Нові причини вважати, що революція "роботи з дому" надмірна

Через рік після того, як пандемія Covid-19 змусила мільйони робітників почати заробляти з дому, багато компаній замислюються над тим, як повернути своїх співробітників назад в офіс.

Ряд фірм вважає, що за останні 12 місяців доведено переваги віддаленої роботи, і вони пообіцяли більш гнучкі графіки. Але все частіше з'являються ознаки того, що революція "роботи вдома" може мати свої межі.


Що відбувається?
Більшість найбільших світових компаній більше не мають наміру скорочувати свій склад після пандемії, згідно з опитуванням KPMG серед 500 керівників, який опублікували у вівторок.
Лише 17% виконавчих директорів очікують зменшити показники проти 69% у серпні. Тільки 30% заявили, що більшість працівників працюють віддалено два-три дні на тиждень.
"Це свідчить про те, що або скорочення вже відбулося, або плани змінились, оскільки вплив розширеної, незапланованої та віддаленої роботи постраждали від деяких працівників", - йдеться у звіті KPMG.
Опитування 1450 керівників корпорацій у Північній Америці, яке опубліковане Accenture (ACN) минулого місяця, також показало, що перехід на роботу вдома може бути не таким драматичним, як очікувалося спочатку.
Керівники підрахували, що 18% працівників мали постійні гнучкі домовленості до нападу пандемії. Після пандемії вони передбачали, що вона зросте до 25% у середньому.
"Я очікував, що ця кількість буде вищою", - сказав цього тижня Джиммі Етередж, генеральний директор компанії Accenture у Північній Америці.
Етередж вважає, що їх кількість збільшиться у міру продовження дискусій. У його компанії, яка планує зберегти гнучкі механізми, як мінімум до літа, віддалена робота, швидше за все, буде керуватися в залежності від проєкту.
Хоча деякі клієнти в таких секторах, як роздрібна торгівля, з’являються щодня - і, можливо, очікують, що їх консультанти будуть робити те саме - інші заявляють, що їм комфортно управляти віртуальними професійними відносинами.
"Дійсно, клієнт доходить до клієнта", - сказав Етередж.
Деякі компанії рухаються вперед, плануючи скоротити використання дорогої нерухомості, зокрема три найбільші банки Великобританії.
Але опитування свідчать про те, що ще не всі готові переходити на більш постійні варіанти віддаленої роботи.
Спостереження зосереджують за цим простором: пандемія також поновила розмови про психічне здоров'я, змусивши роботодавців більше реагувати на занепокоєння щодо вигорання та перевтоми, зауважив Етередж.
Це стало очевидним на цьому тижні, коли генеральний директор Goldman Sachs (GS) Девід Соломон пообіцяв зберігати суботу вільною для інвестиційних банкірів та пришвидшити наймання молодших працівників після того, як група аналітиків описала "нелюдські" умови праці, включаючи 95-годинні тижні та випадки зловживання робочим місцем.
"Це те, до чого ми з керівництвом ставимося дуже серйозно", - сказав Соломон у голосовому повідомленні, яке надіслав персоналу в неділю.

Білий дім допомагає Байдену підготувати пакет робочих місць на 3 трильйони доларів
Очікується, що радники Білого дому представлять президенту Джо Байдену пропозицію щодо робочих місць та розширення інфраструктури у розмірі 3 трильйони доларів.
Пропозиція, яку найвищі радники Байдена обговорювали тижнями, буде розділена на дві окремі частини - одна, присвячену інфраструктурі та чистій енергетиці, а друга - те, що називається "економікою догляду", з акцентом щодо ключових внутрішніх економічних питань, повідомляє аналітик CNN Філ Маттінглі.
Цей крок стане важливим кроком на шляху до впровадження ключових елементів порядку денного, які Байден виклав під час своєї кампанії, з набором потенційного збільшення податків для корпорацій та олігархів, як варіант покриття деяких витрат.
Представники Білого дому наголосили, що остаточні рішення ще не прийняли. Байден все ще повинен переглянути пропозиції та планує фахово проконсультуватися з лідером демократів Сенату Чаком Шумером та спікером Палати парламентів Ненсі Пелосі щодо масштабу та законодавчого порядку наступної ключової основи його порядку денного.
Але оскільки деталі наступного великого законодавчого пріоритету Байдена формуються, інвестори та бізнес пильно стежать за ними.
Згідно з повідомленням журналіста CNN Метт Іган, керівники великих нафтових компаній, включаючи Chevron, Exxon, BP, Shell та ConocoPhillips, в понеділок зустрілися з національним консультантом Байдена з питань клімату Джиною Маккарті.
За підсумками зустрічі Американський нафтовий інститут пообіцяв співпрацювати з адміністрацією Байдена щодо кліматичної кризи.
"Ми прагнемо співпрацювати з Білим домом з метою розробки ефективної державної політики, яка допомагає досягти амбіцій Паризької угоди та підтримує більш чисте майбутнє", - зазначив у заяві генеральний директор API Майк Соммерс, який брав участь у зустрічі.

Кінотеатри "думають", що можуть знову почати заробляти гроші
У наступному місяці Cineworld розпочне поетапне відкриття своїх театрів Regal у США.
Компанія, яка є другим за величиною оператором кінотеатрів у світі, заявила у вівторок, що відкриє деякі кінотеатри 2 квітня, демонструючи "Годзілла проти Конгу", повідомляє журналіст CNN Ганна Зіаді.
Інші кінотеатри відкриються 16 квітня з "Mortal Kombat".
"З обмеженням щодо наповнюваності, що розширюється до 50% або більше в більшості штатів США, ми зможемо ефективно працювати на наших найбільших ринках", - заявив генеральний директор Мукі Грейдінгер.
Минулого тижня компанія AMC, найбільша у світі мережа кінотеатрів, заявила, що 99% її кінотеатрів у США будуть відкриті до кінця цього місяця.
Пандемія означала затримку виходу більше десятка великих фільмів. Деякі, як "Мулан" Діснея, взагалі пропускали театри.
Це знищило такі компанії, як Cineworld та AMC (AMC), яким не вистачало великих фільмів, щоб зібрати навіть обмежену кількість людей.
"Пандемія пришвидшила вже запущений процес, коли фільми можна було бачити в кінотеатрах і коли їх можна переглядати вдома", - написав аналітик ЗМІ Білл Картер.
Інвестори: акції Cineworld впали у вівторок, але цього року зафіксували прибуток на рівні понад 60% через хвилювання відновлення роботи. Акції AMC Entertainment, які були охоплені останніми хвилями роздрібного ентузіазму, зросли майже на 490%. Наступний Adobe (ADBE) та GameStop (GME) повідомляють про прибутки після закриття ринків США.
за матеріалами CNN


25.03.2021 997
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1207
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4526
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1128
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1255
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1702
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2693 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

166

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

327

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1215

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1334
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1243
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26859 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1041
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

299
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7952
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3314
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1563
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1076
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

462 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

666
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

709
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4688