
Активісти протестували проти закриття неврологічного відділення комунальної Житомирської багатопрофільної опорної лікарні.
Коли до людей вийшов виконувач обов’язків гендиректора закладу Сергій Демус, мітингарі кинули його у сміттєвий бак.
Про перебіг акції, яка відбулася десятого квітня, повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Житомир.інфо" та Суспільне, пише Фіртка.
За даними медіа, на мітинг проти закриття неврологічного відділення вийшли близько 300 пацієнтів і працівників медзакладу.
У ході реорганізації керівництво медзакладу вирішило об’єднати це відділення з терапевтичним. Активісти стверджували, що внаслідок таких змін чимало людей залишаться без необхідної медичної допомоги, а близько 30 лікарів втратять роботу.
"Зараз, коли триває війна, без неврологічного відділення не можна. Головний лікар, чи хто там, написав наказ самостійно, не проводячи опитування серед людей. Вирішили та закрили", — сказав учасник протесту Олександр.
Очільник медзакладу Сергій Демус зазначив, що у лікарні хочуть створити відділення паліативної допомоги, об’єднавши терапевтичне та неврологічне відділення.
"Загальна кількість ліжок, які будуть створені, – 31 для реабілітаційного профілю, 20 ліжок – для терапевтичного, 20 – для неврологічного. Усі пацієнти матимуть змогу лікувати будь-яку патологію як терапевтичного, так і неврологічного профілю. До цього в неврологічному відділенні було 37 ліжок", — сказав Демус.
Зі слів гендиректора, лікарям мали б запропонувати роботу в новоствореному відділенні або на інших наявних посадах у закладі.
Попри наведені аргументи, мітингувальники продовжували наполягали на своєму й вимагали скасувати реорганізацію відділення. Коли отримали відмову — кинули Сергія Демуса в сміттєвий бак.
Згодом мітингарі звернулися до начальника Житомирської обласної військової адміністрації. Ввечері того ж дня з людьми зустрілася перша заступниця начальника ОВА Наталія Остапченко, яка повідомила про скасування наказу.
"У моїй присутності скасували наказ. Хочуть винести це питання на чергову сесію до депутатів Новогуйвинської селищної ради. Депутати хочуть зібратися і нарешті затвердити бюджет, а також за наявності фінансово-економічного обґрунтування передбачити кошти з місцевого бюджету, щоб таке відділення існувало", — сказала вона.
У Міністерстві охорони здоровʼя на запит від "УП. Життя" відмовилися коментувати ситуацію з реорганізацією відділень, пояснюючи це тим, що не мають впливу на господарську діяльність лікарні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці