В Яремче планують створити реабілітаційний центр “Діти війни”.
Про це повідомили під час спільної зустрічі заступниці очільниці Івано-Франківської ОВА, головного лікаря обласної дитячої лікарні та меценатів з Великої Британії, передає журналістка Фіртки.
«У лютому 2022 року всі ми чекали весну, а прийшла війна. Було багато викликів - викликів перед військовою адміністрацією в галузі медицини та освіти. Ми всі стали єдині: медицина й освіта, благодійні фонди, громадські організації, релігія, народні спільноти.
Завдяки вашій підтримці, дякуючи всій міжнародній спільноті, ми впорались з тими викликами сьогоденням, які є. Кожен з нас на своєму місці наближає перемогу», - зазначила Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської ОВА.
Так, у перші дні великої війни, каже Людмила Сірко, Прикарпаття зустрічало понад 6 000 внутрішньо переміщених осіб на залізничних вокзалах. У цілому Івано-Франківщина стала прихистком для 150 000 переселенців.
Серед них понад 40 000 – діти до 18 років. А також понад 4 000 - особи з інвалідністю, більш як 17 000 - особи пенсійного віку. Ці всі люди потребують медичної допомоги.
«Сьогодні ми потужно працюємо над програмою, яку підтримує перша леді України Олена Зеленська щодо покращення ментального здоровʼя. Програма називається: «Ти як?».
Також ми зараз працюємо над проєктом реабілітаційних центрів, щоб покращити здоровʼя ментальне тим дітям, які зазнали бомбардування, місяцями проживали у бомбосховищах. Всім категоріям населенням, які цього потребують», - каже Сірко.
Генеральний директор Івано-Франківської обласної дитячої лікарні Тарас Мельник поділився, що в їхньому закладі пролікували вже 1 700 дітей-переселенців. Що, своєю чергою, є найбільшою кількістю в Україні.
Медик уточнив, що ідея створення реабілітаційного центру виникла цьогоріч. Відтак, вже знайшли локацію на Яремчанщині, де планують реалізувати проєкт, втім коштів на це не вистачає.
«Обласна рада передала нам санаторій "Сніжинка", що в Яремче.
Там хочемо відкрити реабілітаційний центр “Діти війни”. Перший в Україні. Вартість проєкту вкрай висока — близько 10 мільйонів доларів.
Тому з вересня розпочнемо міжнародні проєкти задля залучення інвесторів», - каже Мельник.
Зі слів Людмили Сірко, багато коштів з обласного бюджету виділяють на підтримку обласної клінічної дитячої лікарні. Сьогодні є амбітні плани щодо створення реабілітаційного центру "Діти війни", який насамперед опікуватиметься дітьми з різних куточків України, які цього потребують.
Відповідно, вже розпочали обговорення щодо реалізації цього проєкту. Також вже є обʼєкт, на основі якого можуть будувати або конструювати наявне приміщення.
«Ми просимо підтримки та розуміння. Тому, що такого реабілітаційного центру в Україні поки що немає.
Звичайно, кошти обласного та місцевого бюджетів спрямовані більше на підтримку наших ЗСУ і це є дуже вірно, але і ми маємо бути готові підтримати сімʼї загиблих, членів родини, які опинилися в полоні або зникли безвісти.
Ми щиро дякуємо, друзям з Великобританії, що ви у нас є. Дякуємо вам за майбутні добрі співпраці. Ми разом з вами наближаємо нашу перемогу», - наголосила заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)