Минулого тижня, 15 жовтня, відбувся ІІ міжнародний симпозіум для хірургів «Реконструктивна хірургія голови та шиї у воєнний час».
Наступного дня, 16 жовтня, – ІІ Міжнародний симпозіум для медсестер «Особливості ведення пацієнтів з військовими травмами та посттравматичними розладами».
Цим поділилася спеціалістка Департаменту охорони здоровʼя ОВА з питань медсестринства Наталія Ружило в програмі «Про головне в деталях», повідомляє Фіртка.
Зі слів фахівчині, весною, на минулій місії, організували навчання для медичних сестер з обласної лікарні.
"Цієї місії ми були більш підготовлені. Канадські та американські медсестри побачили нашу зацікавленість у навчанні. Запит на навчання для медичних сестер є дуже великий. Втім, по-факту такого навчання й немає.
Йдеться про безперервний професійний розвиток. Навчання під час роботи, поза межами дипломної освіти в Україні для медичних сестер відсутній. Колеги з-за кордону погодилися допомогти.
Ми у своїх чатах медсестринських, які є на рівні області, закидували запити по темах, які хотіли б почути. І у нас, звісно, не вийшла б настільки якісна конференція, якби не спонсорська допомога", - каже фахівець.
Як наголошує Наталія Ружило, на конференцію зареєстрували понад 450 медсестер. Прийняли 250, а втім, доєднались ще понад 50 не зареєстрованих осіб.
"Відтак, на конференції було 300 медичних сестер. Я отримую повідомлення в чатах, відгуки добрі, це свідчит, що все було класно.
Передусім, всі відчули повагу до медичної сестри в плані самої організації конференції. Всі працівники себе почували комфортно", - прокоментувала Наталія Ружило.
Ружило уточнила, що тоді вдалось підʼєднати на виступи закордонних колег. Мали запрошеного працівника з Києва, яка є засновницею платформи «Я медсестра» на YouTube каналі, Олесю Крилову.
Також досвідом поділилася одна з медичних сестер - волонтерка, що проходила навчання в Бельгії. Це було двотижневе навчання по догляду за ранами.
"У Бельгії працює кваліфікований спеціаліст Ігор Вітенько, який родом з Тернополя. Медик займається в основному ранами та волонтерством.
Ігор Вітенько захотів щось зробити для України, окрім, волонтерської допомоги, яку він надає. Чоловік мав бажання навчити доглядати за ранами медичних сестер.
Відтак, дві медсестри поїхали у Бельгію. Одна із них поділилася досвідом на симпозіумі", - наголосила Наталія Ружило.
Разом з тим, продовжує експертка, іноземні медики питали українських колег, чи потрібна їм якась допомога.
"Моя амбітна мрія - зробити тренінговий центр для медичних сестер. Щоб зацікавлені могли навчатися. І я висловила думку, якщо є муляжі та фантоми, на яких можна було б відпрацьовувати уміння, ми б з радістю їх прийняли.
Коли про це почули, то приїхали з такими муляжами та фантомами. Тим часом моя колега з Австрії підʼєдналася та передала для тренінгового центру ноутбук. Отож, моя ідея починає реалізовуватися", - резюмувала Ружило.
Як зауважила посадовиця, в передостанній день гості попросили влаштувати тренінги. Вони привезли три муляжі рук, запропонували зробити доступ до вени за допомогою катетера.
"Думала, що ж вони будуть дві години про це говорити. Адже ми теж це робимо в Україні. Проте, ми мали про що говорити. Попри те, що це одна маніпуляція, яка відбувається по всьому світу. Але є різні розбіжності.
Найбільшою проблемою для нас всіх є недостатній рівень освіти для медсестер. Ми вчимо те, що не дуже потрібно в практиці. І не вчимо того, що безпосередньо потрібно в роботі. Це глобальна потреба.
Так, після дипломного навчання безперервний професійний розвиток для лікарів є. Зі стартом медреформи, лікарі стали набирати бали.
Медичні сестри не набирають балів. Відповідно немає стимулу, щоб йти вчитися. Це все впливає, звісно, на якість надання послуг", - зауважила Наталія Ружило.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Уряд фінансуватиме лише спроможні установи: навіщо в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади