Нардепи «Слуги народу» відзвітували у Франківську про рік роботи

Народні депутати 9 скликання від політичної партії «Слуга народу» прозвітували про свою діяльність у Парламенті з часу виборів. 

У четвер, 30 липня, в Івано-Франківську вони розповіли, що вдалося зробити протягом року.

Як зазначила Олена Вінтоняк, депутати рік тому поставили перед собою завдання зупинити практику потрапляння до влади з корисливих мотивів: задля привілейованого статусу чи політичної корупції. Тому першим законом, який вони ініціювали, було скасування депутатської недоторканності. Саме ці зміни народні обранці вважають одним із найбільших досягнень за рік.

«Це був прорив, — каже Олена Вінтоняк. — Депутати стали рівними зі всіма громадянами країни. Ліквідація «касти недоторканих» зменшила і корупційну цінність мандату».

Вона зауважила, що у Верховній Раді вдалось припинити кнопкодавство. Тепер це загрожує депутатам втратою мандата, а штрафні санкції за прогули засідань посилили.

Ще одне вагоме досягнення — зріс темп діджиталізації. Зокрема, зараз успішно працює електронний документообіг, що розвантажує багато різноманітних служб та значно економить кошти.

За кожним із народних обранців закріплена своя галузь. Для прикладу, за Ігорем Фрісом, народним депутатом від 84 виборчого округу,  — реформування органів юстиції. І у цій сфері вже є чимало успіхів. Він зауважив, що діяльність монобільшості — партії «Слуга народу» — це реалізація програми Президента.

«Мною було подано і зареєстровано у співавторстві 59 законопроєктів, дев'ять стали законами, більшість вже підписані або будуть подані на підпис Президенту, — говорить народний депутат Ігор Фріс. — Це цікаві законопроєкти: зокрема, першим був антирейдерський і на сьогодні ми маємо значні покращення щодо нерухомого майна та справ на підприємствах».

Зіновій Андрійович, депутат-мажоритарник за виборчим округом № 87, у своєму виступі вказав на важливості завершення реформи територіально-адміністративного устрою. Перший законопроєкт, який підтримав народний обранець у Парламенті — №1031 про скасування пайової участі.

«Завдяки законопроєкту №1031 ми дали можливість місцевим бюджетам у 2020 році зберегти близько 2 млрд грн, — зазначив він. — А законопроєкт №2231 щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів дозволив громадам зберегти 8 млрд грн».

У 2020-му працювати було нелегко, зізнаються народні обранці. Корективи у робочі плани внесла пандемія та фінансова криза, як наслідок. Роботи додалося і довелося ухвалювати нові рішення щодо запобігання пандемії та її наслідків. 

«В основному рішення стосувалися медицини, захисту бізнесу та соціальних гарантій, — зазначає Роман Мулик, народний депутат по загальнодержавному багатомандатному округу. — До прикладу, у сфері захисту бізнесу запроваджено на перевірки, заборону підвищувати відсоткову ставку за кредитами».

Вже влітку виникла ще одна проблема, яка значно нашкодила мешканцям Івано-Франківської області — повені, які затопили чимало обійсть. Через стихію постраждали всі райони області й приймати рішення щодо ліквідації наслідків у Верховній Раді потрібно було оперативно.

За словами народного депутата від 86 округу Олександра Матусевича, держава не зобов’язана була допомагати постраждалим від паводків, але стояти осторонь чужої біди влада просто не могла.

«На сьогодні люди отримують компенсації, відновлювальні роботи розпочалися. Наше зобов'язання на майбутнє — запобігання паводків. Ми вже проводили робочі наради стосовно цього питання», — пояснює він.

Такі звіти стануть щорічною практикою, щоб мешканці могли детально ознайомитися із проведеною роботою депутатів, а вся інформація буде доступною на їхніх офіційних фейсбук-сторінках.


31.07.2020 821
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1970
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5524 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2157 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1005

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10262
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1286
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

890