Олександр Шевченко привітав школяра з Івано-Франківська зі здобуттям «географічної» бронзи на міжнародній олімпіаді у Бразилії (фото)

 

 

Одинадцятикласник івано-франківської школи № 25 Роман Букатюк став призером Міжнародної учнівської олімпіади з географії, яка відбулася нещодавно у Бразилії.

 

Загалом на олімпіаді з географії змагались представники 23 країн світу. Зокрема з України ще троє школярів, проте показати найкращий результат вдалось саме івано-франківцеві, передає кореспондент Фіртки.

 

Роман поділився враженнями від свого перебування у Бразилії та здобуття «географічної» бронзи. Юнак каже, не здобули перемогу, адже цьогоріч завдання були дещо важчими, однак він зумів подолати труднощі та вибороти призове місце.

 

«Команда з України буле однією із наймолодших команд, нам було по 15-16 років, а іншим учасникам по 17-18. Інша причина в тому, що учасники команди, яка виборола золото, вивчають окремо науки про Землю. До прикладу у них астрологію починають вивчати з сьомого класу, а у нас вона викладається лише в одинадцятому», - розповідає Роман.

 

Однак, хлопця переповнюють приємні емоції від поїздки, адже, як зауважує Роман, у Бразилії він познайомився з багатьма дітьми із різних куточків світу.

 

Зараз Роман Букатюк має дві заповітні мрії: мир в Україні та здобуття незвичної професії сейсмолога.

 

Мати Романа Галина Букатюк пишається сином. Каже, після народження Романа вона, архітектор за освітою, присвятила своє життя його навчанню.

 

«Я присвятила себе вихованню сина, оскільки побачила його здібності до навчання. З самого дитинства він цікавився енциклопедіями. Я купувала йому багато книг, бо він міг одну книжку прочитати за декілька годин», - зазначає Галина Букатюк.

 

За словами вчителя географії Святослави Бойчук, якщо предмет викладати з любов’ю, то діти це відчувають.

 

«Я горда за нашого учня, за наше місто, бо цього року він один з Івано-Франківська брав участь у міжнародній олімпіаді. І я також горджуся за Україну, що уде там знають про неї, адже, як розповідав Роман, багато-хто ще незнає, що Україна самостійна, незалежна держава. А тепер, завдяки нашим перемогам, про нас знають. Адже, будь яка цивілізована країна це насамперед високоосвічена молодь», - вважає Святослава Бойчук.

 

Наразі керівництво школи готує подання, щоб присвоїти Святославі Бойчук звання «Заслуженого вчителя України».

 

Привітати бронзового призера приїхав народний депутат України Олександр Шевченко, завдяки якому поїздка хлопця на олімпіаду стала можлива. Адже, через Міністерство освіти поїздка команди українських учнів була під загрозою зриву. В останній момент батькам учнів повідомили про те, що потрібно знайти по 1,5 тисячі доларів на квитки.

 

Олександр Шевченко оплатив дорогу талановитому хлопцеві, а також сьогодні подарував йому ноутбук, оскільки на олімпіаду школяр їхав із позиченим.

 

Також подарунок від народного депутата, новий проектор, отримала школа.

 

«В будь-якій країні важливо, щоб були розумні діти. Бачу своїм обов'язклм допомогу талоновитим дітям. Ті міжнародні змаганні, всесвітня Олімпіада з географії, яка була у Бразилії, ще раз говорить про те, що у нас дуже талановита молодь і що Україні не бракує розумних людей. Україні тільки бракує того, щоб люди змогли збільшити свій світогляд, їздити в різні країни і бачити, як розвивається весь світ. Тому, безумовно, я допомагаю і буду допомагати талановитій молоді, дітям, школам та різноманітним освітнім закладам», - запевнив Олександр Шевченко.

 

До слова, перемога Романа Букатюка - це перше видатне досягнення у галузі освіти в Івано-Франківську від початку нового навчального року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


23.09.2015 1654 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

279
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

419
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2286
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1692
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1985
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5594 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1095

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1108

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1618

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1098
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

851
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

710
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14525
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

499
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10373
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6041
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

593
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7414
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2690
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

491
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

596
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

431