Найдорожча і незвичайна їжа в світі

 

Найдорожча пряність у світі - шафран. Справжній шафран представляє собою тичинки рослини сімейства крокусових (Crocus sativus). З тичинок квіток чорнобривців також виготовляється шафран, званий помилковим, або імерітінскім. Тичинки збираються вручну, а потім висушуються.  

 

Для отримання півкілограма прянощів потрібно 225000 тичинок. Щоб облагородити блюдо, розраховане на трьох-п'ятьох людей, достатньо не більше ніж шести тичинок справжнього шафрану. Імерітінскій же шафран використовується в істотно більших кількостях і не дає такого аромату. Один кілограм справжнього шафрану коштує близько 6000 доларів.


Найдорожчий в світі горіх - це макадамія. Колись макадамія була основним продуктом харчування для австралійських аборигенів, а тепер стала вишуканим і дуже корисним ласощами. Всього два види цих горіхів культивуються (плантації є в Австралії, Бразилії, Південній Африці, на Гавайях і на півдні США). Висота дерева макадамії досягає 40 метрів, плодоносить воно до 100 років, проте очистити горіх від шкарлупи - завдання не з легких. Через складності з розведенням і видобутком делікатесу його виробляють не більше 40 тонн на рік. Вартість одного кілограма макадамії навіть на його історичній батьківщині перевищує 30 доларів.
Найдорожча ікра в світі - зовсім не чорна. І навіть не рідкісна сіра. Найдорожча - це "Алмас", ікра білуги-альбіноса, зрідка експортована з Ірану. Сто грамів ікри, упакованої в неодмінну баночку з чистого золота, обійдуться покупцеві приблизно в 2000 доларів.Як відомо, найдорожчий гриб в світі - це білий трюфель. Не можна встановити якусь точну ціну за кілограм цього делікатесу, тому що майже кожен великий гриб продається з аукціону. Іноді це не йде на користь ні покупцям, ні товару. Так, у 2004 році куплений за 28 000 фунтів стерлінгів гриб вагою в 850 грамів ... просто протух. Невтішний покупець закопав його саду в надії, що на його місці виросте новий гігант, але згодом був змушений передати останки на батьківщину покійного, до Тоскани. На початку листопада 2007 року три гонконгських магната вскладчину придбали 750-грамовий гриб за 209 000 доларів (поки це найбільші гроші, які коли-небудь віддавали за трюфель). З цим екземпляром не трапилося нічого страшного: його благополучно приготували і з'їли на ексклюзивному трюфельному банкеті, де зібралися сім'ї і друзі магнатів.
Здавалося б, вже звичайний-то картопля не може коштувати надхмарні тисячі! Нічого подібного. Винахідливі селяни, які живуть на острівці Нурмуатье, щорічно збирають не більше 100 тонн сорту "La Bonnotte" в рік. Так як божественний бульба (а за легендою, саме цей сорт вивів верховний бог інків) виключно ніжний, збирати його можна тільки вручну. Найдорожча картопля в світі коштує приблизно 500 євро за кілограм.
Найдорожче в світі м'ясо - це яловичина. Причому не проста, а мармурова. Причому - обов'язково з японських корів Вагіу. Протягом століть цих корів розводили лише в Японії, недалеко від міста Кобе, зверталися з ними шанобливо і годували лише найкращими травами, а також щодня натирали саке та поїли пивом. Довгий час японці не експортували худобу для розведення, однак тепер корів Вагіу розводять і в Австралії. Але на вартості м'яса це позначилося виключно в сторону підвищення: для поліпшення якості продукції австралійські фермери стали давати коровам червоне вино (по 16 доларів за пляшку). 200 грамів філе коштує в Європі більш 100 доларів. Деякі, особливо ніжні шматочки продають і за тисячу доларів.
Найдорожчий в світі бутерброд має горду назву "платиновий клубний сендвіч фон Ессен" (von Essen Platinum Club Sandwich). Спробувати його, заплативши 100 фунтів (майже 200 доларів), можна в готелях мережі "Фон Ессен". Сендвіч цей справді смачний, адже до його складу входять: іберійська шинка, Бресская пулярка, білі трюфелі, перепелині яйця, висушені італійські помідори та хліб, приготовлений на особливій заквасці.Найдорожчу в світі піцу "Luis XIII" пропонує молодий італійський кухар Ренато Віола. Коштує вона 8300 євро. За словами автора, "ця ціна не перебільшена, якщо мати на увазі ексклюзивні продукти і двох чоловік які приїжджають на будинок щоб її приготувати". Піца, окрім основи, готується в присутність клієнта. До складу входять: моцарелла буффало, три типи ікри, а також червоний лангуст, креветки і омар (все це, природно, елітно і дуже дорого). Навіть сіль в цій піці не звичайна і навіть не морська, а австралійська рожева "Murray River".Найдорожчий омлет в світі можна з'їсти в ресторані нью-йоркського готелю "Le Parker Meridien". Коштує він тисячу доларів. Крім власне яєць в омлеті присутні цілі лобстери. Подається він на подушці із смаженої картоплі, а прикрашений - десятьма унціями севрюжья ікри.Найдорожчий десерт у світі подають в нью-йоркському ресторані "Serendipity 3". Вершкове морозиво на 25 сортах какао, прикрашене збитими вершками, шматочками їстівного золота, а також маленької шоколадкою "La Madeline au Truffle" від "Knipschildt Chocolatier", подається в келиху, прикрашеному золотою облямівкою і алмазами із золотою ложечкою, також обробленою алмазами. Коштує це пишність 25 000 доларів. Про бажання покуштувати десерт необхідно попереджати заздалегідь. До речі, порожній посуд клієнт може забрати з собою.


