Обіцянки країни чудес: що не виконав прикарпатський нардеп Анатолій Дирів

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції.

Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Анатолій Дирів (фракція «Народного фронту»).

Дирів пройшов до Верховної Ради за результатами виборів у листопаді 2014 року за виборчим округом №86 (Івано-Франківська область). Зараз він також обіймає посаду заступника голови парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. За час своєї каденції депутат дав 13 обіцянок, з яких реалізував 5 (38%), а 3 – провалив.

Не виконав Дирів свої програмні обіцянки. Зокрема, запевняв, що в першу чергу ініціює закон про децентралізацію влади. Однак за рік після складання присяги депутат не зареєстрував законопроектів, в яких би йшлося про децентралізацію.

Крім того, нардеп обіцяв залучити інвесторів для проведення на території краю пошуково-розвідувальних робіт нафтогазових родовищ. Але свого слова він не дотримав. У 2015 році були згорнуті проекти з компаніями Shell і Chevron, а у 2016-му – в Івано-Франківській області закрилися два нафтогазових родовища. Інформації про сприяння Диріва в питанні залучення інвесторів не було.

Впорався Дирів з обіцянкою законодавчо закріпити надання допомоги учасникам антитерористичної операції та їхнім сім'ям. У Раді він, зокрема, підтримав законопроекти «Про внесення зміни до статті 8 закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» (щодо зарахування мобілізованим військової служби для призначення пенсії на пільгових умовах)», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їхніх дітей з метою отримання освіти», «Про внесення зміни до статті 11 закону України «Про соціальний і правовий захист військових і членів їхніх сімей» (щодо психологічної реабілітації військовослужбовців після виконання завдань у бойових умовах)».

Перед виборами парламентар також обіцяв домогтися законодавчого відновлення й реалізації стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію. Цю обіцянку він виконав, проголосувавши за законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості».

Минулого року в селі Станківці Івано-Франківської області відкрилася обіцяна Дирівим школа.

Ще п'ять обіцянок у депутата залишаються в процесі виконання. Так, Дирів має домагатись ухвалення законів, спрямованих на демонополізацію економіки. У 2015 році він проголосував за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України». Також підтримав законопроект, спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг. І виступив за включення до порядку денного проекту закону «Про демонополізацію та впровадження ринкових принципів функціонування спиртової галузі».


12.09.2018 1108
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

447
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2999
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849