Навчали закордонні колеги. В Івано-Франківську медичні сестри та хірурги вдосконалювали професійні навички

Минулого тижня, 15 жовтня, відбувся ІІ міжнародний симпозіум для хірургів «Реконструктивна хірургія голови та шиї у воєнний час».

Наступного дня, 16 жовтня, – ІІ Міжнародний симпозіум для медсестер «Особливості ведення пацієнтів з військовими травмами та посттравматичними розладами».

Цим поділилася спеціалістка Департаменту охорони здоровʼя ОВА з питань медсестринства Наталія Ружило в програмі «Про головне в деталях», повідомляє Фіртка.

Зі слів фахівчині, весною, на минулій місії, організували навчання для медичних сестер з обласної лікарні.

"Цієї місії ми були більш підготовлені. Канадські та американські медсестри побачили нашу зацікавленість у навчанні. Запит на навчання для медичних сестер є дуже великий. Втім, по-факту такого навчання й немає.

Йдеться про безперервний професійний розвиток. Навчання під час роботи, поза межами дипломної освіти в Україні для медичних сестер відсутній. Колеги з-за кордону погодилися допомогти.

Ми у своїх чатах медсестринських, які є на рівні області, закидували запити по темах, які хотіли б почути. І у нас, звісно, не вийшла б настільки якісна конференція, якби не спонсорська допомога", - каже фахівець.

Як наголошує Наталія Ружило, на конференцію зареєстрували понад 450 медсестер. Прийняли 250, а втім, доєднались ще понад 50 не зареєстрованих осіб.

"Відтак, на конференції було 300 медичних сестер. Я отримую повідомлення в чатах, відгуки добрі, це свідчит, що все було класно.

Передусім, всі відчули повагу до медичної сестри в плані самої організації конференції. Всі працівники себе почували комфортно", - прокоментувала Наталія Ружило.

Ружило уточнила, що тоді вдалось підʼєднати на виступи закордонних колег. Мали запрошеного працівника з Києва, яка є засновницею платформи «Я медсестра» на YouTube каналі, Олесю Крилову.

Також досвідом поділилася одна з медичних сестер - волонтерка, що проходила навчання в Бельгії. Це було двотижневе навчання по догляду за ранами.

"У Бельгії працює кваліфікований спеціаліст Ігор Вітенько, який родом з Тернополя. Медик займається в основному ранами та волонтерством.

Ігор Вітенько захотів щось зробити для України, окрім, волонтерської допомоги, яку він надає. Чоловік мав бажання навчити доглядати за ранами медичних сестер.

Відтак, дві медсестри поїхали у Бельгію. Одна із них поділилася досвідом на симпозіумі", - наголосила Наталія Ружило.

Разом з тим, продовжує експертка, іноземні медики питали українських колег, чи потрібна їм якась допомога.

"Моя амбітна мрія - зробити тренінговий центр для медичних сестер. Щоб зацікавлені могли навчатися. І я висловила думку, якщо є муляжі та фантоми, на яких можна було б відпрацьовувати уміння, ми б з радістю їх прийняли.

Коли про це почули, то приїхали з такими муляжами та фантомами. Тим часом моя колега з Австрії підʼєдналася та передала для тренінгового центру ноутбук. Отож, моя ідея починає реалізовуватися", - резюмувала Ружило.

Як зауважила посадовиця, в передостанній день гості попросили влаштувати тренінги. Вони привезли три муляжі рук, запропонували зробити доступ до вени за допомогою катетера.

"Думала, що ж вони будуть дві години про це говорити. Адже ми теж це робимо в Україні. Проте, ми мали про що говорити. Попри те, що це одна маніпуляція, яка відбувається по всьому світу. Але є різні розбіжності.

Найбільшою проблемою для нас всіх є недостатній рівень освіти для медсестер. Ми вчимо те, що не дуже потрібно в практиці. І не вчимо того, що безпосередньо потрібно в роботі. Це глобальна потреба.

Так, після дипломного навчання безперервний професійний розвиток для лікарів є. Зі стартом медреформи, лікарі стали набирати бали.

Медичні сестри не набирають балів. Відповідно немає стимулу, щоб йти вчитися. Це все впливає, звісно, на якість надання послуг", - зауважила Наталія Ружило.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Уряд фінансуватиме лише спроможні установи: навіщо в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2010
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14423 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1675
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

584
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14081
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2