«Лідерські якості та цілеспрямованість в Едуарда з дитинства», - Ліда Прощук про сина

У День родини ми поговорили з Лідою Прощук. Ця добра жінка – мама Едуарда Прощука. Він йде від партії «Слуга народу» у Верховну Раду від Калуського, Рогатинського та Галицького районів.

Ліда Прощук каже, що в синові поєдналися її доброта і батькова цілеспрямованість. У відвертому інтерв’ю мами про сина – про дитинство Едуарда Прощука, перші перемоги та шлях у політику.


– Сьогодні Едуард Прощук є найцікавішим кандидатом по 85 округу, власне про нього найбільше говорять. Ми знаємо його як голову Федерації вільної боротьби Івано-Франківщини, як мецената, як підприємця. Розкажіть про його дитинство.

– Едуард виріс та вчився у Калуші. Школа була з математичним нахилом. Зі шкільних років був дуже відповідальним, самостійним та дисциплінованим. Намагався ніколи не пропускати школу. Навіть коли хворів, важко було вмовити залишитися вдома.

Окрім навчання, він також дуже любив школу, бо там були його друзі. З ними він дружить і досі, в дорослому віці. Вчителі завжди мені казали, що в Едуарда яскраво виражені лідерські якості, він дуже активний та має математичний склад розуму.

Він ніколи не скаржився на якісь проблеми на вулиці чи в школі. Завжди все вирішував сам.  Хоч знав, що нам можна все розповісти і ми завжди були готові допомогти.

– У якому віці Едуард почав займатися спортом?

– Ще з першого класу, за компанію з друзями, Едуард пішов на гурток з вільної боротьби. Ми його підтримували у цьому, хоча й ніколи не примушували ходити. Був час, що він залишав цей гурток, пробував відвідувати інші, але за деякий час знову повертався.

Будь-який спорт – це важка праця. Ми, як батьки, це розуміли. І ніколи не ставили завдання, що він має перемагати в змаганнях. Просто раділи його участі, раділи, що він вільний час проводить не на вулиці, а в спорті. Першу нагороду він отримав у першому класі – це така велика ваза, яку досі зберігаємо вдома. А закінчуючи школу, він вже отримав майстра спорту.

Едуард завжди все встигав. Крім спорту, також брав участь в олімпіадах з математики та з англійської мови.

– У дитинстві він не мріяв продовжити гарну справу батька – пекти хліб?

– В Едуарда ще зі школи проглядалися підприємницькі задатки. Саме тому він пішов вивчати фінанси у Прикарпатському національному університеті.

До речі, мій чоловік досі займається хлібопекарським бізнесом, ось уже 20 років. Едуард завжди підтримував справу батька. Коли вже завершив університет, давав поради, ділився баченням.

Насправді, саме батько його сформував як особистість, людину, яка багато працює і досягає поставлених цілей. Я ж, як мама просто його підтримувала у всьому. Так і поєдналися в Едуарда моя доброта і батькова цілеспрямованість.

– Сьогодні День родини. А українські родини завжди об’єднують спільні традиції. Які традиції були у вас?

– Найцікавіша традиція, яку Едуард досі згадує з теплотою, це наші щорічні поїздки на Великдень та Різдво до бабусь та дідусів. Там збиралися Едуардові двоюрідні брати та сестри. Вони гуртом колядували і дуже весело проводили час.

Зараз в Едуарда вже є своя сім’я, дружина та діти, але ми досі дотримуємося цієї традиції. І вже правнуки їдуть до бабусь і дідусів.

Моя мама дуже зраділа, коли почула, що Едуард іде в депутати. Сказала, що такі люди, які захищатимуть українські традиції та звичаї, дуже потрібні в Парламенті. 

– А як ви сприйняли новину, що Едуард іде в депутати? Не злякалися, що конкуренти почнуть писати про нього щось погане?

– Едуард має багато друзів і велике коло знайомих. Він завжди готовий усім допомогти: комусь порадою, а комусь ділом. Тому його так усі люблять. І про нього завжди чую від людей тільки хороше. І я дуже щаслива від того, що маю такого хорошого сина.

Знаю, що у політиці багато підступних людей. Тому розумію, що можуть на нього придумувати якісь наклепи. І, справді, дуже б цього не хотілося. Але знаю активну громадянську позицію Едуарда. Він завжди казав, що за Україну потрібно боротися і робити все, щоб наші люди жили краще та щасливіше. І молоді люди повинні не боятися, а йти в політику, якщо знають як можна змінити країну на краще. Так, щоб люди не були змушені виїжджати на заробітки за кордон, щоб у нас були кращі дороги. Тому я просто підтримала це його рішення, як підтримувала всі його рішення ще з того часу, як він був дитиною.

– Чи радився він з вами перед тим, як прийняти це рішення?

– З нами, батьками, він не радився. Він порадився зі своєю дружиною. А нам вже повідомили рішення. Ми, як завжди, просто підтримали його в його добрих починаннях. Бо це дійсно хороша справа – розбудовувати Україну.

Впевнена, що округ потребує і давно чекав такої людини як Едуард. Його всі люблять та поважають, бо він усіх чує та спілкується з людьми.  


08.07.2019 6621
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1818
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1815
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5358 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

740

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

933

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

969
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1719
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

860
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1361
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1236
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

833
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041