Нардепи «Слуги народу» відзвітували у Франківську про рік роботи

Народні депутати 9 скликання від політичної партії «Слуга народу» прозвітували про свою діяльність у Парламенті з часу виборів. 

У четвер, 30 липня, в Івано-Франківську вони розповіли, що вдалося зробити протягом року.

Як зазначила Олена Вінтоняк, депутати рік тому поставили перед собою завдання зупинити практику потрапляння до влади з корисливих мотивів: задля привілейованого статусу чи політичної корупції. Тому першим законом, який вони ініціювали, було скасування депутатської недоторканності. Саме ці зміни народні обранці вважають одним із найбільших досягнень за рік.

«Це був прорив, — каже Олена Вінтоняк. — Депутати стали рівними зі всіма громадянами країни. Ліквідація «касти недоторканих» зменшила і корупційну цінність мандату».

Вона зауважила, що у Верховній Раді вдалось припинити кнопкодавство. Тепер це загрожує депутатам втратою мандата, а штрафні санкції за прогули засідань посилили.

Ще одне вагоме досягнення — зріс темп діджиталізації. Зокрема, зараз успішно працює електронний документообіг, що розвантажує багато різноманітних служб та значно економить кошти.

За кожним із народних обранців закріплена своя галузь. Для прикладу, за Ігорем Фрісом, народним депутатом від 84 виборчого округу,  — реформування органів юстиції. І у цій сфері вже є чимало успіхів. Він зауважив, що діяльність монобільшості — партії «Слуга народу» — це реалізація програми Президента.

«Мною було подано і зареєстровано у співавторстві 59 законопроєктів, дев'ять стали законами, більшість вже підписані або будуть подані на підпис Президенту, — говорить народний депутат Ігор Фріс. — Це цікаві законопроєкти: зокрема, першим був антирейдерський і на сьогодні ми маємо значні покращення щодо нерухомого майна та справ на підприємствах».

Зіновій Андрійович, депутат-мажоритарник за виборчим округом № 87, у своєму виступі вказав на важливості завершення реформи територіально-адміністративного устрою. Перший законопроєкт, який підтримав народний обранець у Парламенті — №1031 про скасування пайової участі.

«Завдяки законопроєкту №1031 ми дали можливість місцевим бюджетам у 2020 році зберегти близько 2 млрд грн, — зазначив він. — А законопроєкт №2231 щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів дозволив громадам зберегти 8 млрд грн».

У 2020-му працювати було нелегко, зізнаються народні обранці. Корективи у робочі плани внесла пандемія та фінансова криза, як наслідок. Роботи додалося і довелося ухвалювати нові рішення щодо запобігання пандемії та її наслідків. 

«В основному рішення стосувалися медицини, захисту бізнесу та соціальних гарантій, — зазначає Роман Мулик, народний депутат по загальнодержавному багатомандатному округу. — До прикладу, у сфері захисту бізнесу запроваджено на перевірки, заборону підвищувати відсоткову ставку за кредитами».

Вже влітку виникла ще одна проблема, яка значно нашкодила мешканцям Івано-Франківської області — повені, які затопили чимало обійсть. Через стихію постраждали всі райони області й приймати рішення щодо ліквідації наслідків у Верховній Раді потрібно було оперативно.

За словами народного депутата від 86 округу Олександра Матусевича, держава не зобов’язана була допомагати постраждалим від паводків, але стояти осторонь чужої біди влада просто не могла.

«На сьогодні люди отримують компенсації, відновлювальні роботи розпочалися. Наше зобов'язання на майбутнє — запобігання паводків. Ми вже проводили робочі наради стосовно цього питання», — пояснює він.

Такі звіти стануть щорічною практикою, щоб мешканці могли детально ознайомитися із проведеною роботою депутатів, а вся інформація буде доступною на їхніх офіційних фейсбук-сторінках.


31.07.2020 923
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2861
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21011
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1943
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1325 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2342
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4024

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

653

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2118

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

798

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1389
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

94
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

446
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

981
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

102
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

727
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

723
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8180
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

756 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

858
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2140 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

802