На Прикарпатті провели сесію "мозкового штурму" для молоді присвячену майбутньому Франківська (відео)

 

 

Молодь – це рушійна сила у всі часи і у всіх державах, проте в Івано-Франківську, як нарікають самі ж студентські лідери, їхні побажання та ініціативи помирають у владних кабінетах.

 

Саме для того, аби втілити свої ідеї в реальність активісти з вищих навчальних закладів Івано-Франківська і вирішили  провести сесію «мозкового штурму», пише Фіртка.

 

Її зробили виїзною, аби мати можливість плідно попрацювати та обговорити своє бачення розвитку міста, а напрацювання відразу ж подали народному депутату України Олександру Шевченку та передали для формування програми розвитку Івано-Франківська в Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», започаткований нардепом.

 

«Я сама є активною студенткою і я знаю, що таких студентів є багато. Ми всі готові попрацювати, але хочемо відчувати підтримку… Ми маємо безліч цікавих ідей, маємо бажання і натхнення творити, але хочемо відчувати що ми не самі, хочемо щоб нам давали слушні поради, можливо навіть повчали…Бо навіть щоб зробити місто красивим естетичним не потрібні надзвичайно великі економічні ресурси, просто потрібні бажання і співпраця», - говорить Тетяна Момон, студентка ІФНТУНГ.

 

Олександр Шевченко наголошує, що молодь треба стимулювати і однозначно допомагати в перших кроках в самостійному житті.

 

«Необхідно створити всі можливі передумови для розвитку молоді, аби вони не шукали доброї долі за кордоном, а залишались жити в Україні, разом з родинами з друзями… Сьогодні в країні по статистиці 80% людей просто хочуть поїхати на заробітки за кордон, а 45% людей хочуть взагалі виїхати з країни. З цією статистикою треба боротись. Відповідно треба створити такі передумови молоді, щоб вони намагались створити самих себе тут, в Україні», - переконаний нардеп.

 

Якщо справедливо відноситись до молоді, зазначає Олександр Шевченко, то вони в перспективі справедливо відноситимуться до нас, коли ми будемо старшим поколінням.

 

Протягом секційних занять, близько пів сотні активістів, напрацювали ряд ідей, які сподіваються втілити вже найближчим часом.

 

Зокрема, студенти не бачать розвитку міста без розвитку велосипедної інфраструктури. Одне з найбільших бажань – це європейські вело доріжки, а також велокав’ярня.

 

Готова молодь долучитись і до створеннявідпочинкових зон на берегах Бистрицьчинімецького озера. Тут виник ряд пропозицій з облаштуванняпляжноїзони з волейбольною площадкою, сіткою для гри вбадмінтон, лежаками створенимивласноруч студентами та цікавими лавками і столиками для відпочинку…

 

Сергій Гаєвський, куратор молодіжних програм в Інституті розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», представник команди народного депутата О.Шевченка переконаний, що саме напрацьовані ідеї та проекти, стануть першочерговими до виконання в майбутньому, адже вони є цікавими і, головне, їх можна втілити спільно з студентами швидко і затративши мінімум коштів.

 

«Івано-Франківськ – місто молоді. Ми вважаємо, що наше місто має задовольняти потреби усіх вікових груп, а оскільки студенти – це величезна рушійна сила з прогресивними ідеями і сучасними рішеннями, вважаємо, що потрібно прислухатись до них і більш активно залучати до творення нашого сьогодення та нашого міста», – підкреслив С. Гаєвський.

 


25.09.2015 485 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

265
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1573 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2648
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7616

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

390

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1166

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1953
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

951
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43459
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

982
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

682
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1009