Облрада просить державне керівництво та «Укрнафту» не допустити ліквідацію Прикарпатського УБР (відео)

 

/data/blog/121759/95bd0b5588953f539415c300df06bbdf.jpg

 

Обласні обранці вимагають не допустити ліквідації та масового вивільнення працівників Прикарпатського управління бурових робіт (УБР) ПАТ «Укрнафта».

 

Сьогодні, під час сесійного засідання депутати підтримали відповідне звернення, яке підготувала фракція «ВОЛЯ» та зачитала депутат Ольга Федишин до керівництва держави та ПАТ «Укрнафта».

 

На території Івано-Франківської області функціонує Прикарпатське УБР ПАТ «Укрнафта». Його трудовий колектив складається з висококваліфікованих працівників, що проживають в Долинському, Надвірнянському, Богородчанському, Рожнятівському, Косівському районах, Яремчанській міській раді та в м. Івано-Франківську, структура здійснює будівництво свердловин на території Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Сумської, Полтавської та Харківської областей. 

 

Наразі трудовому колективу Прикарпатського УБР стало відомо про наміри Правління ПАТ «Укрнафта» найближчим часом провести реорганізацію підрозділів буріння шляхом створення лише однієї сервісної структурної одиниці з буріння, капремонту свердловин тощо, з розміщенням її на Сході України. 

 

«Таке рішення може негативно вплинути не лише на економічну та соціальну ситуацію на Івано-Франківщині, призведе до втрати робочих місць, але й на енергетичну безпеку України» - йдеться у зверненні.

 

Ольга Федишина зазначила, що ліквідація Прикарпатського УБР призведе до масового звільнення його працівників та значно зменшить надходження до  місцевих бюджетів. 

 

«Оскільки обрано курс на децентралізацію збереження вже існуючих підприємств, які сплачуватимуть ренту є запорукою економічної стабільності територіальних громад  та успішної державної політики  в галузі самоврядування" - запевнила Ольга Федишина.

 

Як зазначено в зверненні, існує чимало аргументів для збереження Прикарпатського УБР: розвинута інфраструктура, удосконалена ремонтна база (фактично – міні-завод), можливість раціоналізації взаємодії виробництв, складування, постачання та транспортування, наявність в області спеціалізованого наукового проектно-дослідного інституту, центру економічних досліджень ПАТ «Укрнафта» та єдиного в Україні національного технічного університету нафти і газу.

 

Окрім того, у Галичині налічується близько ста перспективних нафтогазоносних об'єктів, а за оцінками спеціалістів нерозвідані ресурси регіону становлять 309 млн. т. нафти і 539 млрд. кубометрів газу. 

 

Тому, депутати просять вжити заходів щодо недопущення ліквідації та масового вивільнення працівників Прикарпатського управління бурових робіт (УБР) ПАТ «Укрнафта», а у випадку прийняття рішення про необхідність об’єднання існуючих УБР в одне чи два, запропонувати Правлінню ПАТ «Укрнафта» передбачити розташування його саме  в Івано-Франківській області.

 

Нагадаємо, звернення первинної профспілкової організації Прикарпатського УБР щодо недопущення його ліквідації та масових вивільнень працівників одноголосно підтримано на сесіях районних, міських та селищних рад Долини, Надвірної, Рожнятова, Косова, Богородчан, Яремче, на пленарному засіданні Ради профспілок Івано-Франківської області.

 

Більше того, про підтримку позиції та збереження трудового колективу Прикарпатського УБР заявляють і представники місцевих громад інших областей, зокрема міста Борислава Львівської області.

 


09.12.2016 700 1
Коментарі (1)

Тарас Дзюба 2016.12.10, 14:37
Потрібно доброго керівника. Як вверху так і на місцях. Штат роздутий, але можливостей і досвідчених працівників не менше ніж в BP чи Shevron... Родовищ і роботи повно, але шкода що нікому то непотрібно. Люди дальше працюють за копійки на панщині
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

212
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

791
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1791
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3343
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2270 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4466

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

553

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

543

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10180
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1016
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4733
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2613
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1030
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34275 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

466
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

534
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

875 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1093