Шістсот мільйонів гривень спрямувала Івано-Франківська громада на підтримку війська у 2024 році.
З огляду на державний бюджет на 2025 рік, чи збережеться тенденція щодо допомоги воїнам з громади наступного року, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів міський голова Руслан Марцінків.
"Сьогодні підтримка воїнів — це 16% міського бюджету. Це — друга стаття видатків. На першому місці — заробітна плата освітян, лікарів, бюджетників.
Через вилучення 180 мільйонів реверсної дотації допомагати військовим стане складніше. На ці кошти ми могли б закупити, скажімо, близько 13 тисяч дронів. Звісно, ми й далі їх куплятимемо, як і все інше, необхідне нашим воїнам.
Очевидно, будемо змушені переглядати певні програми, втім пріоритетом залишиться підтримка Збройних сил України.
Я не вірю у закінчення війни у січні-лютому, тому однозначно маємо допомагати. Навіть, якби це трапилось, у будь-якому разі закладені кошти спрямовуватимемо на підтримку хлопців та дівчат, які повертатимуться з фронту.
Окрім того, є проблеми в роботі Держказначейства — іноді по два місяці доводиться очікувати. Відповідно ми не можемо вчасно скористатись коштами. Деякі наші платежі затримуються по кілька місяців.
Розуміємо, що в держави є зараз певні пріоритети, але така реальність — фактично виходить, що громади кредитують Держказначейство", — сказав Руслан Марцінків.
Зі слів Марцінківа, сьогодні місто фінансує дві програми підтримки військовослужбовців.
"Перша — закупівля амуніції (дрони, РЕБи, зарядні станції та інше спорядження для військових).
Найбільше ми закупили дронів. На кінець року плануємо закупити орієнтовно 11,5 тисяч дронів. Ця програма також передбачає субвенцію військовим частинам на закупівлю тих речей, які з міського бюджету купувати заборонено.
Другий великий блок фінансування — це 13 програм допомоги конкретним військовослужбовцям та їхнім сімʼям (детальніше із виплатами можна ознайомитись за посиланням — ред).
Цьогоріч ми збільшили виплати на спорядження з 20 до 50 тисяч гривень, запровадили нову програму реабілітації військових у розмірі сто тисяч гривень, компенсація на комуналку зросла з 3 до 5 тисяч гривень, а виплата пораненим воїнам на лікування складає 30 тисяч гривень".
Окрім того, додав мер, в Івано-Франківську функціонує комунальний заклад «Дім воїна», де захисникам надають психологічну допомогу, юридичну консультацію та сприяють їхній адаптації до життя в тилу.
Більше читайте у матеріалі: «Спільно нам до снаги значно більше», — Руслан Марцінків про підтримку війська, підготовку до зими та будівництво моста на Пасічну.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну