Олександр Шевченко: Вибори - то шанс на позитивні зміни в суспільстві

 

/data/blog/58495/bb769d5c5b1add3ee144aa1afd744200.jpg

 

Народний депутат України Олександр Шевченко на своїй сторінці в Фейсбуці відповів на 10 найчастіших запитань, що турбують багатьох громадян, і які йому задають на численних зустрічах та в соціальних мережах.

 

1. Скільки повинно бути депутатів у Верховній Раді? І чому саме стільки?

Важаю, що оптимальна чисельність депутатського корпусу - 300 народних обранців. Така кількість необхідна і достатня для ефективної законотворчості. Також вважаю, що повноцінний національний парламент повинен бути двопалатним, щоби відображати не лише пряму волю виборців, але й тонку специфіку різних регіонів нашої держави. Якщо всерйоз ставиться питання про вплив регіонів на політику центру, то питання двопалатного парламенту – на часі. Дві палати повинні страхувати парламент від прийняття неправильних рішень. Разом з тим треба передбачити механізми, які не дозволять «бюрократизувати» та гальмувати прийняття рішень в умовах «двопалатності» в поточних складних умовах для України.



2. Який механізм відклику народного депутата? Якщо є то який і чому не працює, якщо немає то що ви пропонуєте?

Безумовно, люди які обрали депутата, повинні мати право його відкликати. Це навіть не до дискусії. На мою думку, механізм повинен бути наступним:
1) Збір підписів про відкликання депутата ( не менше 5% від кількості виборців).
2) Проведення голосування з недовіри депутатові (голосування вважається дійсним, якщо участь у голосуванні взяло не менше як 30% виборців).
3) Якщо за недовіру проголосувало більше як 50% виборців, що взяли участь у голосуванні, депутат автоматично припиняє депутатські повноваження.


3. Зняття або часткове позбавлення недоторканості народних депутатів.

Потрібно негайно скасувати недоторканість депутатів, або ж значно її обмежити. Це тим більш актуально, що Україна зазнає зовнішньої агресії і статус депутата не повинен бути засобом захисту відвертих зрадників та українофобів. Та й вельможні злодії припинять лізти у нардепи, якщо статус не захищатиме від закону. В парламенті стане легше дихати.



4. Позбавлення або зменшення розміру і кількості пільг народних депутатів.

Переконаний, що усі депутатські пільги повинні бути скасовані. Моє тверде переконання – жодних пільг для депутатів.

 

5. Оплата праці місцевих і обласних депутатів у вигляді заробітної плати.

Переконаний, що будь-які ради, крім Верховної (законотворчість), потрібно розпустити і більше не обирати. Вони крім шкоди нічого не несуть. Це "совєтська" система обдурювання населення.Так брехлива "совєтська" система начебто давала громаді надію,що громада на щось впливає, а реально ні на що... Все контролювала комуністична партія...В перехідному процесі до демократії, начебто випадково, забули ліквідувати місцеві ради і функцію ком. партії по контролю над радами перейняли "старі" партійці та злочинні клани . На справді різноманітні ради забезпечили на довгі роки чиновникам та різним ділкам можливість прокручувати різні брудні схеми, які приймались колегіально,що фактично унеможливлювало прозору систему відповідальності конкретної особи. Подекуди заважали роботі обраним представникам різних громад... Але, як правило, то відбувалось недовго ... Або з радами домовлялися , або висловлювалася недовіра представнику громади...
Тому їх місце на смітнику історії ...




6. Монетизація пільг для населення.

Вважаю за доцільне замінити деякі загальні пільги адресними грошовими виплатами. Взагалі, переконаний, що «масові» пільги, які отримують всі, не зважаючи на конкретні умови, є недоречним пережитком радянщини. Соціальний захист повинен бути адресним. Ті категорії населення, які не мають можливості працювати та заробляти (люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, сироти, люди похилого віку та інші), повинні бути адресно захищеними, але «тотальні пільги» за сумнівними ознаками – це не європейський шлях. Тим більше в умовах нинішніх дефіцитів бюджетів.

 

7. Зменшення кількості податків і ставки по них.

Потрібно провести якісну податкову реформу, в тому числі суттєво зменшити кількість податків та зменшити податкові ставки. Є достойні взірці податкової політики в цивілізованому світі, потрібно на них орієнтуватись і не придумувати в тридцять третій раз самопальний «фіскальний велосипед», орієнтований на негайне закриття бюджетних дірок. Зокрема, податкова реформа повинна передбачити сплату єдиного соціального внеску від ЗП.

 

8. Чому замів міністру і меру Києва призначає Верховна Рада чи Кабінет міністрів?

Так визначено чинним законодавством, що Кабінет міністрів призначає заступників міністрів. Вважаю що заступників міністра повинен призначати міністр за погодженням з Прем’єр-міністром (віце-прем’єром), заступників меру Києва повинна призначати Київська міська рада за поданням Київського міського голови.

 

9. Чому ви не об’єднаєтесь із іншими новими партіями, такими як ДемАльянс, Воля, Нове Життя, Самопоміч, УМ?

Я неодноразово заявляв, що не готовий до співпраці та, навіть, спілкування з такими демонічними силами як Партія регіонів та КПУ. Не можу мати нічого спільного з політичними паразитами, популістами та брехунами на кшталт Ляшка. Але я готовий до співпраці з усіма проукраїнськими силами. Не бачу тут жодної проблеми.

 

10. Залежність заробітної плати народного депутата, міністра і президента від економічної ситуації в країні або мінімальної з/п.

Депутати міністри повинні отримувати заробітну плату, яка забезпечить їх повноцінну діяльність та й зрештою, посадову й людську гідність. Є крилата фраза, що найдорожче державі обходиться «дешева» влада. Але, при цьому, кількість державних чиновників повинна бути суттєво скорочена. Законодавство повинно бути таким, щоб не дозволяло чиновнику брати хабарі. Повинна бути чітка відповідальність, законодавство повинно бути значно жорсткішим до корупціонерів та казнокрадів.


04.09.2014 477 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

648
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1915
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3408
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1249
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1257
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1324 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1354

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

397

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1049

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1216
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

428
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2587
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1310
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1418
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

619
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15281
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7566
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

419
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1102 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

553
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

458
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

540