На Прикарпатті провели сесію "мозкового штурму" для молоді присвячену майбутньому Франківська (відео)

 

 

Молодь – це рушійна сила у всі часи і у всіх державах, проте в Івано-Франківську, як нарікають самі ж студентські лідери, їхні побажання та ініціативи помирають у владних кабінетах.

 

Саме для того, аби втілити свої ідеї в реальність активісти з вищих навчальних закладів Івано-Франківська і вирішили  провести сесію «мозкового штурму», пише Фіртка.

 

Її зробили виїзною, аби мати можливість плідно попрацювати та обговорити своє бачення розвитку міста, а напрацювання відразу ж подали народному депутату України Олександру Шевченку та передали для формування програми розвитку Івано-Франківська в Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», започаткований нардепом.

 

«Я сама є активною студенткою і я знаю, що таких студентів є багато. Ми всі готові попрацювати, але хочемо відчувати підтримку… Ми маємо безліч цікавих ідей, маємо бажання і натхнення творити, але хочемо відчувати що ми не самі, хочемо щоб нам давали слушні поради, можливо навіть повчали…Бо навіть щоб зробити місто красивим естетичним не потрібні надзвичайно великі економічні ресурси, просто потрібні бажання і співпраця», - говорить Тетяна Момон, студентка ІФНТУНГ.

 

Олександр Шевченко наголошує, що молодь треба стимулювати і однозначно допомагати в перших кроках в самостійному житті.

 

«Необхідно створити всі можливі передумови для розвитку молоді, аби вони не шукали доброї долі за кордоном, а залишались жити в Україні, разом з родинами з друзями… Сьогодні в країні по статистиці 80% людей просто хочуть поїхати на заробітки за кордон, а 45% людей хочуть взагалі виїхати з країни. З цією статистикою треба боротись. Відповідно треба створити такі передумови молоді, щоб вони намагались створити самих себе тут, в Україні», - переконаний нардеп.

 

Якщо справедливо відноситись до молоді, зазначає Олександр Шевченко, то вони в перспективі справедливо відноситимуться до нас, коли ми будемо старшим поколінням.

 

Протягом секційних занять, близько пів сотні активістів, напрацювали ряд ідей, які сподіваються втілити вже найближчим часом.

 

Зокрема, студенти не бачать розвитку міста без розвитку велосипедної інфраструктури. Одне з найбільших бажань – це європейські вело доріжки, а також велокав’ярня.

 

Готова молодь долучитись і до створеннявідпочинкових зон на берегах Бистрицьчинімецького озера. Тут виник ряд пропозицій з облаштуванняпляжноїзони з волейбольною площадкою, сіткою для гри вбадмінтон, лежаками створенимивласноруч студентами та цікавими лавками і столиками для відпочинку…

 

Сергій Гаєвський, куратор молодіжних програм в Інституті розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», представник команди народного депутата О.Шевченка переконаний, що саме напрацьовані ідеї та проекти, стануть першочерговими до виконання в майбутньому, адже вони є цікавими і, головне, їх можна втілити спільно з студентами швидко і затративши мінімум коштів.

 

«Івано-Франківськ – місто молоді. Ми вважаємо, що наше місто має задовольняти потреби усіх вікових груп, а оскільки студенти – це величезна рушійна сила з прогресивними ідеями і сучасними рішеннями, вважаємо, що потрібно прислухатись до них і більш активно залучати до творення нашого сьогодення та нашого міста», – підкреслив С. Гаєвський.

 


25.09.2015 403 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1421
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2688
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2205
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2277
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6835 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2557 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

445

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1277

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1375

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1546
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

395
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

260
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

665
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

154
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26624
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

629
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10559 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

163
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

185
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

497
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

640
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

705