На Прикарпатті гасили умовну пожежу на заводі "Барва" (фото)

 

Рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на потенційно-небезпечних об’єктах області. Так, особовий склад Івано-Франківського та Тисменицького гарнізонів гасив умовну пожежу на території публічного акціонерного товариства завод тонкого органічного синтезу «Барва», що в селі Ямниця Тисменицького району.

 

За легендою навчань на виробничій площадці одного із цехів внаслідок пошкодження фланцевого з’єднання трубопроводу з витіканням оксиду етилену сталося  займання речовини. Працівник об’єкту, котрий першим виявив аварію, повідомив диспетчера виробництва.

 

Технологічний процес зупинено. За підвищеним номером виклику до місця аварії прибувають підрозділи Івано-Франківського та Тисменицького гарнізонів. Рятувальники проводять евакуацію людей з небезпечної зони.

 

 

 

На місці ліквідації пожежі працює об’єктовий штаб. Бійці МНС організовують роботу ланки газодимозахисної служби,  подають стволи на гасіння розливу горючої рідини та проводять охолодження запірної арматури і стінок горючої ємності. Пожежу  успішно ліквідовано.

 

Ще одну умовну пожежу довелося ліквідовувати долинським рятувальникам. Цього разу тактико-спеціальні навчання пройшли на Долинському газопереробному заводі.

 

 

За  задумом навчань на пункт зв’язку служби «101» надійшло повідомлення про те, що при завантаженні цистерни нестабільним бензином через неправильні дії оператора стався розряд статичної електрики та виникла пожежа  в цистерні з нестабільним бензином. 

 

В результаті пожежі на площі 100 м2 стався  витік 5 т  бензину. Внаслідок руйнування цистерни травмувався працівник зливо-наливної естакади заводу.

 

Обслуговуючий персонал об’єкту повідомляє про пожежу службу МНС. Оголошується збір добровільної пожежної дружини об’єкту. До приїзду служби МНС вони включають насоси підвищувачі в пожежній насосній станції та стаціонарні лафетні стволи для охолодження цистерни, що горить, сусідніх цистерн та обладнання зливо-наливної естакади, а також направляють до місця надзвичайної ситуації для проведення евакуаційних заходів відділення газорятувальної та медичної служб заводу. За сигналом «Тривога» по підвищеному номеру виклику до місця пожежі прибувають сили і засоби Долинського гарнізону. Газорятувальною службою об’єкту вживаються заходи по евакуації потерпілого у безпечне місце.

 

На місці події створюється об’єктовий  штаб.  Керівник гасіння пожежі подає команду на проведення оперативного розгортання та подачу стволів на охолодження цистерни, що горить та сусідніх цистерн. Створюється  штаб пожежогасіння.

 

Рятувальники готуються до проведення пінної атаки. Керівник гасіння пожежі організовує роботу трьох оперативних дільниць: перша - здійснює охолодження сусідніх цистерн та цистерни ,що горить; друга - проводить гасіння розливу нестабільного бензину; третя -  здійснює гасіння цистерни з лафетного порошкового ствола. Проводиться пінна атака. Пожежу локалізовано, а згодом і ліквідовано.

 

 

 

 

Підбиваючи підсумки проведених тактико-спеціальних навчань перший заступник начальника Територіального управління МНС в області Степан Войтків зазначив, що особовий склад оперативно-рятувальної служби з поставленими завданнями справився, і рятувальники і працівники об’єктів діяли професійно  та злагоджено.

 

 


31.07.2012 2064 0
Коментарі (0)

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

305
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2514 6
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3668
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4073
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5173
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4639

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

358

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

983

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1478

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2201
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

9353
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

317
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

683
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

585
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

604
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5208
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20071
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13089
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

202
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1049
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2643