На Прикарпатті половина безробітних мають вищу освіту

56 % безробітних на Прикарпатті – з вищою освітою. Про Суспільному розповів начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ігор Сливінський. У порівнянні з січнем-травнем кількість "дипломованих" безробітних зросла на 2 відсотки.

Протягом січня-травня на обліку в обласному центрі зайнятості перебувало майже 24 тисячі безробітних, серед них 23% жінок, 34% – молоді та 2% – випускників. У порівнянні з 2020 роком, за січень-травень до служби зайнятості звернулося менше людей: майже 11 тисяч, у порівнянні з 13 тисячами торік.

Станом на 1 червня на обліку в обласному центрі зайнятості перебуває 11 тисяч 300 безробітних.

Серед тих, хто шукає роботу через центр зайнятості, – 95 випускників вишів (враховують тільки тих, хто звернувся упродовж шести місяців після випуску). Серед них – 7 юристів. Наразі таких вакансій немає. Серед неконкурентних на ринку праці спеціальностей Ігор Сливінський називає юристів, економістів, учителів, архітекторів, туризмознавців.

Серед двох тисяч вакансій, за словами Ігоря Сливінського, є 400 для фахівців з вищою освітою, це становить 19 відсотків. Є запити на бухгалтерів, фармацевтів, медичних сестер, лікарів-терапевтів, анестезіологів, інфекційників. Є вакансії "інженер-програміст" із заробітною платою від 12 до 40 тисяч гривень. За працевлаштуванням, як каже Ігор Сливінський, інженери-програмісти не звертаються, але центр має багато електронних сервісів, через які люди можуть знайти роботу самостійно.

Найбільше ж ринок праці потребує робітників. Якщо людина готова перенавчатися, то їй можуть запропонувати тестування на зміну або вибір професії. Державна служба зайнятості в Івано-Франківську має Центр професійно-технічної освіти (ЦПТО), всього в Україні таких центрів 11.

"Там є 8 ліцензованих професій, за якими можна здобути фах, — каже Ігор Сливінський. – Зокрема, там вчаться за дуальною формою навчання — це 30 відсотків теорії в ЦПТО і 70 відсотків – навчання й практика безпосередньо на виробництві. Тобто ми вчимо на замовлення роботодавців, після чого практично всі будуть працевлаштовані".

Попит, за його словами, є на всі 8 професій, а це: продавець продовольчих і продавець непродовольчих товарів, касир торговельного залу, адміністратор, покоївка, молодша медична сестра з догляду за хворими, оператор котельні і кочегар-опалювач.

"У нас є група адміністраторів, що завершить навчання 1 вересня, – каже Сливінський, – там з п’ятнадцяти осіб тринадцять – з вищою освітою".


Читайте також:

Історії прикарпатців, яким довелося змінити професії, аби знайти роботу (ФОТО/ВІДЕО)


11.06.2021 1063
Коментарі ()

10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

179
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1158
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1353
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1582
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1692
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5504

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

261

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1795

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1641

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2663
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

146
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

947
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

969
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

145
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4409
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6319
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

7361 1
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

341
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

123
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2599
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3544
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

7456