"Не вірю у закінчення війни у січні-лютому, тому маємо допомагати", — Руслан Марцінків про підтримку бійців у 2025 році

Шістсот мільйонів гривень спрямувала Івано-Франківська громада на підтримку війська у 2024 році.

З огляду на державний бюджет на 2025 рік, чи збережеться тенденція щодо допомоги воїнам з громади наступного року, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів міський голова Руслан Марцінків.

"​Сьогодні підтримка воїнів — це 16% міського бюджету. Це — друга стаття видатків. На першому місці — заробітна плата освітян, лікарів, бюджетників.

Через вилучення 180 мільйонів реверсної дотації допомагати військовим стане складніше. На ці кошти ми могли б закупити, скажімо, близько 13 тисяч дронів. Звісно, ми й далі їх куплятимемо, як і все інше, необхідне нашим воїнам.

Очевидно, будемо змушені переглядати певні програми, втім пріоритетом залишиться підтримка Збройних сил України.

Я не вірю у закінчення війни у січні-лютому, тому однозначно маємо допомагати. Навіть, якби це трапилось, у будь-якому разі закладені кошти спрямовуватимемо на підтримку хлопців та дівчат, які повертатимуться з фронту.

Окрім того, є проблеми в роботі Держказначейства — іноді по два місяці доводиться очікувати. Відповідно ми не можемо вчасно скористатись коштами. Деякі наші платежі затримуються по кілька місяців.

Розуміємо, що в держави є зараз певні пріоритети, але така реальність — фактично виходить, що громади кредитують Держказначейство", — сказав Руслан Марцінків.

Зі слів Марцінківа, сьогодні місто фінансує дві програми підтримки військовослужбовців.

"Перша — закупівля амуніції (дрони, РЕБи, зарядні станції та інше спорядження для військових).

Найбільше ми закупили дронів. На кінець року плануємо закупити орієнтовно 11,5 тисяч дронів. Ця програма також передбачає субвенцію військовим частинам на закупівлю тих речей, які з міського бюджету купувати заборонено.

Другий великий блок фінансування — це 13 програм допомоги конкретним військовослужбовцям та їхнім сімʼям (детальніше із виплатами можна ознайомитись за посиланням — ред). 

Цьогоріч ми збільшили виплати на спорядження з 20 до 50 тисяч гривень, запровадили нову програму реабілітації військових у розмірі сто тисяч гривень, компенсація на комуналку зросла з 3 до 5 тисяч гривень, а виплата пораненим воїнам на лікування складає 30 тисяч гривень".

​Окрім того, додав мер, в Івано-Франківську функціонує комунальний заклад «Дім воїна», де захисникам надають психологічну допомогу, юридичну консультацію та сприяють їхній адаптації до життя в тилу. 

Більше читайте у матеріалі: «Спільно нам до снаги значно більше», — Руслан Марцінків про підтримку війська, підготовку до зими та будівництво моста на Пасічну.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

"Є проблема з рядом будинків": по дві тисячі гривень виплатять пільговим категоріям споживачів котельні на Індустріальній


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

232
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1356
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2460 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3590
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2914
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2125

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

588

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

439

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1613

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1774
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

260
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

479
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

776
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4945
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

337
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

852
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10100
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

478
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

231
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

349
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

378
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

696