Напередодні Великодніх свят поліція нагадує вірянам про обмеження і заходи безпеки, пов'язані з воєнним станом.
Про це Фіртці повідомили в пресслужбі поліції.
"Нагадуємо, що в поліції Прикарпаття продовжують працювати додаткові номери мобільних телефонів – 067-345-00-15 (з встановленими мобільними застосунками основних менеджерів Telegram та WhatsApp), (сюди надсилайте фото- й відеофіксацію порушень).
А також резервні мобільні номери телефонів 068-613-85-56, 067-345-19-50, 067-345-23-29 на які можна звертатися у разі технічної несправності спецлінії «102». Поряд з тим, громадяни можуть звернутись у чат-бот Telegram поліції.
Поліція не допустить погіршення безпекової ситуації на Прикарпатті!", - йдеться в дописі.
Зауважимо, що з 00:00 до 5:00 години заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та документів, які посвідчують особу.
Спеціальні перепустки діють лише в межах території, де запроваджено комендантську годину та їх облік також здійснює комендатура на території, де запровадили комендантську годину.
Для того, щоб забезпечити безпеку та порядок, дотримання комендантської години на території Івано-Франківщини створили піші наряди, які залучають до патрулювання спільно з Національною гвардією України.
Так, під час комендантської години патрульні мають право перевіряти документи й, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях.
Наразі у Кодексі про адміністративні правопорушення не передбачено відповідальності за порушення комендантської години. Покарання можливе лише за відмову виконувати законне розпорядження чи вимоги патруля.
Згідно зі статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує:
- штраф;
- громадські чи виправні роботи;
- адміністративний арешт до п'ятнадцяти діб.
Відтак, можуть застосовуватися різні види відповідальності, зокрема адміністративні, дисциплінарні, кримінальні, залежно від обставин та наслідків порушення.
Вимоги комендантського патруля потребують негайного виконання без зайвого сперечання. Якщо людина навмисно не виконує законні вимоги комендантського патруля до неї можуть застосувати фізичну силу чи вогнепальну зброю.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці