Не кардинально святково, а обнадійливо та мотиваційно: книжковий огляд від Фіртки

Деякі з них вийшли дуже давно, деякі відносно недавно, деякі взагалі от-от тільки приїхали з типографій... Тож, налаштовуйтесь, любі друзі,  Фіртка разом зі своїм оглядачем Остапом Микитюком розпочинають черговий книжковий огляд.


Готуючи цей огляд, я перебрав кілька десятків книжок на своїх книжкових полицях. Та все ж бажання зроби якщо не кардинально святкову книжкову добірку, то хоча б обнадійливу й у дечому мотиваційну, перемогло. І з тих десятків я обрав аж…три.


На першому місці цієї добірки роман культового письменника, який з впевненістю можна назвати не тільки класикою, але й безсумнівним бестселером ХХ століття. Це «Сніданок у Тіффані» Трумена Капоте.

Моє знайомство з головною героїнею Голлі Голайтлі, що правда, почалось не з книжки, а з фільму на великому натяжному екрані просто неба, теплого вечора у харківському парку Горького. Це додало свого шарму й зовсім скоро я придбав книжку і насолодився історією знову, а потім ще раз… і ще раз.

Цю історію оповідає нам популярний голлівудський письменник (імені якого ми не почуємо в книжці жодного разу, тому підозрюю, що це сам Трумен), який оселився в сусідній квартирі від вже згаданої молодої красуні Голлі. Між ними зав’язується щось схоже на дружбу. Часом вони ходять на межі з симпатією, але все ж між ними зароджується те, що ми всі звикли називати близькістю. Кострубатий і самозаперечливий характер Голлі часто призводить до сумнівних пригод. Вона закохується у чоловіків так само сильно й блискавично, як потім викреслює їх зі свого життя. Та все ж вона тендітна дівчинка, яка відчула на своїй юній шкірі всі радощі й прикрощі дорослого життя.

Для мене ця історія стала певним маяком у житті — навіть якщо щось у житті відбувається зовсім не за планом, навіть якщо інколи немає сил боротись, навіть якщо здається, що всі тебе покинули, завжди під серцем жевріє надія на краще.


Продовжуючи цю тему, наступною книжкою я обрав досить екстравагантну антиутопію «Ґалапагос» одного зі своїх найулюбленіших письменників Курта Воннеґута. Що цікаво й останнім часом дуже помітно — багато антиутопій з кожним роком все менше й менше стають схожими на антиутопії й все більше на передбачення. Цей роман не став виключенням з цього химерного правила.

Події відбуваються на вигаданому острові Санта-Росалія на Галапаґоських островах на тлі глобальної фінансової кризи та страшної вірусної епідемії. Паралельно зазнали краху світова економіка, а людство остаточно стало безплідним, тож канули в Лету усі сподівання на виживання і продовження роду. Воннеґут завдяки кораблетрощі «рятує» невелику групу людей, яким вдалось уникнути цих лих, тож за законом жанру вони стали пралюдьми. Фабула роману побудована досить нелінійно й незвично і виглядає скоріше не як роман, а як пазл.

Головний герой Леон змушений спостерігати за повільним процесом еволюції, який перетворює людей на водяних ссавців. Впродовж мільйона років нащадки людей видозмінюються, в підсумку перетворюючись на тварин, щось на кшталт риб. Як на мене, то це не зовсім вже й антиутопія. Автор все ж таки дає людству надію на існування, хоч і у досить дивній формі.

Це вже не перша прочитана мною книжка легендарного Курта Воннеґута, але щоразу я в дикому захваті від того наскільки він глибоко, драматично й філігранно витягує з кожного слова у своїх романах максимум емоцій.


Третьою книжкою став роман «Карбід» Андрія Любки. Обрав його я не дарма, адже нарешті до мене в руки потрапив новий роман, про який я напишу в січні нового року, а зараз хочу вас просто познайомити з його прозовою творчістю, бо передовсім для мене Андрій — поет.

Отже, «Карбід» - це дебютний роман Андрія Любки. Він переносить нас в екзотичне Закарпаття (і насправді екзотичне, навіть якщо ви так не вважаєте). Головна ідея роману це українська унікальність і потреба бути частиною Європи.

Головного героя Тиса, місцевого вчителя у Виноградові після одного нехитрого інциденту осяює як зробити Україну частиною Європейського Союзу — треба просто викопати тунель у центрі міста, який вестиме кожного охочого в омріяну Європу. Дурня скажете ви, сарказм та іронія скажу я! Андрій Любка дуже круто й делікатно поєднує цю абсурдну ідею з ще більше абсурдною реальністю, яка нас оточує: контрабандисти, бюрократія, псевдопатріотизм, ницість та інші людські «чесноти».

Тиса впродовж усього роману веде неймовірна ідея й сила, які також можна назвати надією. Попри досить неочікуваний та сумний як для веселого роману кінець, все ж у романі присутня віра, якої нам, насправді, не вистачало у цьому році.


І на цій ноті, друзі, я прощаюсь з вами!

За недовгий час, що ми разом, я вже звик до вас і сподіваюсь ви до мене також. А тому в новому році я повернусь до вас з новими силами й новими книжками. І станеться це зовсім скоро.

Наразі, кажу вам, бувайте здорові, веселих свят і цікавих книжок.


26.12.2020 4309
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2065
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

866
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

674
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10225 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2772 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2042

Як московити крали історію наших предків.

427

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

247

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

788

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

817
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

225
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

327
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

545
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

222
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

228
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

479
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

554
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5821
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

136
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

284
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

449
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

525