Не допустити прихованого збільшення пенсійного віку: Нардепи з УКРОПу зареєстрували поправки до пенсійної реформи

 

 

Народні депутати з УКРОПу подали понад 20 поправок до так званої пенсійної реформи (законопроект за реєстр. № 6614), яку парламент схвалив у першому читанні.

 

Зокрема, представники партії наполягають на виключенні з урядового проекту закону всіх норм, які стосуються фактично прихованого підняття пенсійного віку через збільшення страхового стажу до 35 років для чоловіків та 30 років – для жінок і заборони виходу на пенсію до 65 років, якщо недостатньо страхового стажу, інформує прес-служба партії.

 

Також нардепи пропонують залишити величину оцінки одного року страхового стажу на рівні 1,35%, а не 1%, як наразі пропонує уряд.

 

«Це дасть можливість не допустити зменшення пенсій для значної кількості пенсіонерів, адже пропоноване урядом збільшення виплат лише за рахунок зростання середньої зарплати може призвести до зменшення пенсій, якщо середня зарплата залишиться без змін або знизиться», – наголосили в УКРОПі.

 

Крім того, представники партії вважають за необхідне зберегти індексацію пенсійних виплат та щороку перераховувати їх на 100% зростання середньої заробітної плати порівняно з попереднім роком та на 50% показника інфляції. При цьому в урядовому законопроекті зазначений перерахунок на 50% від зростання середньої зарплатні та 50% від підвищення споживчих цін, а індексація цін виключається із законодавчого поля країни.

 

Окремий блок поправок стосується пенсійного забезпечення жінок та військовослужбовців. Так, депутати пропонують надати жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу, право на призначення пенсії за віком незалежно від віку. Жінки, які народили трьох або більше дітей, повинні мати право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 55 років та за наявності не менш ніж 20 років страхового стажу, вважають в УКРОПі. А пенсійні виплати українкам, які скористались правом добровільно-примусового дострокового виходу на пенсію за віком після того, як їм виповнилося 55 років, під час так званої пенсійної реформи 2011 року, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи, з 1 січня 2018 року пропонується встановити в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому їхні пенсії мають зростати разом із прожитковим мінімумом. Наразі ця категорія пенсіонерів отримує подекуди менше тисячі гривень.

 

Що стосується військовослужбовців, то представники УКРОПу пропонують відновити соціальну справедливість, зокрема щодо тих громадян України, які служили за мобілізацією з 14 квітня 2014 року по 31 грудня 2016 року і яким у довідці, необхідній для призначення пенсії, за цей період вказане нульове грошове забезпечення. У разі, якщо з їхніх доходів у цей час не сплачувався соціальний внесок, він має бути покритий коштом державного бюджету, переконані депутати.

 

Також представники «Українського об’єднання патріотів» пропонують виключити із законопроекту норму про те, що після звільнення ОРДЛО літні мешканці цих територій повинні одержати від України пенсії за весь період окупації.

 

«Це популістична норма. Нинішні чиновники, мабуть, розраховують на те, що їм не доведеться її виконувати, бо на той час вони вже не будуть при владі. Насправді ці виплати мають здійснюватися за рахунок країни-агресора», – наголошують в УКРОПі. Крім того, депутати наполягають на збереженні чинного механізму пільгового нарахування пенсій для наукових працівників. 

 

Відповідні пропозиції до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» були передані голові Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмилі Денісовій за підписами нардепів Тараса Батенка, Ірини Констанкевич, Олександра Дубініна, Віталія Купрія, Олександра Шевченка, Валентина Дідича та Віктора Шевченка.


24.07.2017 508 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

852
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1752 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7151
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15007 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1917
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

854

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1724

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1532
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

100
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

512
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

756
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3015
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1817
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

844
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34993 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

336
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

490
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

815
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

728