Не соромно: стало відомо, скільки українців пишаються своїм громадянством (ОПИТУВАННЯ)

Майже 60 % опитаних ідентифікують себе насамперед громадянами України, а 19 - жителями певного населеного пункту. На їхню думку, найбільше об'єднують українців віра в краще майбутнє та спільні труднощі життя.

Переважна більшість українців пишається своїм громадянством, передає Фіртка.

Про це свідчать оприлюднені 19 серпня результати опитування, яке провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Загалом 72 % опитаних скоріше або дуже пишаються українським громадянством і лише 18,5 % заявили, що швидше або зовсім не пишаються ним.

Що стосується ідентифікації, то 59 % опитаних насамперед вважають себе громадянами України, водночас порівняно часто трапляється ідентифікація з населеним пунктом - 19 %. Ще 11 % насамперед ідентифікують себе з жителями регіону, в якому вони проживають.


Українців об'єднує віра в майбутнє та спільні труднощі

На думку опитаних, віра в краще майбутнє найчастіше об'єднує людей в українському суспільстві - такої думки дотримуються 36 відсотків. Друге місце серед об'єднавчих чинників посідають спільні труднощі життя - 29,5 %.

Крім того, важливими об'єднавчими моментами, на думку українців, є сімейні та дружні почуття (27 %), патріотичні (25,5 %), а також незадоволеність владою і прагнення спільно долати труднощі життя (по 22 %). Лише 8 відсотків респондентів зазначили, що українців нічого взагалі не об'єднує.

Оцінюючи успіхи та невдачі України як держави за 30 років, 29 % опитаних вважають, що було більше негативного, і 46 % зазначають, що негативного та позитивного за ці роки було приблизно порівну. Водночас 18 % респондентів вважають, що було більше позитивного.

Серед порівняно успішних сфер українці назвали забезпечення рівноправності чоловіків і жінок, утвердження свободи слова, формування української нації, побудову демократії та зміцнення обороноздатності країни.

Найменше, на думку респондентів, Україні вдалося бути успішною в боротьбі з корупцією, злочинністю та у встановленні соціальної справедливості.


Проблеми: корупція та війна

Відповідаючи на відкрите запитання, без зазначених варіантів відповідей, про те, що було найбільшою перешкодою для розвитку України, українці назвали корупцію - 38,5 %, і ще 18 % зазначили, що це війна. При цьому 5,9 % респондентів вважають, що перешкодою в розвитку держави є некомпетентність влади.

Більшість респондентів (69 %) вважає, що Україна спроможна подолати проблеми та труднощі, але більша частина опитаних кажуть, що це можна зробити тільки у віддаленій перспективі.


Сильний лідер та демократія

Попри те, що більшість українців хочуть бачити керівником держави сильного політика, при цьому вони виступають за демократію як найбільш бажаний тип державного устрою і висловлюються проти потенційних порушень законодавства таким лідером. Зокрема 54 % вважають, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж законодавство. Протилежної думки дотримуються чверть опитаних.

Серед тих, кого респонденти бачать на місці сильного лідера, переважно лідери президентських електоральних симпатій: Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Юрій Бойко.

Водночас 54 % респондентів вважають, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. При цьому майже 20 % респондентів вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, а 17 % опитаних сказали, що для них не має значення, чи є демократія в країні.

53 % опитаних вважають, що в Україні люди можуть вільно висловлювати свої політичні погляди. Також українці схильні оптимістично оцінювати демократичне майбутнє: 37 % респондентів вважають, що наступні 10 років рівень демократії та законності в Україні покращиться. Протилежної думки дотримується 21 % опитаних.

Загальнонаціональне дослідження провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.


Читайте також:

Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі (ОПИТУВАННЯ)

Який відсоток українців хочуть, щоб Зеленський балотувався на другий термін

Успіхи та невдачі: оцінка подій, які сталися в Україні після проголошення незалежності (ОПИТУВАННЯ)

Ставлення до ЛГБТ-спільнот, атеїстів та чайлдфрі: яка ситуація у західних областях (ОПИТУВАННЯ)

Відомо, що мешканці західних регіонів вважають критерієм успіху (ОПИТУВАННЯ)

Опитування: 78% жителів Західної України вважають себе щасливими


02.09.2021 946
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2953
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

458
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14522 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1691
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

968
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6361

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

744

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1560

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1354

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1242
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

596
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

747
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1656
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

676
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

973
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6020
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14191
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

348
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

646
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

566
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

882 2