Найдорожчий в світі шоколад називається "Chocopologie by Knipschildt". Проводиться він в США фірмою "Knipschildt Chocolatier". Природно, це темний шоколад. Природно, він не призначений для тривалого зберігання: адже для того, щоб кондитерські вироби довше не псувалися, доводиться використовувати більш дешеві інгредієнти, що неприпустимо в "шоколадостроеніі від кутюр". За фунт (453 грами) "Chocopologie by Knipschildt" доведеться заплатити 2600 доларів.Найдорожча кава в світі - "Kopi Luwak" - виробляється з зерен не якогось унікального сорту, а, швидше, унікального життєвого шляху. "Kopi" по-індонезійськи означає "кава", а "Luwak" - це невелика тварина, різновид ціветти, звірка сімейства віверрових. Лювак є дрібним хижаком, але любить поласувати стиглими плодами кавового дерева, причому вибирає найкращі. Кава він з'їдає набагато більше, ніж може перетравити. Неперетравлені зерна, пройшовши через кишечник тварини, піддаються впливу його ензимів і, як клянуться любителі "Kopi Luwak", набувають неповторні смак і аромат. Кілограм кави, якому допоміг з'явитися на світ лювак, коштує від 300 до 400 доларів. Більшість споживачів цього сорту, як, втім, зазвичай і буває з усіма дорогими продуктами харчування, живе в Японії.Найдорожчий у світі чай називається Дахунпао, що в перекладі означає "Великий червоний халат". Належить він до улунів (чаїв сильної ферментації, що володіє інтенсивним смаком і ароматом). Отримують "Великий червоний халат" з листа всього шести кущів, що ростуть недалеко від монастиря Тяньсинь. Вік цих унікальних кущів - 350 років. Щороку збирали не більше 500 грамів легендарного чаю, вартість готового продукту досягала .685 тисяч доларів за кілограм. У 2005-му році 20 грамів чаю (чотири ложки) на аукціоні в провінції Фуцзянь продали за 208 тисяч юанів (близько 25 000 доларів), а тижнем раніше таку ж кількість - за 24 000 доларів. У 2006-му році весь урожай передали на зберігання в китайський Національний музей чаю, на подальший збір було оголошено мораторій. Відтепер чаєм Дахунпао не зможе насолодитися ніхто. Однак з 80-х років минулого століття материнські кущі почали розмножувати вегетативним способом. Одержуваний з них чай теж називається "Великий червоний халат», проте знавці вважають, що він не йде ні в яке порівняння з цим Дахунпао.


Найдорожчий в світі чайний пакетик створили англійські ювеліри на честь 75-річчя чайної компанії "PG". Пакетик вручну прикрашений 280 діамантами. Він коштує 7 з половиною тисяч фунтів стерлінгів. Цей пакетик був частиною розіграшу призів, гроші від якого направили на будівництво дитячої лікарні в Манчестері.Найдорожче шампанське в світі - "Perrier Jouet Belle Epoque Blanc de Blanc" - виготовляється з особливого винограду, який збирають тільки з двох маленьких ділянок виноградника містечку Cotes des Blancs. Створюється воно тільки в роки найкращого врожаю винограду. У 2007 році в Росію було завезено тільки 156 пляшок цього напою, вручну розписаних в стилі арт-нуво. Кожна пляшка ємністю 0.75 літра коштує близько тисячі євро.


Найдорожчий в світі віскі - "The Macallan Fine & Rare Vintage" 60-річної витримки, розлитий по пляшках в 1926 році - ви не зможете придбати ні за які гроші. Однак ціна його відома: 38 000 доларів. Бажаючим пропонується купити за 10 з гаком тисяч аналог жаданого напою - "Macallan Fine & Rare" 1938-го року випуску.


Найдорожчий в світі ром був розлитий по пляшках в 1940 році ямайської компанією "Wray & Nephew". Зараз залишилося всього чотири ємності, кожна з яких оцінюється в 53 000 доларів. Саме з цим ромом готується знаменитий коктейль "Mai Tai", який, природно, з кожним днем ​​теж стає все дорожче.


Незважаючи на те, що коктейль "Diamonds-Are-Forever" змішується не з найрідкісніших інгредієнтів, він є найдорожчим на сьогоднішній момент - 11 000 євро за келих. А вся справа в тому, що традиційну оливку в ньому замінює алмаз розміром в 1.6 карата. Замовити це алкоювелірное диво можна в готелі Рітц-Карлтон в Токіо.


Найдорожче в світі пиво - бельгійське "Vieille Bon Secours" - можна придбати в лондонському барі Bierdrome. Пляшка коштує близько тисячі доларів, пінту наллють за 79 доларів.Найдорожча в світі горілка "Diva" приготовлена ​​шотландськими майстрами з дотриманням всіх мислимих і немислимих правил. Вона фільтрується через вугілля північній берези, а для повного очищення - крізь пісок і крихту діамантів та інших дорогоцінних каменів. Стандартна бутель прикрашається кубічними цирконами, проте за бажанням замовника вони можуть бути замінені на будь-які інші самоцвіти. В залежності від вартості прикрас варіюється і ціна пляшки - від стандартних 400 до 1000 доларів.Найдорожча в світі питна вода називається "Kona Nigari" і добувається не з артезіанських свердловин або льодовиків, а в глибині океану недалеко від узбережжя Гаваїв. Морська вода опріснюється, очищається і розливається в пляшки ємністю 0.06 або 5 літрів. Велика бутель буде коштувати більше 2000 доларів, за маленьку ж доведеться заплатити всього 33 з половиною долара. Найцікавіше, що пити її просто так не можна: перед вживанням "Kona Nigari" потрібно
розбавляти звичайною водою.

 

За матеріалами: izum.darievna.ru


28.04.2012 2444 0
Коментарі (0)

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

681
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

944
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7476 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2416
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2320
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2550

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

402

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

748

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

845

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

547
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

248
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

425
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

526
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38023
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

403
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

542
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

700
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

247
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

357
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

288
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

981
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

625 1