Нова візія для Прикарпаття

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою новоствореної депутатської групи, як депутат від «Європейської Солідарності».

В області є кілька нормативно-правових актів, які визначають пріоритети розвитку. Проте вважаю, що нам не потрібен ще один документ, який можна покласти у відповідну папку на поличку чи зберегти на жорсткому диску комп’ютера.  Як у бізнесі чи в житті успішної людини, треба розуміти куди рухатись, за рахунок яких ресурсів та в межах яких часових координат. Зрештою, потрібен ретельний контроль за виконанням.

Не тільки сама мета, а рух до неї є дуже важливим. У нашому випадку під час цього напрацьовуються ідеї та відбувається розвиток громад. Саме тому сформувалось бачення депутатського об’єднання, головна мета якого полягає в активізації зусиль депутатів задля напрацювання напрямків та стратегічних візій розвитку Івано-Франківської області.

З-поміж іншого, основні завдання групи «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ -2050» полягають у:

- виокремлення пріоритетних напрямків інноваційного розвитку та інвестиційної привабливості області;

- об'єднання зусиль депутатського корпусу задля планування стратегічного розвитку територій громад області;

- розвиток інфраструктури, інфраструктурних об’єктів та мереж в області;

- покращення екології, виробництва екологічно-чистої, органічної продукції та переробки твердих побутових відходів, протипаводкових заходів;

- локальний розвиток рекреаційно-туристичної сфери;

- вдосконалення онлайн-освіти та інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема IT-галузі;

-  напрацювання плану поширення відновлювальної енергетики;

-  створення інноваційних технологічних парків на території області;

- формування банку ідея громадських ініціатив;

- аналіз та адаптація нормативно-правових актів щодо стратегічного розвитку області.

Важливо, що група не перетвориться у чиновницькі чи депутатські посиденьки, адже у її засіданнях зможуть брати участь підприємств, установ та організацій всіх форм власності, члени громадських організацій та ініціативних груп.

Запрошую уважно слідкувати за анонсами та приєднатись до роботи нашої групи  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050».

Олександра Федорук, депутатка Івано-Франківської обласної ради. Співзасновниця освітнього центру YOLO. Поєднюю освітню роботу з бізнесом у сфері ІТ та комунікацій.


08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1661 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1100
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4854
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13883 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3262 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3091

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

747

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2211

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2237

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2793
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1197
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1011
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

800
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

324
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

388
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

729
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

686
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21666
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

678 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

501
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

956
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

842