Минулого тижня в Івано-Франківську перебувала делегація американських хірургів, які працювали над тим, щоб повернути людям їхнє повноцінне життя.
Цим поділилася експертка Департаменту охорони здоровʼя ОВА з питань медсестринства Наталія Ружило в програмі «Головне в деталях», повідомляє Фіртка.
Зі слів фахівчині, це вже не перша така місія, а третя.
"Ми маємо в нашій лікарні активну лікарку отоларинголога Наталію Комашко. Вона рік тому звʼязалась з лікаркою зі США Іванкою Небор. Після чого вона запропонувала таку місію - першу в Україні - можливість запросити лікарів з Америки, які б мали змогу спробувати допомогти нашим військовим та цивільним, які постраждали від війни.
Так ми організували першу місію. Було багато лікарів, медичних сестер. Прооперували понад 30 пацієнтів. Проконсультувати майже 60 пацієнтів.
Для нас це стало надзвичайною подією, зустріч таких лікарів. Для них також це був непростий досвід. Треба віддати належне. Лікарі минають кордони, океани, їдуть в країну, в якій є війна.
Проте, вони приїхали віддали те, що могли. Мали справжні емоції, вважали, що мають тут бути. Так минула перша місія", - каже Ружило.
Як зазначила Наталія Ружило, наступна місія стала продовженням першої.
"Коли медики повернулися в Америку та поспілкувалися між собою, зголосився інший керівник, котрий багато у світі організував такі події. Цей медик теж заявив, що ще в Україні не був і його місце тут, він хотів допомогти.
Після чого знову зателефонували Наталі Комашко та розпочалися перемовини. Вже весною 2022 року організували другу місію.
Ми мали і третю місію. Це стало традицією. Навіть уже запланована четверта місія цієї самої команди", - повідомила Наталя Ружило.
Як розповів учасник команди «Still Strong» Олександр Тітов, спочатку така місія здавалася нереальною.
"Не вірилося, що американці приїдуть сюди. Будуть оперувати важкопоранених українських бійців. На жаль, зараз такий час, що потрібна допомога військовим пацієнтам. Ми спробували. Все почалося з того, що зустрілися в Zoom. Обговорили весь процес. Після чого почали набір пацієнтів.
Більшість пацієнтів має не тільки дискет мʼяких тканин, а й дефект кісток. Тому їм було спеціально вироблено специфічні імпланти за допомогою компʼютерної томографії. Індивідуально для кожного пацієнта з кістковим дефектом на 3-Д принтері з титану друкували спеціальні пластини.
Ми поширили інформацію про американських хірургів в соціальних соцмережах, де зробили посилання на Google форму, де люди вказували свої діагнози, номер телефону і коротку інформацію. Після того спілкувалися з кожним охочим.
Командою опрацювали всю отриману інформацію, зважували, кому в першу чергу потрібно допомогти. Пізніше з американськими колегами відбирали ту кількість пацієнтів, якій ми можемо допомогти протягом однієї місії", - поділився Олександр Тітов.
Читайте також:
Такого в Україні ще немає: на Івано-Франківщині створять реабілітаційний центр для дітей війни
На Івано-Франківщині планують створити реабілітаційний центр для дітей війни
Ведуть переговори: в Івано-Франківську планують відкрити ще один реабілітаційний центр
В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відкрили реабілітаційне відділення (ФОТО)