Нові причини вважати, що революція "роботи з дому" надмірна

Через рік після того, як пандемія Covid-19 змусила мільйони робітників почати заробляти з дому, багато компаній замислюються над тим, як повернути своїх співробітників назад в офіс.

Ряд фірм вважає, що за останні 12 місяців доведено переваги віддаленої роботи, і вони пообіцяли більш гнучкі графіки. Але все частіше з'являються ознаки того, що революція "роботи вдома" може мати свої межі.


Що відбувається?
Більшість найбільших світових компаній більше не мають наміру скорочувати свій склад після пандемії, згідно з опитуванням KPMG серед 500 керівників, який опублікували у вівторок.
Лише 17% виконавчих директорів очікують зменшити показники проти 69% у серпні. Тільки 30% заявили, що більшість працівників працюють віддалено два-три дні на тиждень.
"Це свідчить про те, що або скорочення вже відбулося, або плани змінились, оскільки вплив розширеної, незапланованої та віддаленої роботи постраждали від деяких працівників", - йдеться у звіті KPMG.
Опитування 1450 керівників корпорацій у Північній Америці, яке опубліковане Accenture (ACN) минулого місяця, також показало, що перехід на роботу вдома може бути не таким драматичним, як очікувалося спочатку.
Керівники підрахували, що 18% працівників мали постійні гнучкі домовленості до нападу пандемії. Після пандемії вони передбачали, що вона зросте до 25% у середньому.
"Я очікував, що ця кількість буде вищою", - сказав цього тижня Джиммі Етередж, генеральний директор компанії Accenture у Північній Америці.
Етередж вважає, що їх кількість збільшиться у міру продовження дискусій. У його компанії, яка планує зберегти гнучкі механізми, як мінімум до літа, віддалена робота, швидше за все, буде керуватися в залежності від проєкту.
Хоча деякі клієнти в таких секторах, як роздрібна торгівля, з’являються щодня - і, можливо, очікують, що їх консультанти будуть робити те саме - інші заявляють, що їм комфортно управляти віртуальними професійними відносинами.
"Дійсно, клієнт доходить до клієнта", - сказав Етередж.
Деякі компанії рухаються вперед, плануючи скоротити використання дорогої нерухомості, зокрема три найбільші банки Великобританії.
Але опитування свідчать про те, що ще не всі готові переходити на більш постійні варіанти віддаленої роботи.
Спостереження зосереджують за цим простором: пандемія також поновила розмови про психічне здоров'я, змусивши роботодавців більше реагувати на занепокоєння щодо вигорання та перевтоми, зауважив Етередж.
Це стало очевидним на цьому тижні, коли генеральний директор Goldman Sachs (GS) Девід Соломон пообіцяв зберігати суботу вільною для інвестиційних банкірів та пришвидшити наймання молодших працівників після того, як група аналітиків описала "нелюдські" умови праці, включаючи 95-годинні тижні та випадки зловживання робочим місцем.
"Це те, до чого ми з керівництвом ставимося дуже серйозно", - сказав Соломон у голосовому повідомленні, яке надіслав персоналу в неділю.

Білий дім допомагає Байдену підготувати пакет робочих місць на 3 трильйони доларів
Очікується, що радники Білого дому представлять президенту Джо Байдену пропозицію щодо робочих місць та розширення інфраструктури у розмірі 3 трильйони доларів.
Пропозиція, яку найвищі радники Байдена обговорювали тижнями, буде розділена на дві окремі частини - одна, присвячену інфраструктурі та чистій енергетиці, а друга - те, що називається "економікою догляду", з акцентом щодо ключових внутрішніх економічних питань, повідомляє аналітик CNN Філ Маттінглі.
Цей крок стане важливим кроком на шляху до впровадження ключових елементів порядку денного, які Байден виклав під час своєї кампанії, з набором потенційного збільшення податків для корпорацій та олігархів, як варіант покриття деяких витрат.
Представники Білого дому наголосили, що остаточні рішення ще не прийняли. Байден все ще повинен переглянути пропозиції та планує фахово проконсультуватися з лідером демократів Сенату Чаком Шумером та спікером Палати парламентів Ненсі Пелосі щодо масштабу та законодавчого порядку наступної ключової основи його порядку денного.
Але оскільки деталі наступного великого законодавчого пріоритету Байдена формуються, інвестори та бізнес пильно стежать за ними.
Згідно з повідомленням журналіста CNN Метт Іган, керівники великих нафтових компаній, включаючи Chevron, Exxon, BP, Shell та ConocoPhillips, в понеділок зустрілися з національним консультантом Байдена з питань клімату Джиною Маккарті.
За підсумками зустрічі Американський нафтовий інститут пообіцяв співпрацювати з адміністрацією Байдена щодо кліматичної кризи.
"Ми прагнемо співпрацювати з Білим домом з метою розробки ефективної державної політики, яка допомагає досягти амбіцій Паризької угоди та підтримує більш чисте майбутнє", - зазначив у заяві генеральний директор API Майк Соммерс, який брав участь у зустрічі.

Кінотеатри "думають", що можуть знову почати заробляти гроші
У наступному місяці Cineworld розпочне поетапне відкриття своїх театрів Regal у США.
Компанія, яка є другим за величиною оператором кінотеатрів у світі, заявила у вівторок, що відкриє деякі кінотеатри 2 квітня, демонструючи "Годзілла проти Конгу", повідомляє журналіст CNN Ганна Зіаді.
Інші кінотеатри відкриються 16 квітня з "Mortal Kombat".
"З обмеженням щодо наповнюваності, що розширюється до 50% або більше в більшості штатів США, ми зможемо ефективно працювати на наших найбільших ринках", - заявив генеральний директор Мукі Грейдінгер.
Минулого тижня компанія AMC, найбільша у світі мережа кінотеатрів, заявила, що 99% її кінотеатрів у США будуть відкриті до кінця цього місяця.
Пандемія означала затримку виходу більше десятка великих фільмів. Деякі, як "Мулан" Діснея, взагалі пропускали театри.
Це знищило такі компанії, як Cineworld та AMC (AMC), яким не вистачало великих фільмів, щоб зібрати навіть обмежену кількість людей.
"Пандемія пришвидшила вже запущений процес, коли фільми можна було бачити в кінотеатрах і коли їх можна переглядати вдома", - написав аналітик ЗМІ Білл Картер.
Інвестори: акції Cineworld впали у вівторок, але цього року зафіксували прибуток на рівні понад 60% через хвилювання відновлення роботи. Акції AMC Entertainment, які були охоплені останніми хвилями роздрібного ентузіазму, зросли майже на 490%. Наступний Adobe (ADBE) та GameStop (GME) повідомляють про прибутки після закриття ринків США.
за матеріалами CNN


25.03.2021 1007
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1125
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14272 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6274

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

933
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13906
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

310
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

849 2