На Прикарпатті створили 22-метровий рекордний для Західної України рушник єдності (фото)

 

У Богородчанському районі місцеві майтрині створили 22-метровий рекордний для Західної України рушник єдності. Геометричні візерунки десятки різних яскравих барв, прадавні символи-обереги закодовані у вишивках, великі барвисті квіти із соковитими зеленими листочками.

 

Усе це вишивальниці 36 сіл «змалювали» голкою й нитками.

 

— Ідея створення вишитого велетня належить начальнику богородчанського районного відділу культури і туризму, знаній в краї мисткині Галині Канюк, —розповідає головний спеціаліст цієї структури Наталія Помазан.—Десятки років пані Галина цікавить народною творчістю, об’єднує народних майстрів району, показує та презентує їхню творчість в області та Україні.

 

Ось пані Канюк і звернулася до вишивальниць усіх сіл району і попросила, аби ті подумали та визначилися із візерунком, який би вони хотіли представити на диво-рушнику. Узір кожної частини 30 сантиметрів завширшки та 60 завдовжки, пишуть Вікна.

 

Після цього у кожному селі відбулися збори народних майстринь, яких у районі ніде не бракує. Поважні та молоді пані й панночки приносили багато візерунків й обирали найбільш традиційний. З музеїв, що у школах, Народних домах та сільрадах, з подушок і сорочок 100-150-річної давнини, які надійно заховані у бабусиних скринях, зі спогадів дитинства брали майстрині візерунки.

 

— Такі маленькі збори вишивальниць відкрили чимало цікавого, — продовжує пані Помазан, показуючи вишите диво, — адже виявилися такі села, де є зовсім не притаманна передгірському району давня вишивка».

 

Так, у селі Кричка вишили свою частину рушника квітами і гладдю. Чого в карпатських селах взагалі не знайдеш. А молоді майстрині із села Космач також здивували яскравими червоними квітами. Хоча в більшості сіл узір — геометричний, проте на кожній частині рушника—багата кольорова палітра. Розпочинала шити рекордсмена найстаріша, 90-річна вишивальниця із села Богрівка.

 

Згодом велетень «мандрував» від села до села, допоки не опинився у Богородчанах. Після урочистого освячення, його вже презентували у багатьох містах. Возили вишите диво й до Києва. Там рекордсмена високо оцінили народні майстри із інших областей.


13.08.2012 1657 0
Коментарі (0)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

277
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1577
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2739 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2652
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

681
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1054

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1946

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4400

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3927 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3047
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1675
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4621 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1665
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1704
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

839