На парафіяді в Польщі 15 юних прикарпатців здобули 33 медалі


Вже з 1988 року проводиться створена у Варшаві міжнародна парафіяда дітей і молоді. Її девіз – «Рух формує розум, серце і тіло».

 

Заснована вона на базі античної грецької тріади «стадіон – театр – храм». Спортивно – рекреаційна програма включає спортивні змагання з 11 спортивних дисциплін. Культурно – освітня програма передбачає змагання в конкурсах, де вимагаються знання образотворчого мистецтва і вокально – музичні здібності.

 

Літургійно – вселенська програма вимагає біблійських та знань з історії Костелу, а також підготовку і активну участь у щоденній молитві, Євхаристії тощо. Хоча парафіяда зародилася в Польщі, але вона вже вийшла на міжнародний рівень. Участь у ній беруть більше тисячі дітей з різних країн Європи. Протягом кількох останніх років з ініціативи та підтримки ксьондза Кшиштофа Панасовєца до парафіяди активно долучаються дівчата і юнаки Долини, пише тижневик «Добра справа».Цього року у Варшаві проводилася вже 24 міжнародна парафіяда. Вона відбувалася з 15 по 21 липня. Участь у ній взяли 15 юних долинян. Перед проведенням цього змагання наші земляки протягом двох тижнів перебували у спортивному таборі, що розмістився в горах поблизу поселення Довковіци, готуючись тут до парафіяди. Дівчата і хлопці з Долини виступили на змаганнях дуже успішно, продемонструвавши хороші знання, таланти, свої сили, спритність і витривалість. Про їх успіх розповів нашому кореспонденту парох костелу Різдва Пресвятої Богородиці римо – католицької церкви міста Долина ксьондз Кшиштоф Панасовєц. - На фестивалі релігійної пісні Олександра Послєдова здобула перше місце. Вона ж зайняла третє місце у конкурсі з виконання молодіжної пісні. В цьому конкурсі також відзначилася успішним виступом Софія Турчиняк. У категорії «театральна презентація», яка проводилася під гаслом «Не можна нам залишати світ таким, яким він є», ансамбль долинян поставив спектакль – пантоніму «Боротьба добра зі злом» і зайняв перше місце. Учасники колективу також відзначилися у категорії «фольклор», виконавши народні танці. А Назар Лобурак виборов друге місце в конкурсі «Я знаю Євро – 2012». У спортивних змаганнях найбільших успіхів юні долиняни досягли в легкій атлетиці.

 

Сестри Леся і Марія Поліщуки завоювали по три золоті медалі. Вони перемогли своїх суперників у кросі на 1000 метрів, в бігу з орієнтування і в бігу на 1000 метрів на стадіоні. Іванна Мельницька здобула дві бронзові медалі – в бігу з орієнтування і в бігу на 100 метрів. Три срібні нагороди на рахунку Ірини Боєчко. Вона показала другий результат у кросі на 1000 метрів, у бігу на 1000 метрів на стадіоні і в бігу на 100 метрів. Назар Лобурак зайняв друге місце в бігу на півтора тисячі метрів. Двічі на п’єдестал піднімався Станіслав Білич, який став переможцем у штовханні ядра і був другим у плаванні вільним стилем на дистанції 50 метрів. Юля Стасюк стала переможцем у поєдинках шахістів і шашкістів. Ірина Яскова посіла друге місце у киданні м’ячика і в плаванні брасом на дистанції 50 метрів. Софія Турчиняк виборола срібну медаль в бігу з орієнтування. Три медалі здобув Віталій Васькович: він зайняв друге місце у змаганні шашкістів і двічі третє місце – у плаванні вільним стилем на дистанції 50 метрів і у плаванні брасом. Золоту медаль у змаганні шашкістів і срібну в бігу на 400 метрів виборов Володимир Васькович. Дві бронзові нагороди і одну срібну завоювала відповідно у кросі на 1000 метрів і бігу на 1000 метрів на стадіоні та в бігу з орієнтування Ілона Бобик. А Мар’яна Прокопик двічі стала першою у плаванні на 50 – метровій дистанції – вільним стилем і брасом. Також у плаванні брасом здобула нагороду Олександра Послєдова: вона фінішувала третьою. У підсумку юні долиняни здобули 14 золотих, 12 срібних і 7 бронзових медалей і зайняли на парафіяді перше місце. Всі переможці і призери отримали, крім медалей, також речові нагороди – рюкзаки, плеєри, книжки, футбольні м’ячі, футболки та інше.Під час перебування в Польщі нашим землякам було організовано цікаві екскурсії по визначних і пам’ятних місцях Варшави, а також було влаштовано поїздку на новий стадіон, відремонтований до Євро – 2012. А кожного вечора були зустрічі з цікавими людьми: представниками культури, освіти, спорту, громадського життя, місцевої влади, підприємцями, спонсорами; проводилася популяризація книжок.

 

Щасливі від здобутих перемог і нагород, прекрасного відпочинку і спілкування із закордонними ровесниками долинські юнаки і дівчата повернулися додому. На завершенні розмови з кореспондентом «Доброї справи» ксьондз Кшиштоф Панасовєц повідомив, що з 18 по 27 серпня в Долині буде проходити 4 парафіяда Львівської єпархії римо – католицької церкви. Передбачається загальна кількість учасників до 350 осіб. Вони будуть з Долини, Болехова, Калуша, Дрогобича, Галича, Тисова, Жовкви, Рогатина, Тернополя, Сокаля, Івано – Франківська, Оболоні, Коломиї, Рави – Руської, Малої Тур’ї, Львова, Самбора, Бродів, Мостиська, Кам’янки – Бузької, Бібрки, Золочева та з інших місцевостей. Урочисте відкриття парафіяди і святкування відбудуться на стадіоні 19 серпня. З 20 по 25 серпня відбуватимуться комадні ігри, художній, театральний, музичний та освітній конкурси, змагання з легкої атлетики, плавання, бадмінтону, настільного тенісу, біг на орієнтацію, турнір з шахів, рінго та естафета. Урочисте закриття парафіяди, вручення нагород та дипломів відбудеться 26 серпня.

 

Того ж дня пройде урочистий концерт, буде дискотека. Ксьондз Кшиштоф Панасовєц від імені організаторів парафіяди передає нашим читачам щире запрошення юнакам і дівчатам, всім жителям Долини взяти активну участь у проведенні цього цікавого і змістовного заходу, повболівати за своїх друзів і рідних, змістовно і з користю для здоров’я провести свій вільний час.


12.08.2012 1799 0
Коментарі (0)

26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

429
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2530 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2551
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

591
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1002
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

1020

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1866

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4313

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3870 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3001
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1616
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4560 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1626
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1668
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

796