Навчали закордонні колеги. В Івано-Франківську медичні сестри та хірурги вдосконалювали професійні навички

Минулого тижня, 15 жовтня, відбувся ІІ міжнародний симпозіум для хірургів «Реконструктивна хірургія голови та шиї у воєнний час».

Наступного дня, 16 жовтня, – ІІ Міжнародний симпозіум для медсестер «Особливості ведення пацієнтів з військовими травмами та посттравматичними розладами».

Цим поділилася спеціалістка Департаменту охорони здоровʼя ОВА з питань медсестринства Наталія Ружило в програмі «Про головне в деталях», повідомляє Фіртка.

Зі слів фахівчині, весною, на минулій місії, організували навчання для медичних сестер з обласної лікарні.

"Цієї місії ми були більш підготовлені. Канадські та американські медсестри побачили нашу зацікавленість у навчанні. Запит на навчання для медичних сестер є дуже великий. Втім, по-факту такого навчання й немає.

Йдеться про безперервний професійний розвиток. Навчання під час роботи, поза межами дипломної освіти в Україні для медичних сестер відсутній. Колеги з-за кордону погодилися допомогти.

Ми у своїх чатах медсестринських, які є на рівні області, закидували запити по темах, які хотіли б почути. І у нас, звісно, не вийшла б настільки якісна конференція, якби не спонсорська допомога", - каже фахівець.

Як наголошує Наталія Ружило, на конференцію зареєстрували понад 450 медсестер. Прийняли 250, а втім, доєднались ще понад 50 не зареєстрованих осіб.

"Відтак, на конференції було 300 медичних сестер. Я отримую повідомлення в чатах, відгуки добрі, це свідчит, що все було класно.

Передусім, всі відчули повагу до медичної сестри в плані самої організації конференції. Всі працівники себе почували комфортно", - прокоментувала Наталія Ружило.

Ружило уточнила, що тоді вдалось підʼєднати на виступи закордонних колег. Мали запрошеного працівника з Києва, яка є засновницею платформи «Я медсестра» на YouTube каналі, Олесю Крилову.

Також досвідом поділилася одна з медичних сестер - волонтерка, що проходила навчання в Бельгії. Це було двотижневе навчання по догляду за ранами.

"У Бельгії працює кваліфікований спеціаліст Ігор Вітенько, який родом з Тернополя. Медик займається в основному ранами та волонтерством.

Ігор Вітенько захотів щось зробити для України, окрім, волонтерської допомоги, яку він надає. Чоловік мав бажання навчити доглядати за ранами медичних сестер.

Відтак, дві медсестри поїхали у Бельгію. Одна із них поділилася досвідом на симпозіумі", - наголосила Наталія Ружило.

Разом з тим, продовжує експертка, іноземні медики питали українських колег, чи потрібна їм якась допомога.

"Моя амбітна мрія - зробити тренінговий центр для медичних сестер. Щоб зацікавлені могли навчатися. І я висловила думку, якщо є муляжі та фантоми, на яких можна було б відпрацьовувати уміння, ми б з радістю їх прийняли.

Коли про це почули, то приїхали з такими муляжами та фантомами. Тим часом моя колега з Австрії підʼєдналася та передала для тренінгового центру ноутбук. Отож, моя ідея починає реалізовуватися", - резюмувала Ружило.

Як зауважила посадовиця, в передостанній день гості попросили влаштувати тренінги. Вони привезли три муляжі рук, запропонували зробити доступ до вени за допомогою катетера.

"Думала, що ж вони будуть дві години про це говорити. Адже ми теж це робимо в Україні. Проте, ми мали про що говорити. Попри те, що це одна маніпуляція, яка відбувається по всьому світу. Але є різні розбіжності.

Найбільшою проблемою для нас всіх є недостатній рівень освіти для медсестер. Ми вчимо те, що не дуже потрібно в практиці. І не вчимо того, що безпосередньо потрібно в роботі. Це глобальна потреба.

Так, після дипломного навчання безперервний професійний розвиток для лікарів є. Зі стартом медреформи, лікарі стали набирати бали.

Медичні сестри не набирають балів. Відповідно немає стимулу, щоб йти вчитися. Це все впливає, звісно, на якість надання послуг", - зауважила Наталія Ружило.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Уряд фінансуватиме лише спроможні установи: навіщо в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1377
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1487
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1470
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5403
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7927 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10916 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

763

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1465

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2208

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2247
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

337
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2355
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3772
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2236
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3254
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1038
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

842
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

361
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

592
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

869 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

576
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1981 6