Насолодитись життям

 

В контексті останніх подій постійно згадується Епікур, зокрема його об'єктивізація й надтонка обережність в дослідженні окремих речей, подій та аспектів. Саме обережність й послідовність є ознаками грунтовного володіння аспектами, як в загальній формі так і в окремих деталях: самі деталі можна подрібнювати нескінченно й мати здібність їхнього синтезу. Це найдавніша таємниця, саме метод Подрібнення чи , скажімо, деталювання/ фактичне, символічне, міфічне, реалістично-дійсне/ й усвідомлення водночас неподільності Буття, атомності. Атом означає " неподільний", нероздільний в аспектах наукових парадигм й історичного генезу та "індивідуальність" в аспектах детальних соціологій. Нероздільний Індивідуум - феномен усіх часів й періодів, базис розуміння, відправний дискурс будь-якого дослідження. Згодом Епіктет додав ще слово чи термін "унікальний", тобто той, котрий є проявом однієї природи, природи однієї в природах відповідно внутрішніх й зовнішніх. Згодом міфологія прищепить означення унікальності в формі певної самості й самотності, згодом підсилить розумінням самості, як форми приреченості, ну а саму приреченість , як те, що з однієї сторони піддається розумінню, а з іншої - розуміння не може з тим дати ради... 

Тому Епікур свого часу приймав позицію обережного та культурного емпірика із глибинним меседжем Притінення. Тобто Сповільнення. Тому що все має періоди настою й дозрівання, до того ж розуміння Природи й постійний Контакт із нею приводить нас до розуміння, що Природа живе Своїм життям в формах вічного помирання й відновлення і це, в свою чергу не залежить від нашого технократичного імпульсарію й бажання тотального контролю.... Контакт має бути обережним й , звісно, Позитивним. Без жодного натяку на якусь злиденну приховану потаємність. Природа відкривається тільки тим, хто приходить до неї із відкритим серцем та душею, й намірами та планами, й графіками, навіть, якщо ці графіки перехрестили сотнями парабул й сінусоїд. Завжди треба хотіти Серцем, бо хотіння суто абстрактне, як і будь-яке Абстрактне , спрямоване на диструкцію й вічне відновлення. 


Епікур пропонує рецептуру бути Непомітним. Феномен непомітності досліджується в багатьох трактатах й літературного спрямування, й в аналітичному полі: не варто постійно бути в епіцентрі проходження й перехрещення Явищ, до дого ж явищ , які в природі своїй теж мають потаємний бекграунд й умови пере-проходження... Це називається феноменом Палячої Лампи, коли ти постійно в повному осяянні й так мрієш про тишу тіні, але Світло жарить й нещадно, як у випадку із Ікаром та Прометеєм. 
Епікур пропонує Задоволення. Отримання задоволень від дисциплірних векторів, аргументованих. Це не ті задоволення, якими свого часу захоплювався Фройд; в Епікура задоволення мають мати Програмний характер, тобто свідомий, а Фройд закцентовувався на не-свідомих аспектах прояву невідомих загадкових імпульсаріїв.


Епікуром захопився навіть Карл Маркс, мегамозок, свого часу він написав свій перший трактат про Епікура й закцентувався на Моделях споріднення побудови соціальних парадигм в природах парадигм самого Атому й можливостях його прояву та буття. Буття атома зараз більш нам відоме, ми знаємо структуру, методи їхнього взаємодії, природу проходження окремих Подій-явищ, знаємо , що атом розщеплюється на міні-частки, природу тих часток, знаємо про темну матерію / не розумію, чому називають Темною, а не скажімо, Божою, бо прагнемо розуміння Бога та відчуття серцем та Душею/, знаємо , що постійне зжимання атому призведе до появи темної прірви, але прірва Випаровується. Тобто це теж Природа та прояв Волі природи та її Програми. Скоріше, для уникнення філософічності, не Волі, а Божої Любові, й не Програми, а Циклу/ все ж таки остання розмова з Олександром Шевченко дисциплінувала мене в окремих розуміннях речей та їхньої природи/. 


Ну і найголовніше, з часом все ж таки ми віднайдемо Глибинне пояснення, не просто декоративно описове усім аспектам дослідження та вивчення, зрозуміємо , що біполярність будь-якого окремого феномену чи парадигми, чи симулякру є базисом в Природі всезагальної Природи й наше сумнівне та непостійне розуміння та сприйняття цієї Природи є хибним / краще все ж таки, щоби Європейська культурогема не відмовилась від Шляху Сведенборга, а більше закцентувалась на номіналізмі/ і врешті потрібно розділити Природу від скепсису догматичного розуміння й Просто насолодитись життям у всій красі, аніж заблукати в Пустелях спекотного бажання випити соковиті джерела....

 


10.04.2016 Роман Бончук 2191 0
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

697
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2281 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1996
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2828
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2474
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2163 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

288

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

331

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

812

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1997
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

552
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1836
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1911
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

668
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5416
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7234
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2324
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1251
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

919 1
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1413 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1292
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

1008