Нардепи «Слуги народу» відзвітували у Франківську про рік роботи

Народні депутати 9 скликання від політичної партії «Слуга народу» прозвітували про свою діяльність у Парламенті з часу виборів. 

У четвер, 30 липня, в Івано-Франківську вони розповіли, що вдалося зробити протягом року.

Як зазначила Олена Вінтоняк, депутати рік тому поставили перед собою завдання зупинити практику потрапляння до влади з корисливих мотивів: задля привілейованого статусу чи політичної корупції. Тому першим законом, який вони ініціювали, було скасування депутатської недоторканності. Саме ці зміни народні обранці вважають одним із найбільших досягнень за рік.

«Це був прорив, — каже Олена Вінтоняк. — Депутати стали рівними зі всіма громадянами країни. Ліквідація «касти недоторканих» зменшила і корупційну цінність мандату».

Вона зауважила, що у Верховній Раді вдалось припинити кнопкодавство. Тепер це загрожує депутатам втратою мандата, а штрафні санкції за прогули засідань посилили.

Ще одне вагоме досягнення — зріс темп діджиталізації. Зокрема, зараз успішно працює електронний документообіг, що розвантажує багато різноманітних служб та значно економить кошти.

За кожним із народних обранців закріплена своя галузь. Для прикладу, за Ігорем Фрісом, народним депутатом від 84 виборчого округу,  — реформування органів юстиції. І у цій сфері вже є чимало успіхів. Він зауважив, що діяльність монобільшості — партії «Слуга народу» — це реалізація програми Президента.

«Мною було подано і зареєстровано у співавторстві 59 законопроєктів, дев'ять стали законами, більшість вже підписані або будуть подані на підпис Президенту, — говорить народний депутат Ігор Фріс. — Це цікаві законопроєкти: зокрема, першим був антирейдерський і на сьогодні ми маємо значні покращення щодо нерухомого майна та справ на підприємствах».

Зіновій Андрійович, депутат-мажоритарник за виборчим округом № 87, у своєму виступі вказав на важливості завершення реформи територіально-адміністративного устрою. Перший законопроєкт, який підтримав народний обранець у Парламенті — №1031 про скасування пайової участі.

«Завдяки законопроєкту №1031 ми дали можливість місцевим бюджетам у 2020 році зберегти близько 2 млрд грн, — зазначив він. — А законопроєкт №2231 щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів дозволив громадам зберегти 8 млрд грн».

У 2020-му працювати було нелегко, зізнаються народні обранці. Корективи у робочі плани внесла пандемія та фінансова криза, як наслідок. Роботи додалося і довелося ухвалювати нові рішення щодо запобігання пандемії та її наслідків. 

«В основному рішення стосувалися медицини, захисту бізнесу та соціальних гарантій, — зазначає Роман Мулик, народний депутат по загальнодержавному багатомандатному округу. — До прикладу, у сфері захисту бізнесу запроваджено на перевірки, заборону підвищувати відсоткову ставку за кредитами».

Вже влітку виникла ще одна проблема, яка значно нашкодила мешканцям Івано-Франківської області — повені, які затопили чимало обійсть. Через стихію постраждали всі райони області й приймати рішення щодо ліквідації наслідків у Верховній Раді потрібно було оперативно.

За словами народного депутата від 86 округу Олександра Матусевича, держава не зобов’язана була допомагати постраждалим від паводків, але стояти осторонь чужої біди влада просто не могла.

«На сьогодні люди отримують компенсації, відновлювальні роботи розпочалися. Наше зобов'язання на майбутнє — запобігання паводків. Ми вже проводили робочі наради стосовно цього питання», — пояснює він.

Такі звіти стануть щорічною практикою, щоб мешканці могли детально ознайомитися із проведеною роботою депутатів, а вся інформація буде доступною на їхніх офіційних фейсбук-сторінках.


31.07.2020 903
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5158
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1045
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

601
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5585
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1507
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1371

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

439

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1265

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1093

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1000
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

331
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

357
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1322
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

409
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

670
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5719
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

422
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

290
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

633 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1075
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

931