Не варто думати, що найдорожчий телевізор обов'язково найкращий. Виробники мультимедійних систем поєднують різні характеристики в одному пристрої.
Можуть запропонувати відмінну матрицю, але заощадити на процесорі або зробити все з точністю навпаки. Не можна вважати недорогі телевізори — технічно слабкими або застарілими, а топові — ідеальними моделями без вад.
Багато бюджетних TV забезпечують високу якість зображення і оснащуються корисними додатковими опціями. Просто вони не отримують відразу всі доступні інновації, як моделі, що претендують на преміальність.
Бюджетні телевізори з поліпшеними характеристиками
Недорогі TV поступаються топовим лише за деякими параметрами. Стрімкий розвиток технологій забезпечує їхнє швидке здешевлення. Вони стають доступними для більшості TV. Наприклад, сьогодні не проблема купити за помірною ціною телевізор 4K з діагоналлю 50 дюймів, достатньо перейти за посиланням https://comfy.ua/ua/flat-tvs/tag__nedorogie/, а ще рік тому з такими варіантами виникали складнощі.
Просто недорогі телевізори із зазначеними параметрами позбавлені додаткових інноваційних фішок. Розібратися, чим відрізняється бюджетний TV від преміального, найпростіше на конкретних характеристиках.
Діагональ і тип матриці
Купити телевізор з екраном 50+ дюймів при обмеженому бюджеті не проблема. Преміальні пристрої отримують дисплеї 60–65 дюймів і більше, але різниця між цими варіантами для глядача часом несуттєва.
Класичні матриці LED, NanoCell формують кольорове зображення за допомогою світлодіодів. Вдосконалені OLED — з використанням квантових точок, а їхня ціна може бути вдвічі вищою за стандартні варіанти. Різниця в чіткості передачі кольору та енергоефективності.
Параметри зображення
На вартості пристрою відбивається кількість кольорів, які відтворює матриця. У бюджетних моделях їх мільйони, а в преміальних — уже мільярди. Користувач бачить зображення з неоднаковою точністю відтінків.
Контраст визначає різницю між протилежними кольорами. Для гарної картинки потрібен нормальний запас міцності за глибиною чорного і яскравістю білого. Завдяки квантовим точкам і функції HDR преміальні моделі демонструють кращі показники.
Частота оновлення
Від цієї характеристики залежить плавність картинки. Доступні показники — від 50 до 120 Гц і вище. Зі збільшенням частоти зростає число кадрів, які матриця показує за секунду. Від цієї характеристики залежить деталізація зображення у швидких сценах. Однак вона принципово важлива в іграх, а не для фільмів.
Інновації та спеціальні можливості — ключові параметри, за наявністю яких преміальні телевізори завжди обходять бюджетні. Це може бути локальне підсвічування, підвищена плавність, потужний процесор, просунутий звук тощо. Вони забезпечують покращений комфорт для користувача, але вимагають суттєвої переплати.
Реклама