Перший в Україні: на Прикарпатті створять реабілітаційний центр "Діти війни" (ФОТО)

В Яремче планують створити реабілітаційний центр “Діти війни”.

Про це повідомили під час спільної зустрічі заступниці очільниці Івано-Франківської ОВА, головного лікаря обласної дитячої лікарні та меценатів з Великої Британії, передає журналістка Фіртки.

«У лютому 2022 року всі ми чекали весну, а прийшла війна. Було багато викликів - викликів перед військовою адміністрацією в галузі медицини та освіти. Ми всі стали єдині: медицина й освіта, благодійні фонди, громадські організації, релігія, народні спільноти. 

Завдяки вашій підтримці, дякуючи всій міжнародній спільноті, ми впорались з тими викликами сьогоденням, які є. Кожен з нас на своєму місці наближає перемогу», - зазначила Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської ОВА.

Так, у перші дні великої війни, каже Людмила Сірко, Прикарпаття зустрічало понад 6 000 внутрішньо переміщених осіб на залізничних вокзалах. У цілому Івано-Франківщина стала прихистком для 150 000 переселенців.

Серед них понад 40 000 – діти до 18 років. А також понад 4 000 - особи з інвалідністю, більш як 17 000 - особи пенсійного віку. Ці всі люди потребують медичної допомоги. 

«Сьогодні ми потужно працюємо над програмою, яку підтримує перша леді України Олена Зеленська щодо покращення ментального здоровʼя. Програма називається: «Ти як?». 

Також ми зараз працюємо над проєктом реабілітаційних центрів, щоб покращити здоровʼя ментальне тим дітям, які зазнали бомбардування, місяцями проживали у бомбосховищах. Всім категоріям населенням, які цього потребують», - каже Сірко.

Генеральний директор Івано-Франківської обласної дитячої лікарні Тарас Мельник поділився, що в їхньому закладі пролікували вже 1 700 дітей-переселенців. Що, своєю чергою, є найбільшою кількістю в Україні.

Медик уточнив, що ідея створення реабілітаційного центру виникла цьогоріч. Відтак, вже знайшли локацію на Яремчанщині, де планують реалізувати проєкт, втім коштів на це не вистачає.

«Обласна рада передала нам санаторій "Сніжинка", що в Яремче.

Там хочемо відкрити реабілітаційний центр “Діти війни”. Перший в Україні. Вартість проєкту вкрай висока — близько 10 мільйонів доларів.

Тому з вересня розпочнемо міжнародні проєкти задля залучення інвесторів», - каже Мельник.

Зі слів Людмили Сірко, багато коштів з обласного бюджету виділяють на підтримку обласної клінічної дитячої лікарні. Сьогодні є амбітні плани щодо створення реабілітаційного центру "Діти війни", який насамперед опікуватиметься дітьми з різних куточків України, які цього потребують. 

Відповідно, вже розпочали обговорення щодо реалізації цього проєкту. Також вже є обʼєкт, на основі якого можуть будувати або конструювати наявне приміщення. 

«Ми просимо підтримки та розуміння. Тому, що такого реабілітаційного центру в Україні поки що немає. 

Звичайно, кошти обласного та місцевого бюджетів спрямовані більше на підтримку наших ЗСУ і це є дуже вірно, але і ми маємо бути готові підтримати сімʼї загиблих, членів родини, які опинилися в полоні або зникли безвісти.

Ми щиро дякуємо, друзям з Великобританії, що ви у нас є. Дякуємо вам за майбутні добрі співпраці. Ми разом з вами наближаємо нашу перемогу», - наголосила заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

190
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

380
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2267
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1680
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1969
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5582 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1079

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1090

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1606

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1086
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

837
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

700
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14512
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

482
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10357
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6023
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

582
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7268
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2574
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

475
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

586
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

419