Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)

 

 

В п'ятницю, 7 березня Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернувся до теми жіночого начала світобудови. Традиціно квартирник відбувся в меморіальній квартирі академіка Художника Володимира Чернявського за сприяння Културологічної фундації "Цинамоновий Хрущ".

 

Двоє доповідачів звернулися до історичного, філософського та метафізичного аспектів жіночого начала Творіння загалом та лісторії юдської раси зокрема.

 

Філософські системи різних традицій частіше опиралися на жіноче начало як на більш зрозуміле матеріальному розумові. Як правило ці філософські системи розділяють тепле, світле, активне, тверде, випромінююче, сухе, ініціююче (запліднююче)  чоловіче начало та холодне, темне, пасивне, м'яке, поглинаюче і відображаюче, вогке, породжуюче жіноче начало.

 

Історичний аспект традиціно виражався в жіночих божествах (Венера, Афродіта) та впливі жіночих "планет" (Сонце, Марс).

 

Доповідач "історичної" частини квартирника зауважив, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, надавалася перевага "жіночності" у вигляді "Богородичного культу", який в перші століття християнства був практично відсутній і з'явився в більш пізніх версіях християнства, увібравши язичницькі версії поклоніння богині-матері всього сущого. Цікавим є той факт, що серед близько тисячі християнських чудотворних ікон в Україні лише 11 (1%) - це ікони не Богородичні або не присвячені жінкам-святим.

 

І хоча розмова велася в теоретично-метафізичному форматі, багато висновків, які зробили доповідачі та учасинки квартирника, були придатні до "викристання" і в сімейно-побутовому світі.

 

Так, згідно з давньоіндійськмим Ведами жінка є в 9 разів духовнішою та метафізично сильнішою за чоловіка. Те, чого чоловіки прагнуть досягнути в релігії, в служінні, жінка апріорі має як від народженя, так і в життєвій ситуації народження дитини, яка занурює жінку в межовий альтруїзм, який чоловікові щоб отримати, необхідно докласти багато зусиль...

 

Частину квартирника (25 хвилин з 3-годинного спілкування) - доповідь, присвячену "метафізичному" в жіночому началі світобудови можна прослухати в аудіофайлі нижче (хоча електронна версія виступу не в змозі передати неповторного живого "очного" спілкування, та й якість запису на телефон - "не дуже":)):  

 

 

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до теми Герметизму - релігійно-філософської течії епохи еллінізму і пізньої античності.

Квартирник відбудеться традиційно за підтримки Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" в четвер, 4 квітня, о 17.30 в Івано-Франківській меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського.

 

Наступними темами квартирників заплановані: "Філософія та Метафізика Карлоса Кастанеди" (4 травня), "Символізм Свободи" (не ВО:)), а також теми пов'язані з працями Якоба Бьоме, Бенедикта Спінози, Емануїла Сведенборга, Еріха Фромма та інших філософів.

 

ДОВІДКА.

Герметизм (грец. hermetismos, від Hermes — «Гермес»), герметика, герметичне вчення — релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувало елементи популярного платонізму, стоїцизму та інших філософських вчень з халдейською астрологією і перською магією, і носило підкреслено езотеричний характер. До герметичної традиції належать твори грецькою, латинською, коптською і давньовірменскою мовами, автором яких вважається бог Гермес Трисмегіст, і в яких відкриваються всі таємниці світу.

Герметизм позіционує себе як вчення про вищі закони Природи, що підкоряються як принципам причинності, так і принципу аналогії. Прихильники герметизму вважають, що в силу принципу аналогії розуміння того чи іншого причинного зв'язку може доповнюватися магічним впливом на реальність власних бажань адепта таємного вчення.

 

Представники Герметизму:

 • Джованні Піко делла Мірандола
 • Джон Ді
 • Томмазо Кампанелла
 • Йоганн Тритемій
 • Генріх Корнелій Агриппа
 • Роберт Фладд
 • Парацельс

 

Данину герметичній традиції віддавали багато мислителів XVI–XVII ст.

 • Коперник
 • Джордано Бруно
 • Йоганн Кеплер
 • Френсіс Бекон
 • Ісаак Ньютон

 

Гермес Трисмегіст (грец. Ἑρμῆς ὁ Τρισμέγιστος) — бог у елліністичному Єгипті, який сполучав у собі риси грецького бога Гермеса та єгипетського Тота. Гермесу Трисмегісту приписується авторство герметичної, себто окультної, літератури, приступної тільки для втаємничених: для давніх окультистів навіть Іліада та Одісея Гомера фігурували поміж книжками Гермеса Трисмегіста.

Пізніше поняття герметичної літератури та філософії, зробилось синонімом алхімії, що намагалася відкрити таємницю перетворювати дешеві метали на дороге золото та знайти еліксир довгого, чи навіть безсмертного, життя. З огляду на те, що герметична література була зрозуміла тільки втаємниченим, важалося, що скарби знання, в них вложені, Гермес Трисмегіст убезпечив від ока профана магічними печатками. Тому слово герметичність почало означати — щільно замкнений, а герметизм — таємну науку, виложену в тих герметичних книжках.

Іспанський філософ Ортеґа-і-Гассет в своїй відомій книзі «Бунт мас» говорив про інтелектуальний герметизм масової людини, себто про її щільну непросякальність небажаним їй ідеям і думкам: «Цей осібняк знаходить в своїй духовості репертуар ідей, цілком вироблений (іншими людьми). Він вирішує їх твердо триматися, вважаючи, що йому їх цілком вистачає… Ця мірнота знаходить у собі ідеї, але не вміє їх творити. Вона навіть не підозрює, в якому тонкому оточенні вони витворюються. Вона хоче висловити ідею, але не хоче прийняти умови які потрібні для вироблення думки. І тому її ідеї — тільки бажання, прив'язані до слів… Масова людина відчула б себе розгубленою, коли б вона побачила себе примушеною прийняти дискусію з кимсь, — тому вона інстинктивно відкидає цей найвищий трибунал, що знаходиться поза нею…» Герметизм душі, що не хоче дискусій, кидає маси в т. зв. безпосередню акцію, що її наказує їм перший ліпший демагог, який у своїй амбітності, не дбає про те, де правда, а тільки про те, як використати для власної кар'єри інтелектуальний герметизм маси".

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 

Аудіофайл квартирника на тему індіської філософії за "Євангелієм Шрі Рамакрішни":

 

 


11.03.2013 1945 4
Коментарі (4)

Це я 2013.03.11, 19:46
Класно, цікаво, спокійно....... А я знов не пішов! Бо був дощ і болото... Ганьба мені!!!
fdhnm 2013.03.12, 09:41
придурки
Остап 2013.03.12, 10:14
Супер, Хоть щось робиться цікаве в цьому мухосранську........ Молодці, а де це, як попасти на квартирник?
Валя 2013.03.12, 10:41
Молодці! Заграла вже ця політика.
10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

873
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

743
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

472
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3023
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1094
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2186 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

101

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2902

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3713

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6895
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2805
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

952
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4176
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

391 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

876
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1676
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1525
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

325
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

133
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1397 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

626
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2760