На Івано-Франківщину чекають перевибори

 

Згідно даних, оприлюднених Центральною виборчою комісією, ряд депутатів Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківської обласної ради стануть депутатами Верховної Ради України.

 

Тих народних обранців, які пройшли до місцевих рад по списку партій, замінять наступними кандидатами. Тобто, виборчий список посунеться, і несподівано для самих себе ще два роки тому «кандидати у депутати» стануть депутатами Івано-Франківської обласної ради.

 

Івано-Франківську міську раду це питання не хвилюватиме, адже лише один її член – секретар міської ради, член ВО «Свобода» Руслан Марцінків - проходить до парламенту по-спику. Оскільки більше кандидатів «по-списку» ВО «Свобода» не подала, міська рада буде неукомплектована – склад Івано-Франківської міської ради становитиме 59 депутатів. Оскільки депутат міськради від ВО «Свобода» Володимир Колковський перебуває у міжнародному розшуку, то реально в міськраді працюватиме максимум 58 депутатів.

 

Щодо Івано-Франківської обласної ради, то картина виглядає дуже цікаво, оскільки багато її членів, які обралися «по-мажоритарці» чи по-списку, проходять до парламенту. Частину з них замінять «списочниками», а для решти вакансій зобов’язані оголосити нові вибори в «мажоритарних» округах.

 

Отож, ідемо по-партіях.


«УДАР». Голова Івано-Франківського обласного осередку партії Роман Чернега став депутатом Івано-Франківської обласної ради «по-списку». Оскільки Роман Чернега також «по-спику» попадає до Верховної Ради України, то список посувається. Наразі в обласній раді лише 2 дерутата від УДАРу: Роман Чернега та Арсен Сідаш.

 

«Фронт змін». Голова Івано-Франківського обласного осередку партії Володимир Шкварилюк потрапляє до Верховної Ради України по спику об’єднаної опозиції «За Батьківщину» і покидає крісло депутата Івано-Франківської обласної ради, покидає посаду голови б'юджетної комісії облради. Його місце займе наступний по-списку.

 

До Верховної Ради потрапляє й депутат Івано-Франківської обласної ради від «Фронту змін» Володимир Купчак. Майбутній депутат ВРУ пройшов в облраду «по-списку». Його місце займе наступний по-списку.

 

«Свобода». Депутат Івано-Франківської обласної ради Руслан Зелик, який потрапив до місцевої ради «по-списку», також «по-списку» ВО «Свобода» залітає і вміщується в крісло депутата Верховної Ради України.

 

А тепер найцікавіше – «мажоритарники».

 

В одномандатному виборчому окрузі №83 з центром в місті Івано-Франківськ на виборах до ВРУ перемогу здобув керівник обласного ВО «Свобода», голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Олександр Сич в 2010-му році був обраний до Івано-Франківської обласної ради також по-мажоритарці. Він виграв в івано-франківському одномандатному окрузі №43. Оскільки Сич прямує до ВРУ, за логікою подій, в Івано-Франківську повинні вибрати нового депутата обласної ради по округу №43.

 

Самовисуванець Юрій Дерев’янко отримав перемогу в одномандатному виборчому окрузі №87 з центром в місті Надвірна на парламентських виборах. Дерев’янко поки що є депутатом Івано-Франківської обласної ради – обраний в 2010 році в одномандатному виборчому окрузі №25 в Надвірнянському районі. Тож і тут варто очікувати перевиборів до Івано-Франківської обласної ради.

 

В 2010 році в одномандатному виборчому окрузі №36, що в Снятинському районі виграв вибори Василь Гладій, який став депутатом Івано-Франківської обласної ради, а потім призначений заступником голови Івано-Франківської обласної ради. Сьогодні ж він здобув перемогу на виборах до Верховної Ради України в одномандатному виборчому окрузі №89 з центром в місті Снятин. Тож і в адміністративно-територіальній одиниці, яка в 2010 році перебувала в окрузі №36, очікуємо виборів до обласної ради.

 

Підкреслюємо, що в результаті виборів до Верховної Ради України, Івано-Франківська обласна рада залишається «обезголовленою». Голова обласної ради Олександр Сич проходить до ВРУ по-мажоритарці . Заступник голови обласної ради Василь Гладій також проходить до ВРУ по-мажоритарці. А голова б’юджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Володимир Шкварилюк проходить до парламенту по-списку об’єднаної опозиції «За Батьківщину». Таким чином, три з чотирьох керівних посад Івано-Франківської облради стають вакантними. На своєму місці залишається лише перший заступник голови облради Остап Дзеса.

