Недорогі телевізори: головні відмінності від преміальних моделей

Не варто думати, що найдорожчий телевізор обов'язково найкращий. Виробники мультимедійних систем поєднують різні характеристики в одному пристрої.

Можуть запропонувати відмінну матрицю, але заощадити на процесорі або зробити все з точністю навпаки. Не можна вважати недорогі телевізори — технічно слабкими або застарілими, а топові — ідеальними моделями без вад.

Багато бюджетних TV забезпечують високу якість зображення і оснащуються корисними додатковими опціями. Просто вони не отримують відразу всі доступні інновації, як моделі, що претендують на преміальність.

Бюджетні телевізори з поліпшеними характеристиками

Недорогі TV поступаються топовим лише за деякими параметрами. Стрімкий розвиток технологій забезпечує їхнє швидке здешевлення. Вони стають доступними для більшості TV. Наприклад, сьогодні не проблема купити за помірною ціною телевізор 4K з діагоналлю 50 дюймів, достатньо перейти за посиланням https://comfy.ua/ua/flat-tvs/tag__nedorogie/, а ще рік тому з такими варіантами виникали складнощі.

Просто недорогі телевізори із зазначеними параметрами позбавлені додаткових інноваційних фішок. Розібратися, чим відрізняється бюджетний TV від преміального, найпростіше на конкретних характеристиках.

Діагональ і тип матриці

Купити телевізор з екраном 50+ дюймів при обмеженому бюджеті не проблема. Преміальні пристрої отримують дисплеї 60–65 дюймів і більше, але різниця між цими варіантами для глядача часом несуттєва.

Класичні матриці LED, NanoCell формують кольорове зображення за допомогою світлодіодів. Вдосконалені OLED — з використанням квантових точок, а їхня ціна може бути вдвічі вищою за стандартні варіанти. Різниця в чіткості передачі кольору та енергоефективності.

Параметри зображення

На вартості пристрою відбивається кількість кольорів, які відтворює матриця. У бюджетних моделях їх мільйони, а в преміальних — уже мільярди. Користувач бачить зображення з неоднаковою точністю відтінків.

Контраст визначає різницю між протилежними кольорами. Для гарної картинки потрібен нормальний запас міцності за глибиною чорного і яскравістю білого. Завдяки квантовим точкам і функції HDR преміальні моделі демонструють кращі показники.

Частота оновлення

Від цієї характеристики залежить плавність картинки. Доступні показники — від 50 до 120 Гц і вище. Зі збільшенням частоти зростає число кадрів, які матриця показує за секунду. Від цієї характеристики залежить деталізація зображення у швидких сценах. Однак вона принципово важлива в іграх, а не для фільмів.

Інновації та спеціальні можливості — ключові параметри, за наявністю яких преміальні телевізори завжди обходять бюджетні. Це може бути локальне підсвічування, підвищена плавність, потужний процесор, просунутий звук тощо. Вони забезпечують покращений комфорт для користувача, але вимагають суттєвої переплати.

Реклама


16.04.2024 618
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1136
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3133 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118