Навчали закордонні колеги. В Івано-Франківську медичні сестри та хірурги вдосконалювали професійні навички

Минулого тижня, 15 жовтня, відбувся ІІ міжнародний симпозіум для хірургів «Реконструктивна хірургія голови та шиї у воєнний час».

Наступного дня, 16 жовтня, – ІІ Міжнародний симпозіум для медсестер «Особливості ведення пацієнтів з військовими травмами та посттравматичними розладами».

Цим поділилася спеціалістка Департаменту охорони здоровʼя ОВА з питань медсестринства Наталія Ружило в програмі «Про головне в деталях», повідомляє Фіртка.

Зі слів фахівчині, весною, на минулій місії, організували навчання для медичних сестер з обласної лікарні.

"Цієї місії ми були більш підготовлені. Канадські та американські медсестри побачили нашу зацікавленість у навчанні. Запит на навчання для медичних сестер є дуже великий. Втім, по-факту такого навчання й немає.

Йдеться про безперервний професійний розвиток. Навчання під час роботи, поза межами дипломної освіти в Україні для медичних сестер відсутній. Колеги з-за кордону погодилися допомогти.

Ми у своїх чатах медсестринських, які є на рівні області, закидували запити по темах, які хотіли б почути. І у нас, звісно, не вийшла б настільки якісна конференція, якби не спонсорська допомога", - каже фахівець.

Як наголошує Наталія Ружило, на конференцію зареєстрували понад 450 медсестер. Прийняли 250, а втім, доєднались ще понад 50 не зареєстрованих осіб.

"Відтак, на конференції було 300 медичних сестер. Я отримую повідомлення в чатах, відгуки добрі, це свідчит, що все було класно.

Передусім, всі відчули повагу до медичної сестри в плані самої організації конференції. Всі працівники себе почували комфортно", - прокоментувала Наталія Ружило.

Ружило уточнила, що тоді вдалось підʼєднати на виступи закордонних колег. Мали запрошеного працівника з Києва, яка є засновницею платформи «Я медсестра» на YouTube каналі, Олесю Крилову.

Також досвідом поділилася одна з медичних сестер - волонтерка, що проходила навчання в Бельгії. Це було двотижневе навчання по догляду за ранами.

"У Бельгії працює кваліфікований спеціаліст Ігор Вітенько, який родом з Тернополя. Медик займається в основному ранами та волонтерством.

Ігор Вітенько захотів щось зробити для України, окрім, волонтерської допомоги, яку він надає. Чоловік мав бажання навчити доглядати за ранами медичних сестер.

Відтак, дві медсестри поїхали у Бельгію. Одна із них поділилася досвідом на симпозіумі", - наголосила Наталія Ружило.

Разом з тим, продовжує експертка, іноземні медики питали українських колег, чи потрібна їм якась допомога.

"Моя амбітна мрія - зробити тренінговий центр для медичних сестер. Щоб зацікавлені могли навчатися. І я висловила думку, якщо є муляжі та фантоми, на яких можна було б відпрацьовувати уміння, ми б з радістю їх прийняли.

Коли про це почули, то приїхали з такими муляжами та фантомами. Тим часом моя колега з Австрії підʼєдналася та передала для тренінгового центру ноутбук. Отож, моя ідея починає реалізовуватися", - резюмувала Ружило.

Як зауважила посадовиця, в передостанній день гості попросили влаштувати тренінги. Вони привезли три муляжі рук, запропонували зробити доступ до вени за допомогою катетера.

"Думала, що ж вони будуть дві години про це говорити. Адже ми теж це робимо в Україні. Проте, ми мали про що говорити. Попри те, що це одна маніпуляція, яка відбувається по всьому світу. Але є різні розбіжності.

Найбільшою проблемою для нас всіх є недостатній рівень освіти для медсестер. Ми вчимо те, що не дуже потрібно в практиці. І не вчимо того, що безпосередньо потрібно в роботі. Це глобальна потреба.

Так, після дипломного навчання безперервний професійний розвиток для лікарів є. Зі стартом медреформи, лікарі стали набирати бали.

Медичні сестри не набирають балів. Відповідно немає стимулу, щоб йти вчитися. Це все впливає, звісно, на якість надання послуг", - зауважила Наталія Ружило.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Уряд фінансуватиме лише спроможні установи: навіщо в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади


Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

138
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1680
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3129
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1127
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1152
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1184 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

220

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1092

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

915

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

407
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

310
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2476
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1230
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1297
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

541
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15169
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7470
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

317
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

515
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

439
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

370
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

464