На Прикарпатті створили "золоту книгу тверезості"


13 травня, на парафію Стрітення Господнього, місті Коломия було запрошено о. Ярослава Стеф’юка, голову єпархіальної підкомісії «За тверезість життя».

 

На початку зустрічі о. Ярослав разом з адміністратором парафії о. Романом Кіцелюком відслужили акафіст до Матері Божої «Невичерпна Чаша» в наміренні зцілення всіх узалежних з даної парафії. Після акафісту, о. Ярослав звернувся з духовною наукою до присутніх.

 

Оскільки в дану неділю відзначаємо «День Матері», то своє слово отець розпочав зверненням до присутніх матерів, які особливо боляче переживають проблему узалежнення своїх дітей від алкоголізму.

 

Варто наголосити, що наука, в якій священик старався дуже грунтовно подати інформацію щодо причин, перебігу і наслідків даної проблеми була наскільки глибокою і аргументованою, що не залишала байдужим нікого з присутніх.

 

В формі діалогу з слухачами, о. Ярослав намагався заторкнути струни кожного серця, допомогти усвідомити і переусвідомити свою відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і здоров’я своїх дітей, онуків, цілого суспільства, нації. Цьому послужили вдало підібрані приклади, свідчення, сумна статистика, яка є в нашій державі. Священик наголосив на тому, що хвороба алкоголізму не є лише фізіологічною, а в першу чергу духовною, саме тому наша Церква намагається надати узалежненим духовну підтримку задля того, щоб зцілилася ціла особа.

 

На завершення своєї науки, о. Ярослав представив присутнім «Золоту книгу тверезості», а також розповів, як з допомогою таких книг на межі ХІХ-ХХ ст. Українській Греко-Католицькій Церкві в Галичині вдалося побороти недугу пияцтва. Священик наголосив на тому, що на сьогоднішній день парафія Стрітення Господнього є першою в Коломиї, де запроваджена така книга.

 

Після освячення «Золотої книги тверезості», кожен з бажаючих мав можливість скласти молитву присяги і вписати своє ім’я в книзі та вказати, на який термін відмовляється від алкоголю і в якому наміренні. Першими це зробили самі священики.

 

На завершення зустрічі о. Роман Кіцелюк висловив щиру подяку о. Ярославу за те, що прибув до парафії, за його палке слово, особливо до присутньої молоді, і побажав, щоб та жертовна праця священика заради порятунку хворих, які є узалежненими, приносила якнайрясніші плоди.


15.05.2012 2262 0
Коментарі (0)

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

863
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

935
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4754
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7082 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9877 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3942 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

963

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1726

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1861
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3285
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

436
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

363
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1501
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1478 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1409
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25439 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

474 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

907
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

609
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

526