, яка забезпечить їх повноцінну діяльність та й зрештою, посадову й людську гідність. Є крилата фраза, що найдорожче державі обходиться «дешева» влада. Але, при цьому, кількість державних чиновників повинна бути суттєво скорочена. Законодавство повинно бути таким, щоб не дозволяло чиновнику брати хабарі. Повинна бути чітка відповідальність, законодавство повинно бути значно жорсткішим до корупціонерів та казнокрадів.


04.09.2014 464 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11184 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1344
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

689
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5840
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1599
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1453

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

527

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1346

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1167

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1067
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

416
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

516
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1453
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

492
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

759
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5803
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

538
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

381
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

700 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1149
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1004