 

Тож очікуємо на нові баталії та кулуарні домовленості щодо цих ключових фігур в облраді. Нагадаємо, що в 2010 році за крісло голови Івано-Франківської обласної ради боровся депутат Зіновій Митник, його кандидатуру підтримував голова ОДА Михайло Вишиванюк. Тож Митник отримує другий шанс очолити обласну раду.

 

Зауважимо, що кадрові зміни чекають не лише на Івано-Франківську обласну раду, а й на місцях.

Так, до парламенту проходить голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів в Долинському окрузі №86. Тож Рожнятівська райрада обиратиме нового голову.

В Калуському окрузі №85 до парламенту пройшла депутат Калуської міської ради Ольга Сікора. Тож і в Калуській міськраді очікується «нова кров».

 

Голова Комітету виборців України Юрій Лисюк підтвердив кореспонденту «Фіртки» ймовірність майбутніх перевиборів до Івано-Франківської обласної ради в тих округах, чиї «мажоритарники» потрапили до ВРУ. А таких округів на Прикарпатті буде три: в Івано-Франківську – округ №43, в Надвірнянському районі – округ №25 та в Снятинському районі – округ №36.

 

Юрій Лисюк підтвердив, що існує на законодавчому рівні можливість перевиборів до місцевих рад, в разі вибування кандидата. Проте, за словами Лисюка, дане питання повинна вирішувати новообрана Верховна Рада України.

 

Згідно з даними ЦВК 16 прикарпатських кандидатів у народні депутати за партійними списками і «мажоритарників» працюватимуть у Верховнії Раді України.

 

ОБ’ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ "БАТЬКІВЩИНА" – 8 ДЕПУТАТІВ

За списком партії "Батьківщина" проходять у ВР (4 депутати):

 1. Шлемко Дмитро
 2. Шкварилюк Володимир
 3. Шевченко Андрій
 4. Князевич Руслан

Мажоритарники від "Батьківщини" (4 депутати): 

 1. Купчак Володимир  (округ №84, Івано-Франківська область)
 2. Сікора Ольга  (округ №85, Івано-Франківська область)
 3. Дирів Анатолій  (округ №86, Івано-Франківська область)
 4. Гладій Василь  (округ №89, Івано-Франківська область)

 

УДАР - 1 ДЕПУТАТ

За списком партії УДАР проходять (1 депутат)

 1. Чернега Роман

 

ВО "СВОБОДА" - 5 МІСЦЬ

За списком партії Олега Тягнибока проходять (4 депутати):

 

 1. Бенюк Богдан
 2. Янків Ігор
 3. Марцінків Руслан
 4. Зелик Руслан
Мажоритарники від "Свободи" (1 депутат): 
 1. Сич Олександр  (округ №83, Івано-Франківська область)

 

МАЖОРИТАРНИКИ-САМОВИСУВАНЦІ (2 особи):

 1. Дерев’янко Юрій  (округ №87, Івано-Франківська область)
 2. Доній Олександр  (округ №88, Івано-Франківська область)

 


02.11.2012 551 5
Коментарі (5)

Симпатик 2012.11.02, 12:48
Все було би класно, якби Доній не вкрав мандат...
Василь 2012.11.02, 15:35
В кого вкрав? Хтось купив його вже був? :)
Така 2012.11.05, 13:29
Сікора - депутат районної ради)
Депутат 2012.11.06, 18:26
Маємо бути чесними і не прдаватись ні за які гроші!!!!Зараз треба обрати голову замість Сича!Є інформація,що депутатам будуть давати хабарі за узгоджену зверху кандидатуру,Не продаймося ,брати!!!
Аналітик 2012.11.08, 18:24
Дзеса не є першим заступником
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1537 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

6989 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

3705
19.07.2020
Тетяна Дармограй

З отцем УГКЦ Іваном Жуком ми розмовляли у стінах Собору Святого Воскресіння. Розмова була теплою і відвертою. Ділюсь з вами порцією душевного спокою і  відповідями на питання, які, можливо, ви самі б не поставили.

10382 1
17.07.2020
Олена Британська

Як часто ви помічаєте телефон в руках у підлітка? А чи можете бути впевненими, що саме в цей момент йому не пропонують наркотик? Виявляється, придбати їх зовсім не складно.

3008 1
16.07.2020

Одним із лідерів перевезень на Прикарпатті є Товариство з обмеженою відповідальністю «Надвірнянська автобаза».

2214

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2143

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3346

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6541

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10434
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2291
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

533
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3797
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

367
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1370
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1228
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

2739
31.07.2020

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва.

348
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1051 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

340
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2415
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2678