Народне чародійство

Кожен з нас тією чи іншою мірою зустрічався з так званим народним чародійством.

Коли певна бабуся або зріла жінка знала десять способів захисту від вроків, захищала від прокльонів чи лікувала переляк  виливанням воску, викачуванням яйця та ще десятками різноманітних магічних обрядів, з шепотінням заклинань, палінням вогню та ін.

Основною причиною звернення до народних цілителів є так звані вроки або зурочення, коли людина, відчуваючи легке недомагання пов’язує свій стан зі «злим оком» і звертається до  народних цілителів або просто знайомих, які займаються таким видом ворожіння.

Ми живемо у 21 столітті, дві тисячі років існує християнство, але все одно продовжують існувати такі магічні практики.

Ворожіння на воску є однією з численних інтерпретацій стародавніх магічних практик лиття на воду. У давнину вважалося – вода не бреше, і тому лили на неї речовину, що швидко охолоджується, наприклад олово або віск.

Віск у знахарстві споконвіку посідав чільне місце. Вода миттєво «повідомить» ворожці потрібну інформацію через відповідні фігури. Інтерпретація фігур залежить повністю від фантазії чи уяви ворожки.

Часто такі маніпуляції супроводжуються читанням молитви «Отче наш» і в присутності ікон, робиться це для того, щоб переконати людину, що ворожка все робить, звертаючись до Бога.

Але, що каже Всевишній про ворожіння і ворожбитів ми можемо побачити у Священному Писанні.

В першу чергу це порушення  заповіді:

«Не робитимеш собі різьбленого кумира чи подоби того, що на небесах угорі, і того, що на землі внизу, і того, що у водах та під землею. (Вихід, 20, 4-5).

Адже, звертаючись до різного роду ворожок ми визнаємо якусь іншу силу крім божественної. В інших місцях сказано конкретно:

«Не звертайтесь до духів померлих та до ворожбитів, і не доводьте себе до опоганення ними. Я Господь, Бог ваш!» (Левит 20:6,27).

На жаль, багато звернень до всіляких ворожінь є також серед християн, в яких сила віри та духовна твердість була підірвана спокусами чи випробуваннями  й в такому випадкові люди шукають допомоги  деінде. 

Причиною враження темними злими силами здоров’я людини є в першу чергу її слабкий духовний імунітет. Якщо навіть відкинути той факт, що серед так званих ворожок є багато шарлатанів, то в будь-якому випадку ворожба - це є загравання з темними силами, яке нагадує риболовлю, коли диявол впіймав на гачок людину немов досвідчений рибалка і то попускає волосінь, ніби відпускаючи рибу, а потім різко притягує, не залишаючи їй жодних шансів.

Так і серед людей - їм здається, що ворожба їм допомогла, ніби стали себе краще почувати, а  в духовному плані гублять свою душу.

Коди людина духовно здорова регулярно сповідається і жодні погані погляди чи вроки їй не можуть нашкодити, оскільки вона знаходиться під захистом Господа:

«Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться...

Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошести, що ходить у темряві, ані напасти духа зла опівдні… »(Пс. 90)


05.10.2023 Роман Тадра 1937
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5071 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1771 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3969 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3114 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7876 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20178 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

202

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

746

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1833

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2324
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

94
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

625
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

405
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

17627
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

910
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1155 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6042 2
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23326 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

198
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

912 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

998 2
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

423