Не впевнений, що матиме куди повертатись з війни. Поки двоє Савчуків воювали, в Івано-Франківську в сім’ї відбирали квартиру

В Івано-Франківську живе сім’я Савчуків (мама Галина, тато Руслан, два сини Денис і Роман, невістка Анастасія – ред.), яка понад рік судиться за свою квартиру.

Як пише Репортер, старші Савчуки чотири роки працювали за кордоном, щоб купити квартиру, передає Фіртка.

Потім ретельно підбирали, оформили, вклали туди всі зароблені гроші. Три роки прожили в омріяній оселі. Аж раптом прийшли папери з суду, бо незнайомий їм чоловік Олександр Табахарнюк подав позов. Мовляв, він шість років тому, ще до попередніх власників, ще на стадії будівництва, уклав договір із забудовником, тож власник він, а не вони.

А через тиждень настало 24 лютого 2022 року. Тато з одним із синів одразу пішли захищати Україну на фронті. Мама, як могла, захищала квартиру в суді. Втім, в серпні цього року Івано-Франківський міський суд ухвалив, що, попри всі їхні законні права, Олександр Табахарнюк має більше прав.


Забудовник продає квартиру двічі


Савчуки – франківці. Батьки працювали, діти вчилися, потім двоє чоловіків з родини пішли на фронт. 51-річний Руслан Савчук до ЗСУ був електрозварником, пані Галина  – домогосподиня, сини Денис і Роман працювали в Українському науково-дослідному інституті природних газів.

Протягом 25 років сім’я жила по орендованих квартирах, мріяли про своє, заробили, купили.

44-річний Олександр Табахарнюк – успішний прикарпатський підприємець. За інформацією системи YouControl, засновник шести компаній. На 1 вересня цього року за ним зареєстровані 26 об’єктів нерухомості й вісім земельних ділянок. Там же написано, що має три легкових «Тесли» і бус «Мерседес». Судових справ у системі – 31. Основний вид діяльності – «Купівля та продаж власного нерухомого майна».

Спірна квартира розташована у Франківську, на вулиці Каменярів (біля польського костелу), має загальну площу 98 квадратів. Житло гарне, люди робили для себе.

У позовній заяві Табахарнюк стверджує, що ще 4 жовтня 2016 року він уклав договір із забудовником Михайлом Пірусом «про купівлю-продаж нерухомого майна (квартири), яке буде створене у майбутньому». Тобто, за логікою, квартири ще не було. Але того ж дня вони оформили акт прийому-передачі, підприємець, за його словами, передав забудовнику всі гроші готівкою – 571 345 грн.

Проте потім, як стверджує Табахарнюк, він дізнався, що Пірус 7 грудня 2016 року продав ту саму квартиру сім’ї Ольшанецьких. Інна та Андрій Ольшанецькі оформили все правильно, зокрема внесли дані в Державний реєстр майнових прав, і розпочали робити ремонт.

Табахарнюк розпочав з'ясовувати ситуацію з Пірусом. Той обіцяв або повернути гроші, або надати іншу квартиру. А потім просто виїхав за кордон. Сьогодні знайти його вкрай складно. Як і Ольшанецьких – вони не в Україні.

Поки двоє Савчуків воювали, у Франківську в сім’ї відбирали квартиру


Руслан, Галина і Денис Савчуки


Як знайти те, чого нема


У 2019 році саме в Ольшанецьких купили житло Савчуки.

"Ми дуже ретельно підбирали квартиру, спершу від двох відмовились, – розповідає Галина Савчук. – Зрозумійте, ми з чоловіком чотири роки працювали на неї за кордоном.

Спершу в Польщі, потім в Ізраїлі. Кожен на двох роботах, спали по шість годин, гроші пересилали дітям, а ті складали. Нарешті знайшли квартиру. Я ходила до двох нотаріусів, аби все перевірили, усі реєстри – ніякого Табахарнюка там не було".

Як каже адвокат Савчуків Володимир Круць, вони не мали жодного шансу виявити ще якогось «підводного» власника. 

"Як знайти те, чого нема в реєстрах? Коли Савчуки купували квартиру, вони, як і будь-хто інший на їхньому місці, мали перевірити що? Навіть не вони, а нотаріус.

Чи існують у держреєстрі якісь обтяження – позови, стягнення тощо, – пояснює адвокат. – Але там нічого не було, квартира чиста! І нічого більше вони фізично перевірити не могли".

Чому Олександр Табахарнюк одразу не реалізував своє право у реєстрі – невідомо. Він каже, що квартиру збирався продавати, дані в реєстр планував внести перед продажем.


Втім, тут є важливий нюанс


Він називається – строк позовної давності. У цій справі – три роки. І дуже важливо, коли саме Табахарнюк дізнався, що квартиру, яку він, з його слів, купив у Піруса, той продав іншим.

Отримавши позов, Савчуки звернулися до поліції щодо порушення кримінальної справи за ознаками шахрайства. Бо вони вважають це аферою. Справу відкрили. Табахарнюка викликали на допит. 

Згідно з протоколом від 29 серпня 2022 року, чоловік сказав, що у 2017 році виявив у квартирі чужих людей, які робили там ремонт. Відтак, минуло п'ять років до позову до Савчуків.

«Насолоджуйтеся життям». Поки Савчуки воювали, у Франківську в сім’ї відбирали квартиру


Руслан Савчук воює з березня 2022 року


Що кажуть в суді


У пресслужбі Івано-Франківського міського суду повідомили, що, за кодексом суддівської етики, суддя не може коментувати власні рішення. Суддя-спікер – може, але для цього має розібратись у справі. Тому журналісти очікують коментарі.

Руслан Савчук доліковує ногу. Якщо через 30 днів його визнають придатним, то повернеться на фронт. Говорити йому складно через емоції. Єдине, каже, тепер уже не впевнений, що матиме куди повертатись з війни. Його син Роман після фронту також лікується. За словами мами, «там ще складніше», але просить без деталей.

Савчуки воювали, в сім’ї відбирали квартиру


Роман Савчук служив оператором-навідником БМП. Воював в Авдіївці


Сама Галина Савчук не може стримати сліз. Вона не просто ображена, вона здивована несправедливістю.

"Що це за суди такі?! – питає жінка. – Я потім звернулася до судді, а вона посміхнулась і каже: «Насолоджуйтеся життям». Та в мене чоловік і син на нулі, квартиру відбирають, а я маю насолоджуватися життям?!

А вона знов засміялась і питає: «А що таке нуль?». А потім сказала, що Бог є і він усе бачить".


Зараз Савчуки готуються до апеляції. Пані Галина каже, квартиру не віддасть


Олександр Табахарнюк телефоном говорив спокійно. Каже, він тут теж жертва. А чому суддя Пастернак прийняла саме таке рішення, мовляв, краще питати у неї.

"Не треба в мені шукати якогось великого злодія, – говорить Табахарнюк. – Ніякого кайфу від цієї ситуації я не отримую. Але мушу захистити свої права та інвестиції.

Те, що нас стикнули чолом з людьми, які просто стали жертвами, так само, як я, – ну така життєва ситуація, дурнувата". 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі (1)

васильович 2023.09.06, 10:43

так івано-франківський міський суд це суд "героїв". Коли на люстрації коцаба запитав в пастернак чи бере хабарі вона чуть в обморок не впала, ледве видавила з себе - "ніколи в житті".  Лазарів там прямо сказав "серед нас є судді які беруть хабарі". хоч брехати не став. були б гроші і вони приймуть любе рішення. 

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2436
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19549
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1224 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

142

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24406
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8056
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740