Нові причини вважати, що революція "роботи з дому" надмірна

Через рік після того, як пандемія Covid-19 змусила мільйони робітників почати заробляти з дому, багато компаній замислюються над тим, як повернути своїх співробітників назад в офіс.

Ряд фірм вважає, що за останні 12 місяців доведено переваги віддаленої роботи, і вони пообіцяли більш гнучкі графіки. Але все частіше з'являються ознаки того, що революція "роботи вдома" може мати свої межі.


Що відбувається?
Більшість найбільших світових компаній більше не мають наміру скорочувати свій склад після пандемії, згідно з опитуванням KPMG серед 500 керівників, який опублікували у вівторок.
Лише 17% виконавчих директорів очікують зменшити показники проти 69% у серпні. Тільки 30% заявили, що більшість працівників працюють віддалено два-три дні на тиждень.
"Це свідчить про те, що або скорочення вже відбулося, або плани змінились, оскільки вплив розширеної, незапланованої та віддаленої роботи постраждали від деяких працівників", - йдеться у звіті KPMG.
Опитування 1450 керівників корпорацій у Північній Америці, яке опубліковане Accenture (ACN) минулого місяця, також показало, що перехід на роботу вдома може бути не таким драматичним, як очікувалося спочатку.
Керівники підрахували, що 18% працівників мали постійні гнучкі домовленості до нападу пандемії. Після пандемії вони передбачали, що вона зросте до 25% у середньому.
"Я очікував, що ця кількість буде вищою", - сказав цього тижня Джиммі Етередж, генеральний директор компанії Accenture у Північній Америці.
Етередж вважає, що їх кількість збільшиться у міру продовження дискусій. У його компанії, яка планує зберегти гнучкі механізми, як мінімум до літа, віддалена робота, швидше за все, буде керуватися в залежності від проєкту.
Хоча деякі клієнти в таких секторах, як роздрібна торгівля, з’являються щодня - і, можливо, очікують, що їх консультанти будуть робити те саме - інші заявляють, що їм комфортно управляти віртуальними професійними відносинами.
"Дійсно, клієнт доходить до клієнта", - сказав Етередж.
Деякі компанії рухаються вперед, плануючи скоротити використання дорогої нерухомості, зокрема три найбільші банки Великобританії.
Але опитування свідчать про те, що ще не всі готові переходити на більш постійні варіанти віддаленої роботи.
Спостереження зосереджують за цим простором: пандемія також поновила розмови про психічне здоров'я, змусивши роботодавців більше реагувати на занепокоєння щодо вигорання та перевтоми, зауважив Етередж.
Це стало очевидним на цьому тижні, коли генеральний директор Goldman Sachs (GS) Девід Соломон пообіцяв зберігати суботу вільною для інвестиційних банкірів та пришвидшити наймання молодших працівників після того, як група аналітиків описала "нелюдські" умови праці, включаючи 95-годинні тижні та випадки зловживання робочим місцем.
"Це те, до чого ми з керівництвом ставимося дуже серйозно", - сказав Соломон у голосовому повідомленні, яке надіслав персоналу в неділю.

Білий дім допомагає Байдену підготувати пакет робочих місць на 3 трильйони доларів
Очікується, що радники Білого дому представлять президенту Джо Байдену пропозицію щодо робочих місць та розширення інфраструктури у розмірі 3 трильйони доларів.
Пропозиція, яку найвищі радники Байдена обговорювали тижнями, буде розділена на дві окремі частини - одна, присвячену інфраструктурі та чистій енергетиці, а друга - те, що називається "економікою догляду", з акцентом щодо ключових внутрішніх економічних питань, повідомляє аналітик CNN Філ Маттінглі.
Цей крок стане важливим кроком на шляху до впровадження ключових елементів порядку денного, які Байден виклав під час своєї кампанії, з набором потенційного збільшення податків для корпорацій та олігархів, як варіант покриття деяких витрат.
Представники Білого дому наголосили, що остаточні рішення ще не прийняли. Байден все ще повинен переглянути пропозиції та планує фахово проконсультуватися з лідером демократів Сенату Чаком Шумером та спікером Палати парламентів Ненсі Пелосі щодо масштабу та законодавчого порядку наступної ключової основи його порядку денного.
Але оскільки деталі наступного великого законодавчого пріоритету Байдена формуються, інвестори та бізнес пильно стежать за ними.
Згідно з повідомленням журналіста CNN Метт Іган, керівники великих нафтових компаній, включаючи Chevron, Exxon, BP, Shell та ConocoPhillips, в понеділок зустрілися з національним консультантом Байдена з питань клімату Джиною Маккарті.
За підсумками зустрічі Американський нафтовий інститут пообіцяв співпрацювати з адміністрацією Байдена щодо кліматичної кризи.
"Ми прагнемо співпрацювати з Білим домом з метою розробки ефективної державної політики, яка допомагає досягти амбіцій Паризької угоди та підтримує більш чисте майбутнє", - зазначив у заяві генеральний директор API Майк Соммерс, який брав участь у зустрічі.

Кінотеатри "думають", що можуть знову почати заробляти гроші
У наступному місяці Cineworld розпочне поетапне відкриття своїх театрів Regal у США.
Компанія, яка є другим за величиною оператором кінотеатрів у світі, заявила у вівторок, що відкриє деякі кінотеатри 2 квітня, демонструючи "Годзілла проти Конгу", повідомляє журналіст CNN Ганна Зіаді.
Інші кінотеатри відкриються 16 квітня з "Mortal Kombat".
"З обмеженням щодо наповнюваності, що розширюється до 50% або більше в більшості штатів США, ми зможемо ефективно працювати на наших найбільших ринках", - заявив генеральний директор Мукі Грейдінгер.
Минулого тижня компанія AMC, найбільша у світі мережа кінотеатрів, заявила, що 99% її кінотеатрів у США будуть відкриті до кінця цього місяця.
Пандемія означала затримку виходу більше десятка великих фільмів. Деякі, як "Мулан" Діснея, взагалі пропускали театри.
Це знищило такі компанії, як Cineworld та AMC (AMC), яким не вистачало великих фільмів, щоб зібрати навіть обмежену кількість людей.
"Пандемія пришвидшила вже запущений процес, коли фільми можна було бачити в кінотеатрах і коли їх можна переглядати вдома", - написав аналітик ЗМІ Білл Картер.
Інвестори: акції Cineworld впали у вівторок, але цього року зафіксували прибуток на рівні понад 60% через хвилювання відновлення роботи. Акції AMC Entertainment, які були охоплені останніми хвилями роздрібного ентузіазму, зросли майже на 490%. Наступний Adobe (ADBE) та GameStop (GME) повідомляють про прибутки після закриття ринків США.
за матеріалами CNN


25.03.2021 1023
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1099
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

979
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3108 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

152
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2348
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

452
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

818
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113