На Івано-Франківщині планують створити реабілітаційний центр для дітей війни

В Івано-Франківській області планують створити реабілітаційний центр для дітей війни. У ньому пацієнтам надаватимуть психоемоційну допомогу, лікуватимуть опорно-руховий апарат та центральну нервову систему.

Про це Суспільному розповіла головна обласна педіатриня, регіональна координаторка всеукраїнської програми "Ти як?" Лариса Підвербецька, передає Фіртка.

"Ми акцентуємо на ментальному здоров'ї як дорослих, так і дітей, насамперед ВПО, людей з інвалідністю, наших захисників і захисниць.

Тому цей реабілітаційний центр дуже важливий для нашого Прикарпаття. Для цього сприяє все: і природа, і тиша, і фахівці, які можуть надати тут необхідну допомогу", — розповідає Лариса Підвербецька.

читайте також: Перший в Україні: на Прикарпатті створять реабілітаційний центр "Діти війни" (ФОТО)

Центр створять на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Головний лікар медзакладу Тарас Мельник каже, що ідея створити реабілітаційний центр виникла після того, як обласна рада передала лікарні один із санаторіїв, який перебував у стадії ліквідації. Зараз готують проєктно-кошторисну документацію.

"Там є півтора гектара землі, які можна використати для його створення. Територія розташована на такій висоті, що ідеально підходить для лікування бронхо-легеневих захворювань.

Бо інакше це пропаде: буде черговий готель або відпочинковий комплекс, а можливості цим дітям отримати безкоштовну реабілітацію або навіть санаторно-курортне лікування нема. Ми хочемо поєднати реабілітацію і санаторно-курортне лікування.

Такого в Україні немає", — розповів Тарас Мельник.

Медик додає, що у центрі зможуть лікуватися і військові. Адже є дослідження, що реабілітація батьків-військових у присутності дітей відбувається краще.

"Розглядаємо варіант, щоб могли реабілітуватися і батьки цих дітей. Природа там унікальна. Ми вивчали історичні, архівні документи, зокрема — з Кракова і Варшави: чому там будувався санаторій, чим там лікували. Ми хочемо це відновити", — говорить Тарас Мельник.

Центр повинен складатися з чотирьох корпусів. Один — для реабілітації дітей з онкологічними захворюваннями, другий — з бронхолегеневими, третій — для дітей війни й четвертий — для санаторно-курортного лікування.

"Зараз санаторно-курортне лікування не буде фінансуватися Міністерством охорони здоров’я, але треба його зберегти", — пояснює Тарас Мельник.

За словами медика, у планах — відновити лікувальні колодязі з ропою в Делятині, облаштувати сім басейнів. Також хочуть, щоб у центрі були вулики з бджолами, коні.

"Мають бути метелики, художнє лікування піском, сенсорні кімнати. Вартість сенсорної кімнати — 6 мільйонів гривень, це розвиває рухи дітей, особливо з неврологічними проблемами", — розповідає Тарас Мельник.

Облаштування центру потребує значних грошей. Тому організатори звернулися у різні фонди, співпрацюють з 12 країнами, шукають потенційних спонсорів.

"Але всі хочуть проєктно-кошторисну документацію, якої ще поки немає. Ми плануємо одночасно приймати 200 дітей. Сума проєкту — 10 мільйонів євро", — каже Тарас Мельник.

Регіональна координаторка всеукраїнської програми "Ти як?" Лариса Підвербецька говорить, що проєкт реабілітаційного центру розробляють фахівці. Зараз визначають кількість місць, площу, обсяг будівництва, їхню вартість.

"Ми будемо залучати субвенції на державному рівні, фінансування з обласного бюджету. Але основна частина — це буде співпраця з міжнародними організаціями й вливання саме таких грошей, тому що це — дуже дорогий проєкт", — розповіла Лариса Підвербецька.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)


24.08.2023 Іван Муканик 1266
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1400
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

970
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1230 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3658 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33840
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

331

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

723

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1659

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1038
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

592
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

482
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

858
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1849
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12172
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1464
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1249
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

510
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

214
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

294
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

337
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1228