«Птахи Мадяра» нарощують використання FPV-дронів на оптоволокні.
Про це пише Фіртка.
Так, 414 окрема бригада ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» масштабує використання надсучасних дронів-камікадзе, які керуються через оптичне волокно. Такі дрони стійкі до впливу засобів радіоелектронної боротьби, а якість зв'язку залишається стабільною попри рельєф, погоду та інші природні чинники.
FPV на оптоволокні здатні без будь-яких перешкод вражати техніку, яка оснащена або працює під прикриттям РЕБ.
"Сьогодні виробники, котрі продають свої засоби Міністерству оборони, перебувають на стадії розробки, кодифікації, випробовувань і так далі.
Але ми не втрачаємо час і розробили власну систему переобладнання дрона під оптоволоконні системи", — наголосив командир 414 ОБруБАС «Птахи Мадяра» майор ЗСУ Роберт Бровді на позивний «Мадяр».
Як відзначив Роберт Бровді, зараз оптоволоконні FPV застосовуються обмежено, адже ця система досить вартісна.
"Але на кожній позиції у кожного екіпажа «Птахів Мадяра» обов'язково є певна кількість переоснащених на оптоволоконне керування дронів для того, щоби своєчасно зупинити штурмові дії противника", — відзначив командир «Птахів Мадяра».
Пан «Мадяр» пояснив, що коли противник планує механізований штурм, техніку оснащують РЕБом. До того ж включають «смуговий» РЕБ для того, щоб подавити всі сигнали, покласти все управління і не допустити атаку дронами по рухомій колоні.
Це дозволяє ворогу проникнути на задану глибину, спішити піхоту, розвернутися і втекти.
"А потім ми — не тільки «Птахи Мадяра», а й Сили оборони України загалом — тривало вишукуємо ту піхоту по корчах. Вона займає позиції та доставляє багато клопоту. Дрони на оптоволокні в таких умовах працюють бездоганно.
Тому дрони на звичайному радіокеруванні відкладаються в сторону. А в повітря підіймаються споряджені бойовою частиною дрони на оптоволокні", — пояснив Роберт Бровді.
Зараз в рамках розширення застосування дронів на оптоволокні «Птахи Мадяра» оголосили збір на комплектування для оснащення тисячі FPV системою оптоволоконного керування. Збір проводиться не на дрони, а на комплектування для їх оснащення, які є досить дорогими.
"Тисяча комплектів кастомізації дронів коштуватимуть нам 22,6 мільйона гривень. Саме це є ціль нашого збору", — резюмує командир 414 ОБруБАС «Птахи Мадяра» майор Бровді.
Дрони на оптоволокні, які готують власні інженери «Птахів Мадяра», здатні вражати цілі на відстані до 40 кілометрів.
Нагадаємо, що пілоти підрозділу «Птахи Мадяра» вже демонстрували, як застосовують FPV на покровському напрямку.
Детально про розвиток дронів на оптоволокні в підрозділі «Птахи Мадяра» можна переглянути за посиланням.
Від початку великої війни «Птахи Мадяра» пройшли великий шлях, який починався зі взводу у складі батальйону територіальної оборони. Вже влітку 2022 року на базі цього взводу було створено окремий підрозділ аеророзвідників.
Навесні 2023 року «Птахи Мадяра» перетворюються на роту ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) у складі 59 Окремої мотопіхотної бригади.
А вже напочатку 2024 року підрозділ було переведено зі складу 59 ОМПБр до Морської піхоти ЗСУ як 414 Окремий батальйон ударних безпілотних авіаційних систем (414 ОБУБАС).
Влітку того ж року батальйон було розширено до полку. А в грудні полк виріс до бригади.
Весь цей час «Птахи Мадяра» ефективно та невпинно нищать ворога на найбільш гарячих напрямках на Донеччині, Херсонщині, Харківщині та Курщині.
Усіх охочих, доєднатися до «Птахів Мадяра», запрошують заповнювати анкету на вступ до 414 ОБрУБАС. Посилання на анкету є в соціальних мережах: YouTube, Telegram, Facebook.
Читайте також: