Найпоширеніші запитання від виборців до Едуарда Прощука зі «Слуги народу»

Команда кандидата у нардепи від партії «Слуга народу» Едуарда Прощука отримує велику кількість запитань від виборців, яких цікавлять і загальнополітичні теми й запитання особистого характеру.

Нагадаємо, Едуард Прощук йде у Верховну Раду від партії «Слуга народу» у 85-му виборчому окрузі, куди входять Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького. Ми зібрали найпоширеніші запитання до кандидата та відповіді на них.


Чому відомий на Івано-Франківщині підприємець і меценат вирішив йти у політику?

Сьогодні в суспільстві запит на зміни, на нові обличчя. Разом з тим, я розумію: якщо не буде ініціативи, не буде людей, які вболівають за свій край і хочуть його змінити, – то це шлях в нікуди. Тому й вирішив йти у Раду. Я не збираюся емігрувати, тут  виховую дітей і хочу тут жити. Натомість хочу змінити правила гри, щоб вони були такими, як повинні. Я приєднався до команди Володимира Зеленського, бо це можливості, адже він має велику підтримку в суспільстві. Якщо Верховна Рада сформується  за його більшості, що вже видно за соціологічними опитуваннями, - то це шанс справді змінити країну: через законопроекти і формування професійного уряду.

У чому особливість вашої програми кандидата у народні депутати?

Я не хочу вигадувати велосипед. Моя програма – це передусім конкретний перелік запитів від суспільства та від мого округу зокрема, які потрібно вирішити і які стосуються соціальної сфери, оптимізації тарифів для населення, підтримки підприємництва і молодих ініціативних людей. Вирішення екологічної ситуації, покращення транспортної інфраструктури, підтримка соціально-економічного розвитку та багато іншого.

Читайте також: 10 фактів про Едуарда Прощука зі «Слуги народу»

Як ви бачите вирішення проблеми зі сміттям, адже Україна буквально захлинається у ньому? До того ж, є велика кількість стихійних сміттєзвалищ, нема заводів із переробки.

Усі ці питання треба вирішувати за участі експертів, з якими я вже опрацьовую екологічні проблеми. Сміттєпереробних заводів європейського зразка немає ще ніде в Україні. Це колосальна проблема, яку потрібно буде вирішувати вже новому скликанню Парламенту. Перший сміттєпереробний завод побудують у Львові. В Одесі вже завершили проектування аналогічного заводу. Вважаю, що це питання має бути вирішене на загальнодержавному рівні. Щодо сміття, то діючі полігони будемо моніторити на предмет дотримання технології захоронення. 

Штрафи за незаконне вивезення сміття зробимо космічними! Також я буду вимагати проведення рекультивації діючих полігонів у нашому окрузі. Це поки що єдиний більш-менш дієвий спосіб нівелювати негативний вплив відходів. 

Чи є надія, що пенсії зростуть, бо на те, що зараз платять, – прожити неможливо?

Я йду в парламент ще й для того, щоб домогтися від уряду збільшення пенсії. Політики багато розповідають, що пенсію не можна збільшити, бо тоді потрібно збільшувати податки тим, хто працює, або забирати гроші з інших сфер. Але вони забувають, що в нас є багато пенсіонерів, серед яких генерали, колишні високопосадовці, які отримують майже 100 тисяч гривень пенсії! І це в той час, коли лікар або вчителька, які все життя працювали на одній роботі й отримували невеличку зарплату, отримують пенсію менше 2 тисяч гривень у місяць. Це справді ганьба. Величезні пенсії необхідно обмежити, і тоді знайдуться кошти, щоб підняти пенсію іншим. Це кроки, які треба зробити в першу чергу.

Яке у вас бачення розвитку медицини: реформа буде продовжуватися?

Медицина повинна йти на крок попереду: не лікувати хворобу, а попереджати її. Вже є старт медреформи: закупівля ліків без посередників, а напряму; створення мережі сімейних лікарів; також сьогодні діють реальні програми для тих, хто має потребу в медикаментах – «Доступні ліки» та низка інших позитивних змін. Звісно, як і будь-яка галузь, медична сфера потребує постійної уваги. Так само буде проведений комплексний аудит всієї матеріально-технічної бази, буде запроваджено систему обов’язкового медичного страхування. Рівень медицини треба піднімати.

Скільки будете доступні для людей, коли станете депутатом Верховної Ради? 

Коли стану депутатом, я буду доступним щодня, 7 днів на тиждень. Звісно, деколи хотів би поспати і побути з дітьми та родиною (сміється, - ред.), адже я – батько і чоловік. Щоб результативно працювати на окрузі, ми розробили графіки прийому громадян. В нас працюють відкриті офіси у Рогатині та Калуші. Ви можете туди завітати.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині працює гаряча лінія Едуарда Прощука зі «Слуги народу». Такий кол-центр працює без вихідних та без перерв з 10:00 до 17:00.

Контактні телефони гарячої лінії: 095 515 61 88, 095 476 97 00, 095 482 42 99, 095 505 29 65, 095 493 77 04, 095 227 67 46. За ними всі охочі зможуть отримати інформацію про Едуарда Прощука зі «Слуги народу», повідомити про проблеми свого населеного пункту чи висловити свої пропозиції з розвитку регіону.

Також у Калуші та Рогатині працюють відкриті офіси Едуарда Прощука. В офісах чекають на людей, які мають цікаві ідеї для покращення життя у своїх селах та містечках. Відкритий офіс працює щоденно. Адреса офісу в Калуші: проспект Лесі Українки, 40, другий поверх. Адреса офісів у Рогатині: вул. Івана Франка, 1, поверх. 3 (міський штаб); вул. Галицька 42-б (районний штаб).


Читайте також:

«Лідерські якості та цілеспрямованість в Едуарда з дитинства», - Ліда Прощук про сина

Відомі люди Івано-Франківщини підтримали кандидата від «Слуги народу» Едуарда Прощука

На Івано-Франківщині запрацювала «гаряча лінія» Едуарда Прощука зі «Слуги народу»

Едуард Прощук об’єднує навколо себе волонтерів

У Калуші та Рогатині розпочав роботу відкритий офіс Едуарда Прощука (фото)

Едуард Прощук йде у Верховну Раду від рідного округу №85


11.07.2019 2888 2
Коментарі (2)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

333
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13801 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1576
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

870
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6137
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1721

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

638

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1466

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1166
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

520
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

659
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1579
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

600
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

879
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5924
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13641
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

249
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

547
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

485
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

792 2