Нагороди, звернення і обмеження: підсумки 23-ї сесії Івано-Франківської облради (фото)

Відбулася 23-а сесія Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання. Загалом депутати за 6 годин роботи розглянули понад 60 питань.


Перед початком роботи голова обласної ради Олександр Сич та голова ОДА вручили державні та обласні відзнаки мешканцям Івано-Франківщини. Разом з цим керівники області вручили прикарпатцям Посвідчення бійця-добровольця АТО.

Першим народні обранці обговорили питання щодо виконання Державного Гімну України, молитви та хвилини мовчання на вшанування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність держави в навчальних закладах області.

Розгляд питань порядку денного продовжився обговоренням звернень обласної ради до центральних органів державної влади.

Вони стосувалися недопущення екстрадиції громадян до Російської Федерації, вжиття невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства та врегулювання статусу лісів, перевірки дотримання дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії "Надра України" "Західукргеологія" вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, приведення Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015. №2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" у відповідність до Закону України "Про ринок природного газу", законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування.

Також депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2018 року, а також інформацію прокурора області та начальника Головного управління Національної поліції в області про результати їх роботи.

Потім депутати облради затвердили зміни до перспективного плану формування територій громад області.

Низка питань, які отримали підтримку депутатського корпусу, стосувалися доповнення Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2022 роки, внесення змін до одинадцяти діючих обласних програм та прийняття шести нових.

Серед іншого, депутати схвалили блок кадрових питань та проектів рішень, спрямованих на впорядкування майна і земельних ділянок спільної власності територіальних громад області.

Згодом депутати внесли зміни до Регламенту облради сьомго демократичного скликання. Йдеться про можливість обмеження права особи бути присутньою на пленарному засіданні ради у випадку вчинення нею будь-яких дій, що перешкоджають роботі ради, її органів та депутатів, а також з метою недопущення протиправних дій (вчинення бійки, хуліганських дій, появи у нетверезому стані, викриків тощо).

Як відзначив голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту Михайло Торб’як, таке рішення жодним чином не обмежує право людей перебувати в сесійному залі. У свою чергу, голова обласної ради додав, що зміни запропоновані виключно з метою забезпечення правопорядку під час проведення сесійних засідань.

Депутати затвердили нову обласну соціальну програму "Розвиток пластового руху Прикарпаття" на 2018-2022 роки. Таке рішення було прийнято на пленарному засіданні 23-ої сесії обласної ради 21 вересня 2018 року.

Програма має на меті поширення та популяризацію пластової методики виховання, яка сприяє формуванню патріотичної свідомості, здорового способу життя, активної громадянської позиції, лідерських якостей, фізичного розвитку дітей та молоді Прикарпаття.

"Пластовий рух має свою методику патріотичного виховання дітей та молоді. І вона відрізняється від совєтського пропагативного виховання. Адже, на відміну від піонерів, до яких входили майже 100% дітей, у Пласт діти йдуть добровільно. Там немає оплати за виховну роботу. Там працюють саможертовно тільки ті, що хочуть працювати і розуміють, який вклад ця організація робить у соціально-патріотичному вихованні підростаючого покоління. Тому Програма розвитку пластового руху Прикарпаття навіть є запізнілою. Ми до цього часу намагалися допомагати, створили дитячо-юнацький пластовий центр. Пласт бере участь у Конкурсі проектів серед молодіжних організацій. Але він все одно потребує підтримки, а відповідно - і грошей", - мотивував актуальність прийняття Програми голова обласної ради Олександр Сич.

На реалізацію Програми передбачено орієнтовані обсяги фінансування з обласного бюджету на 2018-2022 роки в сумі понад 4 мільйони гривень.

У 2018 році за кошти обласного бюджету планується видати перший з трьох запланованих томів наукової праці "Західноукраїнська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія", яка готується науковцями Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Це передбачено рішенням обласної ради "Про внесення змін до обласної комплексної програми "Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки" на 2018-2019 роки".

Раніше в рамках Програми на 2018 рік було заплановано фінансування видання наукової праці у розмірі 300 тисяч гривень. Відтак, завдяки збільшенню фінансування даного заходу на 150 тисяч гривень, перший том енциклопедії буде виданий вже до кінця 2018 року.

Ще два томи праці будуть видаватися за кошти обласних бюджетів Львівської і Тернопільської областей.

Загалом, обійшлося без скандалів, блокувань трибуни та пікетів.


підготував Ростислав Ковтун

 

Фотогалерея


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

247
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2893
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21051
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1959
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1339 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2346

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

677

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2127

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

810

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1397
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

127
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

459
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

989
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

127
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

741
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

728
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8202
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

801 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

867
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2154 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

809