Нагороди, звернення і обмеження: підсумки 23-ї сесії Івано-Франківської облради (фото)

Відбулася 23-а сесія Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання. Загалом депутати за 6 годин роботи розглянули понад 60 питань.


Перед початком роботи голова обласної ради Олександр Сич та голова ОДА вручили державні та обласні відзнаки мешканцям Івано-Франківщини. Разом з цим керівники області вручили прикарпатцям Посвідчення бійця-добровольця АТО.

Першим народні обранці обговорили питання щодо виконання Державного Гімну України, молитви та хвилини мовчання на вшанування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність держави в навчальних закладах області.

Розгляд питань порядку денного продовжився обговоренням звернень обласної ради до центральних органів державної влади.

Вони стосувалися недопущення екстрадиції громадян до Російської Федерації, вжиття невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства та врегулювання статусу лісів, перевірки дотримання дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії "Надра України" "Західукргеологія" вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, приведення Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015. №2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" у відповідність до Закону України "Про ринок природного газу", законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування.

Також депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2018 року, а також інформацію прокурора області та начальника Головного управління Національної поліції в області про результати їх роботи.

Потім депутати облради затвердили зміни до перспективного плану формування територій громад області.

Низка питань, які отримали підтримку депутатського корпусу, стосувалися доповнення Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2022 роки, внесення змін до одинадцяти діючих обласних програм та прийняття шести нових.

Серед іншого, депутати схвалили блок кадрових питань та проектів рішень, спрямованих на впорядкування майна і земельних ділянок спільної власності територіальних громад області.

Згодом депутати внесли зміни до Регламенту облради сьомго демократичного скликання. Йдеться про можливість обмеження права особи бути присутньою на пленарному засіданні ради у випадку вчинення нею будь-яких дій, що перешкоджають роботі ради, її органів та депутатів, а також з метою недопущення протиправних дій (вчинення бійки, хуліганських дій, появи у нетверезому стані, викриків тощо).

Як відзначив голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту Михайло Торб’як, таке рішення жодним чином не обмежує право людей перебувати в сесійному залі. У свою чергу, голова обласної ради додав, що зміни запропоновані виключно з метою забезпечення правопорядку під час проведення сесійних засідань.

Депутати затвердили нову обласну соціальну програму "Розвиток пластового руху Прикарпаття" на 2018-2022 роки. Таке рішення було прийнято на пленарному засіданні 23-ої сесії обласної ради 21 вересня 2018 року.

Програма має на меті поширення та популяризацію пластової методики виховання, яка сприяє формуванню патріотичної свідомості, здорового способу життя, активної громадянської позиції, лідерських якостей, фізичного розвитку дітей та молоді Прикарпаття.

"Пластовий рух має свою методику патріотичного виховання дітей та молоді. І вона відрізняється від совєтського пропагативного виховання. Адже, на відміну від піонерів, до яких входили майже 100% дітей, у Пласт діти йдуть добровільно. Там немає оплати за виховну роботу. Там працюють саможертовно тільки ті, що хочуть працювати і розуміють, який вклад ця організація робить у соціально-патріотичному вихованні підростаючого покоління. Тому Програма розвитку пластового руху Прикарпаття навіть є запізнілою. Ми до цього часу намагалися допомагати, створили дитячо-юнацький пластовий центр. Пласт бере участь у Конкурсі проектів серед молодіжних організацій. Але він все одно потребує підтримки, а відповідно - і грошей", - мотивував актуальність прийняття Програми голова обласної ради Олександр Сич.

На реалізацію Програми передбачено орієнтовані обсяги фінансування з обласного бюджету на 2018-2022 роки в сумі понад 4 мільйони гривень.

У 2018 році за кошти обласного бюджету планується видати перший з трьох запланованих томів наукової праці "Західноукраїнська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія", яка готується науковцями Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Це передбачено рішенням обласної ради "Про внесення змін до обласної комплексної програми "Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки" на 2018-2019 роки".

Раніше в рамках Програми на 2018 рік було заплановано фінансування видання наукової праці у розмірі 300 тисяч гривень. Відтак, завдяки збільшенню фінансування даного заходу на 150 тисяч гривень, перший том енциклопедії буде виданий вже до кінця 2018 року.

Ще два томи праці будуть видаватися за кошти обласних бюджетів Львівської і Тернопільської областей.

Загалом, обійшлося без скандалів, блокувань трибуни та пікетів.


підготував Ростислав Ковтун

 

Фотогалерея


Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

518
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5345
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1433
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1312
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2580
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3969

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

359

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1187

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1031

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

950
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

264
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10638
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

342
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

610
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5657
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1430
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

313
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

221
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

577 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1014
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

880