Наскільки безпечно літати під час пандемії коронавірусу?

Коли багато урядів послаблює карантинні обмеження щодо поїздок для відновлення економіки, авіакомпанії почали відновлювати рейси, які були припинені в міру поширення пандемії коронавірусу. Бізнес повільний, тому що потенційні пасажири турбуються про те, що вони можуть на тривалий час застрягнути у салоні з інфікованими незнайомцями. Статистика свідчить, що ризики таки існують.


  1. Чи поширюється коронавірус у літаках?

Так. Попри те, що опублікованих досліджень щодо поширення вірусу в авіакомпаніях поки що відносно мало, розслідування польоту 2 березня зі Сполученого Королівства до В'єтнаму дозволило припустити, що один пасажир передав вірус ще 14 особам та члену екіпажу. Дванадцять із цих пасажирів сиділи поруч з інфікованою особою, що відповідає очікуваному поширенню цього та інших коронавірусів. Міжнародна асоціація повітряного транспорту, торгова група світових авіакомпаній, заявила, що, окрім цього випадку, неофіційне опитування 18 основних авіакомпаній виявило чотири епізоди у перші три місяці року підозри у передачі вірусу під час польоту від пасажирів до екіпажу, і ще чотири, де фігурує один пілот, який передав вірус іншому. За даними IATA, ця група авіакомпаній становила 14% світового авіаперевезення в той період.


  1. Чи поширені подібні віруси на літаках?

Так, віруси, включаючи ГРВІ, грип та віспу, які, як і новий коронавірус, передаються через кашель, чхання та дихання тих, хто заражений, поширюються на літаку. Під час спалаху ГРВІ у 2003 р., який також спричинений коронавірусом, було виявлено, що 40 рейсів перенесли ймовірні випадки вірусу ГРВІ та внаслідок цього поширилися на інших пасажирів. Дослідження виявили, що найбільший ризик пов'язаний із сидінням у двох рядах інфікованого пасажира за рейс довше 8 годин. Проте, у випадку, коли 20 людей підхопили вірус від зараженого пасажира під час рейсу Air China з Гонконгу до Пекіна, менше половини сиділо у двох рядах від інфікованого. І більше інфекцій було помічено у пасажирів, які сиділи на протилежному боці центрального проходу.


  1. Що може зробити політ ризикованим?

Люди, заражені новим коронавірусом, виділяють з носа і рота крапельки, що містять вірус, які можуть бути передані безпосередньо комусь у безпосередній близькості, або торкнувшись забрудненої поверхні, а потім рота, носа чи очей. Політ робить  ризикованим те саме, що й інші види транспорту: близькість до інших людей та загальні місця дотику. Аеропорт також може становити небезпеку, оскільки пасажири чекають у черзі, заїзд на рейси, відвідування закладів харчування та користування послугами, такими як ванні кімнати.


  1. Як щодо передачі у повітрі?

Коронавірус може передаватися через дрібні частинки, які люди виділяють з носа і рота, відомі як аерозолі, що можуть плисти деякий час повітрям і вдихатись іншими. В аерокосмічній галузі говорять, що сучасна вентиляція літаків повинна зменшити ризик такого поширення. Повітря в літаку, як правило, 50/50 сумішей стерильного зовнішнього повітря та рециркуляційного повітря в кабіні, яке фільтрується. За даними Airbus SE та Boeing Co., всі їх літаки оснащені фільтрами HEPA, які захоплюють частинки розміром, як вірус. Потік повітря йде від стелі до підлоги, а не спереду до хвоста й розподіляється на секції по всій кабіні, що повинно обмежувати рух частинок по довжині площини. Попри це, моделювання дозволяє припустити, що на цей потік повітря можуть впливати такі фактори, як розташування сидіння та кабіни та наскільки заповнений літак. Крім того, ці вентиляційні системи можуть не працювати повністю, коли літаки припарковані біля воріт. Вибух грипу 1979 року спричинив утримання пасажирів на борту приземленого літака з вимкненою вентиляцією. Авіакомпанії тепер пропонують пасажирам носити маски для обличчя протягом усього перельоту, що може зменшити ризики, хоча не зрозуміло, наскільки ретельно це правило буде виконуватися.


  1. Що ще роблять авіакомпанії для зменшення ризиків?

Авіакомпанії частіше та ретельніше прибирають літаки та здійснюють перельоти безготівково. Вони використовують онлайн-реєстрацію та автоматичний "мішок для крапель". Деякі вже не подають їжу та напої. Пасажирів просять не стояти в черзі до туалету, а натомість натиснути на дзвінок та чекати дозволу. У США тільки JetBlue Airways Corp. і Delta Air Lines Inc. пообіцяли залишити вільні місця між пасажирами, хоча інші перевізники обмежують кількість пасажирів на кожному рейсі, коли це можливо. Європейські авіакомпанії в основному не бажають залишати порожні місця в салоні, заявляючи, що наука обмежена ефективністю практики й що це зробить польоти занадто дорогими для запуску.


  1. Що роблять в аеропортах?

У лондонському аеропорту Хітроу, що найпотужніший у Європі, пасажири та персонал зобов’язані носити маски для обличчя, по всьому аеропорту розмістили вивіски, що нагадують людям про безпечну відстань. Засоби дезінфікування рук широко доступні в понад 600 кіосках по всьому аеропорту, і робиться температурний скринінг. Нещодавно Міжнародна організація цивільної авіації ООН видала рекомендації щодо безпечної подорожі, радивши аеропортам застосовувати її. Рекомендації включають введення безконтактної технології на краплях мішків, воріт для посадки та торгових точок. Агентство заявило, що 1-метрова (3-футова) відстань повинна підтримуватися протягом перебування в аеропорту, а посадкові процеси повинні бути переглянуті, щоб уникнути черги. Ванні кімнати повинні бути переведені на обладнання без дотику, а спеціальні каруселі для багажу повинні бути встановлені для приїзду з районів високого ризику.

За матеріалами Bloomberg


21.06.2020 439
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

2418
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

870
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1151
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

5535
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2663 1
18.06.2020

Про бізнес, компанію, життєві цінності, навчання, найризикованіші вчинки та як бути успішним підприємцем...

1832

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1052

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4467

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7564

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

5867 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7186
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

60767 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5228
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

457
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

958
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1299
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1311
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

296
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

285
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

508
24.06.2020

Пів мільярда гривень попередньо потрібно Прикарпаттю для ліквідації наслідків стихії. Про це під час брифінгу в Івано-Франківську повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Фіртка. "В області визначилися з сумою першої необхідної фіндопо

1665
21.06.2020

Серед грошових виплат, які згідно із законом належать народним депутатам, є компенсація за оренду житла. Це дуже спірна стаття витрат державного бюджету: з одного боку – багато депутатів, зокрема IX скликання, не мають свого житла в Києві, з іншого

1390 1