На Прикарпатті перший регіональний фестиваль «Ярмарок у Делятині»

На Івано-Франківщині 22 вересня відбудеться перший регіональний фестиваль «Ярмарок у Делятині».

Свою продукцію на ньому представлять підприємці, ґаздині, майстри та ремісники прикарпатського містечка. Гуцульську культуру презентуватимуть аматорські колективи Делятина та сіл, що входять до складу об’єднаної територіальної громади, пише Фіртка з посиланням на Голос України.

Організатори запрошують гостей із сусідніх населених пунктів, та й загалом усіх, хто прагне долучитися до прослави свого краю.

У рамках фестивалю відбудеться конкурс малюнків «Люблю тебе, Гуцульщино!» та фотоконкурс «Делятин очима фотографа». Гарна нагода поглянути на свій край іншими очима, відкрити його найкращі принади.

Підготовка до фесту  — у самісінькому розпалі. Залучені не тільки керівники ОТГ, а й Громадська рада. А самі мешканці — до толоки. Відбулася низка підготовчих заходів, зокрема й круглий стіл «Збереження історико-культурної спадщини шляхом відтворення кептарів та вишиванок делятинського типу». Його учасники відвідали Делятинський краєзнавчий музей.

Делятинська ОТГ — перша об’єднана громада Івано-Франківщини. Крім містечка, до неї входять села Заріччя, Чорні Ослави, Чорний Потік. Тут функціонують гімназія і шість ліцеїв, початкова та музична школи, два дитсадки, три заклади культури, бібліотека та музей, центр первинної медико-санітарної допомоги, міська лікарня планового лікування та реабілітації, амбулаторія і три ФАПи, відділення зв’язку, комунгосп і пожежна частина.

«Основні бюджетоутворювальні галузі Делятинської ОТГ — туристична, лісове господарство. Розвинуті народні промисли, переробка ягід та інших дарів лісів. Бюджет цьогоріч — понад 110 млн грн. Працюємо разом зі старостами сіл, виконкомом, депутатами над перспективами відновлення солеваріння та бальнеологічного курорту, іншими напрямами задля розвитку громад, залучаємо грантові кошти», — повідомив голова ОТГ Богдан Клим’юк.

Кожен населений пункт ОТГ має свої цікавинки. В Делятині, приміром, це краєзнавчий музей, яким керує Андрій Мисюк. У Заріччі — ліцей, два соляні джерела та рекреаційна пам’ятка — Парк слави. У Чорних Ославах — колишні солеварні, новозбудований спортивний майданчик, у Чорному Потоці — школа-новобудова. А ще — митці, народні аматори. Є що представити на фестивалі.


14.09.2019 1818
Коментарі ()

26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

411
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2528 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2547
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

590
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1000
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

1018

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1862

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4312

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3869 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2999
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1613
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4559 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1625
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1667
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

795