Найбільша проблема – відсутність практичних вмінь: як навчають майбутніх медиків в режимі «онлайн» у Фаховому коледжі ІФНМУ

Під час дистанційного навчання у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ використовують спеціальні платформи тестування, щоб перевірити рівень знань студентів.

Про це журналістці Фіртки розповів Олександр Бульбук, директор коледжу.

«У нас навчаються студенти після 9 класу, яким на певному етапі потрібно складати ЗНО. Тож маємо спеціальну платформу, де є потрібні предмети і кожен студент має до них доступ. Так вони й готуються в умовах дистанційного навчання», - пояснює Олександр Бульбук.

До слова, у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ навчаються приблизно 550 студентів на чотирьох відділеннях, зокрема:

  • медсестринське;
  • фельдшерське;
  • зуботехнічне;
  • фармацевтичне.

«Кількість охочих вивчати медицину за останні два роки дещо зменшилась. Можливо, це пов’язано із ситуацією, яка зараз в країні, особливо це стосується медсестринської справи», - ділиться директор коледжу.

читайте також: «Таланти серед нас»: у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ провели конкурс до дня навчального закладу

Однак, щоб заохотити та додати мотивації, за словами директора коледжу, студентам повідомляють про вакансії за спеціальністю.

«Цьогоріч ми ініціювали таку річ, що, власне, узгодили з роботодавцями, що ми готові розглядати всі їхні пропозиції. Дистанційне навчання не дає можливості спілкуватись зі студентами повноцінно.

Втім, наприклад, нещодавно Бурштинська міська лікарня повідомила нам, що їм потрібен фармацевт з освітою молодшого спеціаліста і ми цю інформацію поширюємо, студенти відгукуються і роботодавець вже проводить співбесіди», - пояснює Олександр Бульбук.

За його словами, в умовах дистанційного навчання найбільшою проблемою для майбутніх медиків є відсутність практичних вмінь.

«Студенти, які навчаються у нас, повинні працювати руками. Як мінімум, зробити правильно укол. В університеті є навчально-практичні центри і коли при посиленому карантині не можна вчитися у лікарнях, то студентам забезпечуємо можливість відпрацювати практичні вміння згодом.

Наприклад, для зубних техніків – це моделювання та виготовлення зубів. Тому щойно є можливість вийти на навчання у звичному режимі – викладачі одразу ж націлені на практичну підготовку.

Тим часом у режимі «онлайн» вивчають теорію. Хоча у нас є викладачі, які й в таких умовах імпровізують і намагаються організувати практику в домашніх умовах, але це все одно не те», - ділиться Бульбук.

Втім, як пояснює лікар, у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ сподіваються, що повернуться до звичного режиму навчання вже з наступного семестру, тобто з 10 січня.

«Ми маємо партнерів у Польщі, Німеччині, то що мені у них дуже імпонує – налагоджена академічна спільнота колишніх випускників. Випускники будь-якого європейського вишу завжди мають при собі чи то блокнотик з тематичною емблемою, чи то форму або халат.

Я от закінчив стоматологічний факультет і завжди готовий їм допомогти, тому що це вже як наша навчальна родина. Таку ж ідею хотів би впровадити й у нашому коледжі», - підкреслив науковець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Викладачі Івано-Франківського медичного університету стали переможницями конкурсу молодих вчених на з’їзді інфекціоністів України

"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки

Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"


31.12.2021 Тіна Любчик 2007 1
Коментарі (1)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

328
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13743 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1564
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

864
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6124
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1717

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1460

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

652
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1574
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13581
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

241
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

543
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

481
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

786 2