"Не залишайте нас "напропало": як жителі селища на Івано-Франківщині долають до семи кілометрів по пенсії (ФОТО/ВІДЕО)

У селищі Ланчин Надвірнянського району, що на Івано-Франківщині, майже рік не працює стаціонарне відділення "Укрпошти".

Його роботу призупинили через брак персоналу. 1 099 пенсіонерів у селищі обслуговує мобільний пункт, який приїжджає з Надвірної раз на місяць.

Втім місцевим жителям доводиться долати до 7 кілометрів, аби отримати свою пенсію. Також місцеві скаржаться на неточний графік роботи відділення і непристосоване для людей з інвалідністю приміщення, в якому вони отримують виплати.

Суспільне з'ясовувало ситуацію, що склалася, з жителями селища й представниками компанії "Укрпошта", пише Фіртка.


"Не залишайте нас "напропало", ми й так уже пропащі — ці пенсіонери"


Житель Ланчина Іван Мацюк вирушає за своєю пенсією до центру селища. Чоловік каже: раніше листоноші приносили гроші йому додому, але у червні 2024 року у Ланчині закрили стаціонарне відділення "Укрпошти".

Тепер раз на місяць приїздить мобільний пункт із Надвірної. До нього пенсіонерам з усього селища доводиться добиратися самостійно.

Декого підвозять близькі, інші — винаймають таксі. Але здебільшого люди ходять сюди пішки або їздять на велосипедах.

Житель Ланчина Іван Мацюк
"Ось так виходжу, не раз беру таксі і їду. Плачу 150-200 гривень, бо туди й назад. Взяв 3 тисячі гривень пенсії й повернувся", — каже Іван Мацюк.

Пенсіонерка Марія Люк’ян розповідає:

"Є люди, що добираються з-за річки, йдуть одна-дві години. Влітку ще легше, а приходить зима — то люди йдуть за 5 кілометрів, за 7 — з гір. Дуже тяжко нам.

Колись був Ланчинський районний центр, а зараз — селище таке велике, і немає пошти в нас. У навколишніх селах є, а у нас зараз немає. І ми мусимо йти кожного місяця або проїздити 200 гривень, щоб їхати в район".

Пенсіонерка Марія Люк’ян
Мобільний пункт працює у Ланчині з 10:00 до 13:00. Якщо комусь потрібно забрати пенсію якнайшвидше — чергу необхідно зайняти із самого ранку, розповідає місцева жителька Ганна Рогатинська.

"Я прийшла сьогодні о 7:00, бо маю піти на молебень за тими воїнами, що загинули.

Тож прийшла зраненька, щоб якомога швидше піти на цвинтар. Зробіть нам пошту, порадьте, допоможіть. Не залишайте нас "напропало", бо ми й так уже пропащі — ці пенсіонери", — говорить Ганна Рогатинська.

Ганна Рогатинська з Ланчина

Зі слів місцевих жительок Ганни Голіней та Марії Гресько, пенсію щоразу привозять у різні дні, а також бувають хибні повідомлення про її надходження.

"І обдурюють, розумієте? Дзвонять, що люди зберуться… Цієї середи (21 травня — ред.) зібралися люди — нема. Вони кажуть, що відомості їм не дали. А що ті люди мають робити, що прийшли, зібралися?" — запитує Ганна Голіней.

Жителі Ланчина
Марія Гресько додає:
"Нема дати конкретної. Ми завжди отримували до 12 числа, а тепер привозять 25, 22 — коли як. Вони в Надвірній відрегулюють собі.
Хто дужчий, хто здоровіший — годен поїхати в Надвірну й отримує там на пошті. Мій чоловік взагалі має інвалідність, неходячий, і йому немислимо поїхати. І я не годна".
Марія Гресько, жителька Ланчина
Місцеві скаржаться й на те, що нинішня локація "Укрпошти" не пристосована для роботи з літніми людьми. Там немає ні пандусів, ні поручнів, а сходи почали обсипатися.

"Ми не керуємо автомобілями"


"Звертайтеся до менеджера або звертайтеся до франківського нашого керівництва. Приїжджаємо тоді, коли дають машину з Франківська. Ми не керуємо автомобілями, розумієте?

Менеджер організовує машину, і тоді ми виїжджаємо, і виплачуємо пенсію. Два рази на місяць зазвичай", — пояснює ситуацію працівниця мобільного пункту "Укрпошти" Ганна Квасняк.


Що обіцяють в "Укрпошті"


На інформаційний запит в "Укрпошті" відповіли, що стаціонарне відділення у Ланчині, яке обслуговує 1099 пенсіонерів, тимчасово закрили через брак працівників. Мобільна бригада з Надвірної приїздить у Ланчин декілька разів на місяць, проте у травні була один раз.

"Напередодні відповідальний працівник телефонує голові селищної ради Надії Данилюк, узгоджує час, в який приїде мобільна бригада. Виплата пенсій здійснюється в узгоджений час. Крім того, здійснюється адресна доставка".

У відповіді на запит також додали, що відділення "Укрпошти" повністю відновить роботу у липні 2025 року:

"Наразі є кандидат на посаду начальника відділення, який проходить навчання. Повноцінно плануємо у липні 2025 відновити роботу відділення.

У червні плануємо працювати за тимчасовим графіком — відділення працюватиме 2-3 рази на тиждень. Населення повідомлять про графік роботи відділення".

Жителі Ланчина
Також представники "Укрпошти" пообіцяли подбати про доступність простору для інклюзивних груп:
"Додатково розглянемо можливість встановлення поручнів. Крім того, здійснюється пошук нового приміщення для його релокації з метою покращення доступності".

На 30 травня посада листоноші у Ланчинському відділенні "Укрпошти" — вакантна. Заробітна плата складає 8 тисяч гривень. Також є щомісячна премія.

"Ми шукаємо. Кого зустрінемо — питаємо. І постійно пишемо, просимо людей: ходіть працювати. Надіємося, що скоро знайдуться працівники, і все налагодиться", — каже голова Ланчинської громади Надія Данилюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Україні — понад шість тисяч гривень: скільки становить середня пенсія в Івано-Франківській області


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2580
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19994
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1773
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1260 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2284
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3911

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

369

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

714

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

926
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24423
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1656
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

540
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2084 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

756