Олександр Шевченко привітав школяра з Івано-Франківська зі здобуттям «географічної» бронзи на міжнародній олімпіаді у Бразилії (фото)

 

 

Одинадцятикласник івано-франківської школи № 25 Роман Букатюк став призером Міжнародної учнівської олімпіади з географії, яка відбулася нещодавно у Бразилії.

 

Загалом на олімпіаді з географії змагались представники 23 країн світу. Зокрема з України ще троє школярів, проте показати найкращий результат вдалось саме івано-франківцеві, передає кореспондент Фіртки.

 

Роман поділився враженнями від свого перебування у Бразилії та здобуття «географічної» бронзи. Юнак каже, не здобули перемогу, адже цьогоріч завдання були дещо важчими, однак він зумів подолати труднощі та вибороти призове місце.

 

«Команда з України буле однією із наймолодших команд, нам було по 15-16 років, а іншим учасникам по 17-18. Інша причина в тому, що учасники команди, яка виборола золото, вивчають окремо науки про Землю. До прикладу у них астрологію починають вивчати з сьомого класу, а у нас вона викладається лише в одинадцятому», - розповідає Роман.

 

Однак, хлопця переповнюють приємні емоції від поїздки, адже, як зауважує Роман, у Бразилії він познайомився з багатьма дітьми із різних куточків світу.

 

Зараз Роман Букатюк має дві заповітні мрії: мир в Україні та здобуття незвичної професії сейсмолога.

 

Мати Романа Галина Букатюк пишається сином. Каже, після народження Романа вона, архітектор за освітою, присвятила своє життя його навчанню.

 

«Я присвятила себе вихованню сина, оскільки побачила його здібності до навчання. З самого дитинства він цікавився енциклопедіями. Я купувала йому багато книг, бо він міг одну книжку прочитати за декілька годин», - зазначає Галина Букатюк.

 

За словами вчителя географії Святослави Бойчук, якщо предмет викладати з любов’ю, то діти це відчувають.

 

«Я горда за нашого учня, за наше місто, бо цього року він один з Івано-Франківська брав участь у міжнародній олімпіаді. І я також горджуся за Україну, що уде там знають про неї, адже, як розповідав Роман, багато-хто ще незнає, що Україна самостійна, незалежна держава. А тепер, завдяки нашим перемогам, про нас знають. Адже, будь яка цивілізована країна це насамперед високоосвічена молодь», - вважає Святослава Бойчук.

 

Наразі керівництво школи готує подання, щоб присвоїти Святославі Бойчук звання «Заслуженого вчителя України».

 

Привітати бронзового призера приїхав народний депутат України Олександр Шевченко, завдяки якому поїздка хлопця на олімпіаду стала можлива. Адже, через Міністерство освіти поїздка команди українських учнів була під загрозою зриву. В останній момент батькам учнів повідомили про те, що потрібно знайти по 1,5 тисячі доларів на квитки.

 

Олександр Шевченко оплатив дорогу талановитому хлопцеві, а також сьогодні подарував йому ноутбук, оскільки на олімпіаду школяр їхав із позиченим.

 

Також подарунок від народного депутата, новий проектор, отримала школа.

 

«В будь-якій країні важливо, щоб були розумні діти. Бачу своїм обов'язклм допомогу талоновитим дітям. Ті міжнародні змаганні, всесвітня Олімпіада з географії, яка була у Бразилії, ще раз говорить про те, що у нас дуже талановита молодь і що Україні не бракує розумних людей. Україні тільки бракує того, щоб люди змогли збільшити свій світогляд, їздити в різні країни і бачити, як розвивається весь світ. Тому, безумовно, я допомагаю і буду допомагати талановитій молоді, дітям, школам та різноманітним освітнім закладам», - запевнив Олександр Шевченко.

 

До слова, перемога Романа Букатюка - це перше видатне досягнення у галузі освіти в Івано-Франківську від початку нового навчального року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


23.09.2015 1745 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1379
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1045
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2066
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3550
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1329

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1684

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

493

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1132

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1299
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

379
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24251
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

415
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

613
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1506
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

674
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4218
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

593
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1512 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524