Олександр Шевченко: Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують нашої підтримки та допомоги

 

/data/blog/87565/875f8010a44d68e5cef12d0dab5c3dd3.jpg

 

Вже традиційно у вересні на базі туристичного комплексу «Буковель» проходять реабілітацію та оздоровлюються діти з обмеженими фізичними можливостями.

 

В третьому сезоні оздоровчої реабілітації дітей з ураженням нервової системи додалось чимало цікавого, адже окрім реабілітаційної програми, діти мають змогу щоденно бавитись на атракціонах та проводити час в компанії аніматорів, пише Фіртка.

              

За останні два роки оздоровчу реабілітацію пройшло понад 700 дітей, цього року планується оздоровити ще близько 300 дітлахів з різних куточків Івано-Франківської області.

            

«Позитив табору дітей з обмеженими фізичними вадами полягає в тому, що діти проходять реабілітацію нетрадиційними методами лікування. Тут важливо все в комплексі. Перш за все повітря, перебування на оздоровленні з рідними, розваги у колі друзів, тренінги та заняття з психологами методом творчості, гри, мистецтва…», - розповідає керівник проекту, реабілітолог Микола Полагей.

              

Батьки переконують, що діти після курсу реабілітації стають відкритіші, більш емоційні та більш розкуті.

              

«Важливо, що нас тут, у Буковелі, не лікують, а дійсно реабілітовують. Нам допомагають розкритись, вийти з чотирьох стін і відчути себе повноцінними членами суспільства. Тут нам відкривається новий світ, світ доступний для наших дітей, світ у якому їм є місце, світ де нас розуміють», - говорить Світлана, мама дитини, що має діагноз аутизм.

              

Три роки тому, підтримав ідею реабілітації дітей в Карпатах народний депутат України Олександр Шевченко, відтоді жодного разу про це не пошкодував і планує й надалі продовжувати започатковану справу.

              

«Ми ніколи не повинні забувати про ближніх. Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують нашої підтримки та допомоги. Не потрібно згадувати про їхні потреби раз на рік, потрібно допомагати їм системно і жити з думкою про їхній комфорт. Це стосується будівництва будинків, тротуарів, доріг… А стосовно реабілітації у Буковелі, то цей проект ми плануємо розширювати та розвивати, адже курорт має усі потужності аби стати повноцінним реабілітаційним центром», – переконаний О.Шевченко.

            

Основним місцем реабілітації дітей у Буковелі став Медичний центр, де юним пацієнтам проводять щоденно гідромасаж , що сприяє поліпшенню кровообігу в організмі, обміну речовин, розслабляє і заспокоює, допомагаючи тим самим організму справитися із стресами.

            

Також діти проходять курс масажу, за необхідності проводиться витяжка хребта, сеанси у соляній кімнаті чи курс прес-масажу.

          

Проте найбільше дітлахам до вподоби іпотерапія. Гуцульські коні найбільш ефективні для лікування ДЦП, адже їхня хода синхронна, тобто одночасно працюють всі групи мя’зів і нервової структури. М’язи спини коня, який рухається, розігрівають і масажують м’язи тіла дитини, підсилюючи кровообіг у кінцівках, що дозволяє зміцнити їх.

          

Також в програмі відпочинку щоденні дискотеки та цікаві конкурси. Дружній колектив реабілітологів та психологів переконані, що лікування можливе лише в комплексі з позитивними емоціями та гарним настроєм.

 


25.09.2015 360 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1334
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2627
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2163
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2235
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6716 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2512 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

401

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1224

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1340

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1477
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

343
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

214
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

630
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

115
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26576
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

595
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10517 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

121
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

145
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

454
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

609
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

667