«Не за бюджетні, а за кошти, зароблені підприємством»: франківські медики про закупівлю меблів за нібито завищеною вартістю

Закупівля КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» медичного обладнання проведена із дотриманням умов Закону України «Про публічні закупівлі», на користь чого свідчить і відсутність скарг та відсутність обґрунтованих вимог у процесі проведення закупівлі.

Про це повідомили на сторінці медичного закладу, передає Фіртка.

У закладі зазначили, що закупівля проводилася не за кошти місцевого бюджету, а за зароблені підприємством кошти, отримані від господарської діяльності та за надані медичні послуги в межах Програми медичних гарантій.

Задля реалізації статутних завдань — медичної діяльності за поданнями, вимогами та службовими записками працівників відповідних напрямків роботи всіх шести поліклінік та для забезпечення відповідності вимогам табелів оснащення відповідно нормативних документів МОЗ, на виконання вимог НСЗУ, вимог інфекційного контролю, вимог законодавства про охорону праці та рекомендацій попередньої акредитаційної комісії ДОЗ ОДА.

"Закупівлю проводила не «мерія», а підприємство, яке має на це права та повноваження в установленому порядку", - йдеться в повідомленні.

До слова, закупівля містить 1 071 позицію сертифікованих відповідно Постанови КМУ #753 медичних меблів різного функціонального призначення (120 кушеток медичних, 50 маніпуляційних столів, 100 асистентських столів, 30 інструментальних столів, 100 різноманітних медичних шаф, 6 медичних тумб і т. д. - обладнання для операційних кімнат, маніпуляційних кімнат, денних стаціонарів, кабінетів щеплень, кабінетів вузьких спеціалістів) для забезпечення 6 (шести) поліклінік міста відповідно до поданих працівниками потреб.

"Вартість закупівлі встановлювалася групою роботи з вихідних даних, за основу взято ціни, які є середніми по аналогічних закупівлях на даний період часу та середніми серед представників-постачальників медичних меблів на ринку за той же період, враховуючи адресну доставку до поліклінік міста та професійне їх складання і встановлення спеціалістами.

Виробник, вказаний у статті, у закупівлі участі не бере, про що свідчить сайт закупівель. У зв’язку із цим розрахунок у статті завищених ціноутворень не є обгрунтованим, адже виробник апріорі не є учасником закупівельного процесу.

Виробник має право не брати участь у закупівлях. Постачальник має право провадити ціноутворення відповідно до умов чинного законодавства.

Зазначення в умовах закупівлі виключно цін виробника (актуальність датування яких у статті не вказана) призводить до дискримінації інших учасників закупівельного процесу, і, відповідно, є порушенням Закону України «Про публічні закупівлі»", - пишуть медики.
Учасник закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «Протек Солюшнз Україна» за даними відкритих джерел (https://clarity-project.info/tenderer/36519759) підписало 1 241 договір на суму 5.06 млрд грн за поточний рік та більш ніж на 1 млрд грн у цьому році є постачальником ДП "Медичні закупівлі України".

"Наостанок, просимо з повагою відноситися до усіх медичних працівників, які в складних умовах не покинули державу, а щодня працюють, заробляючи кошти, зокрема, й на оснащення наших поліклінік та надають орієнтовно понад мільйон послуг на рік пацієнтам.

Ми наполегливо працюємо над тим, щоб послуги у КНП «ЦПМКДД» надавалися усім нашим пацієнтам на якісному сучасному обладнанні, у найкращих умовах та відповідно до норм чинного законодавства", - додають в медичному закладі.


Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

344 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

899
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3497 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3892
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4246
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5401

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

168

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

635

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1165

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1676
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

238
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60113
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

660
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10821
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

811
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

770
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5395
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13279
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

377
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

379
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1215