Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже десять років займається вівчарством на Коломийщині.
Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири, пише Фіртка.
Зокрема, у господарстві фермера є приблизно 50 голів кіз.
"Але вони допоміжні, кози є при кожній отарі, коли треба підгодувати ягнят. Я роздав вже понад сотню породних цапів.
З козами в Україні ще хоч хтось працює, бо це смачний корисний сир, особливо під Києвом. А з вівцями не працюють, бо це окрема, зовсім інша специфіка.
Породисту козу легше купити в Україні, бо вони є, а от з вівцями доводилося придумувати і створювати самому.
На жаль, коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства".
Разом з тим, за словами Василя Стефурака, сьогодні на його фермі продовжують експериментувати із сирами.
"По хамону із баранини ми надалі №1. У світі вартість справжнього хамону зі свинини – 200-300 доларів за кілограм. У нас кілограм хамону із баранини – 100 євро.
Зараз ще працюємо над тим, аби хамон був із білою пліснявою. Поки все іде за планом. Коли буде готовий – презентуємо.
Найстарше м’ясо, яке настоюється у мене для хамону – трирічне. Воно дозріває відносно швидко.
Раніше у мене було 5% отари – племінні, 95% - вибраковка. Я мав з чого робити хамон. А зараз так покращив отару, що все навпаки: 95% племінні і 5% - вибраковка", - поділився прикарпатський фермер.
Більше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: