Народне чародійство

Кожен з нас тією чи іншою мірою зустрічався з так званим народним чародійством.

Коли певна бабуся або зріла жінка знала десять способів захисту від вроків, захищала від прокльонів чи лікувала переляк  виливанням воску, викачуванням яйця та ще десятками різноманітних магічних обрядів, з шепотінням заклинань, палінням вогню та ін.

Основною причиною звернення до народних цілителів є так звані вроки або зурочення, коли людина, відчуваючи легке недомагання пов’язує свій стан зі «злим оком» і звертається до  народних цілителів або просто знайомих, які займаються таким видом ворожіння.

Ми живемо у 21 столітті, дві тисячі років існує християнство, але все одно продовжують існувати такі магічні практики.

Ворожіння на воску є однією з численних інтерпретацій стародавніх магічних практик лиття на воду. У давнину вважалося – вода не бреше, і тому лили на неї речовину, що швидко охолоджується, наприклад олово або віск.

Віск у знахарстві споконвіку посідав чільне місце. Вода миттєво «повідомить» ворожці потрібну інформацію через відповідні фігури. Інтерпретація фігур залежить повністю від фантазії чи уяви ворожки.

Часто такі маніпуляції супроводжуються читанням молитви «Отче наш» і в присутності ікон, робиться це для того, щоб переконати людину, що ворожка все робить, звертаючись до Бога.

Але, що каже Всевишній про ворожіння і ворожбитів ми можемо побачити у Священному Писанні.

В першу чергу це порушення  заповіді:

«Не робитимеш собі різьбленого кумира чи подоби того, що на небесах угорі, і того, що на землі внизу, і того, що у водах та під землею. (Вихід, 20, 4-5).

Адже, звертаючись до різного роду ворожок ми визнаємо якусь іншу силу крім божественної. В інших місцях сказано конкретно:

«Не звертайтесь до духів померлих та до ворожбитів, і не доводьте себе до опоганення ними. Я Господь, Бог ваш!» (Левит 20:6,27).

На жаль, багато звернень до всіляких ворожінь є також серед християн, в яких сила віри та духовна твердість була підірвана спокусами чи випробуваннями  й в такому випадкові люди шукають допомоги  деінде. 

Причиною враження темними злими силами здоров’я людини є в першу чергу її слабкий духовний імунітет. Якщо навіть відкинути той факт, що серед так званих ворожок є багато шарлатанів, то в будь-якому випадку ворожба - це є загравання з темними силами, яке нагадує риболовлю, коли диявол впіймав на гачок людину немов досвідчений рибалка і то попускає волосінь, ніби відпускаючи рибу, а потім різко притягує, не залишаючи їй жодних шансів.

Так і серед людей - їм здається, що ворожба їм допомогла, ніби стали себе краще почувати, а  в духовному плані гублять свою душу.

Коди людина духовно здорова регулярно сповідається і жодні погані погляди чи вроки їй не можуть нашкодити, оскільки вона знаходиться під захистом Господа:

«Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться...

Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошести, що ходить у темряві, ані напасти духа зла опівдні… »(Пс. 90)


05.10.2023 Роман Тадра 1495
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

1574 4
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3551
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

3948
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5042
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4546
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4746

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

173

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

887

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1330

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2085
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

105
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

570
20.11.2023

З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу та коронавірусної інфекції.  

1975
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

501
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5103
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

19897
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7169
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1698
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

938
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2554
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2819